TEKST: Ilda Lihić-Isović

DATUM OBJAVE: 30.10.2024.

Zamislite jutra provedena na terasi uz miris svježe kafe, dok sunčeve zrake obasjavaju netaknutu prirodu oko vas sa lišćem koje u jesen izgleda spektakularno.

 

Nakon što smo već imali priliku pisati o prekrasnoj kućici Danguba, koju ste zavoljeli zbog njene udobnosti i čarobne okoline, predstavljamo vam novu oazu mira – nova Razbibriga u Kupreškom polju. Ova predivna kućica, namijenjena za dvije odrasle osobe i jedno dijete, nudi sve što vam je potrebno za ugodan boravak, stvarajući jedinstven ambijent uz ušće potoka.

 

 

Plan je da kućica bude u funkciji još malo, tačnije kada se priroda polako povlači u zimski san. To znači da imate priliku da ulovite još malo ovog čarobnog mjesta prije nego što zimski san krene.

 

 

Dok je kućica van mreže, koristi energiju sunca putem solarnog panela, čime se napajaju pumpa za vodu, mini frižider, unutrašnja i spoljašnja rasvjeta, WiFi ruter, smart TV i USB punjači za telefon. Da, ima i grijanje! Ova kombinacija udobnosti i ekološke osviještenosti čini je idealnom za parove, ali i za solo putnike koji žele pobjeći od svakodnevice.

 





Zanimljiv detalj ove kućice je vanjski tuš, gdje možete uživati u toploj vodi zagrijanoj suncem, pružajući vam dodatni osjećaj povezanosti s prirodom.

 



 

Zamislite večere pod zvijezdama, tople vatre koje vas okružuju i jutarnje buđenje uz zvuk potoka... Ovaj način odmora omogućava vam da se povežete s voljenima na dubljem nivou, stvarajući nezaboravne uspomene. Smještena u idiličnom ambijentu Kupreškog polja, posebno je atraktivna zahvaljujući svom jedinstvenom obliku polu valjka. Ovaj neobičan dizajn ne samo da stvara vizuelno zanimljiv prostor, već i omogućava optimalnu upotrebu unutrašnjeg prostora, pružajući gostima osjećaj otvorenosti i udobnosti.
 





Ispred kućice nalazi se drvena terasa, savršeno mjesto za uživanje u večernjim satima. Ova terasa nudi udoban prostor za opuštanje, idealan za gledanje zvijezda dok noćna tišina obavija krajolik. Sa svojim udobnim sjedištima i romantičnom atmosferom, terasa postaje savršen kutak za intimne razgovore ili mirna promišljanja. Dok se nad vama proteže beskrajno nebo, svjetlost zvijezda donosi posebnu čaroliju, a vi se možete prepustiti trenutku i uživati u čarima noći, daleko od svjetala grada.

 



Doživite čari Kupreškog polja na potpuno nov način i ne propustite priliku da uživate u ovom dragulju prije nego što zakorači u zimski san.

* * *
Naslovna fotografija: @iglena.co


Bonjour

Na samo 20 minuta od Tuzle nalazi se skriveni restoran među borovima

TEKST: Adelisa Mašić

Na samo 20 minuta od Tuzle nalazi se skriveni restoran među borovima Na samo 20 minuta od Tuzle nalazi se skriveni restoran među borovima

Među visokim stablima, oko 20 kilometara od Tuzle, nalazi se toplo, skrovito mjesto koje poziva na predah i pogled u daljinu.

Zelena brda su više od restorana, to je mala jesenja oaza na Majevici, u kojoj se čini da dani teku sporije, a svaki zalazak sunca traje duže nego drugdje.

 



Drvena terasa, miris vlažne zemlje i svjež zrak koji dolazi s planine stvaraju atmosferu u kojoj i najobičniji dan postaje poseban. 

 



Kiša ovdje ne smeta, naprotiv, čini da sve izgleda kao iz filma, dok se para diže iznad borova, a topla čaša domaćeg čaja grije ruke.

 



Ovo mjesto, udaljeno tek dovoljno da osjetite bijeg od svakodnevice, nudi jednostavnu, ali vrhunsku ponudu: domaći roštilj, sezonske specijalitete i pogled koji sve usporava. Idealno je za vikend ručak, popodnevni predah ili spontani odlazak kad zatreba tišina.

 



Zelena brda nisu mjesto koje traži pažnju, već ono koje se pamti po tišini, dobrom zalogaju i pogledu koji ostane u mislima i danima nakon povratka u grad.

 

 

Foto: @zelenabrda.restoran


Bonjour

Bonjour.club član!

Prvi otkrijte najnovije trendove, ekskluzivne vijesti, najbolje shopping preporuke i pogled u backstage priče!