TEKST: Nevena Divčić

DATUM OBJAVE: 30.4.2024.

Kad se umorite od gradske vreve i žudite za mirnim i opuštajućim vikendom daleko od svakodnevnih briga, Tiny Glamp House - DANGUBA na Kupresu predstavlja savršeno utočište.


Ova kućica nudi idealnu kombinaciju udobnosti i uživanja u prirodi, stvarajući nezaboravno iskustvo za parove ili prijatelje koji žele pobjeći iz svakodnevice. Uz pogled na planine i obilje aktivnosti u blizini, ovo je mjesto gdje se stvaraju nezaboravni trenuci.

 



Tiny Glamp House (Iglena) - Danguba, smještena je na Kupresu i pruža gostima udobnost modernog smještaja s dodatkom čarolije prirode. Ova kućica nudi jednu spavaću sobu opremljenu udobnim bračnim krevetom, privatnu kuhinju, televizor s ravnim ekranom sa satelitskim kanalima i prostor za sjedenje. 

 



Okružena prekrasnim vrtom i planinskim pejzažem, ova kućica nudi spektakularan pogled i priliku za istraživanje prirode. Gosti mogu uživati u aktivnostima poput hikinga i vožnje biciklom, a nakon toga se opustiti uz vatricu na otvorenom ili jednostavno uživati u miru i tišini.


Zavirite u interijer




Ova idilična kućica nudi udoban smještaj u prekrasnom okruženju, stvarajući nezaboravne trenutke i uspomene. Bez obzira jeste li zaljubljeni par, željni romantičnog bijega ili grupa prijatelja u potrazi za avanturom.

Kućica je u potpunosti pet friendly, a ako za vrijeme svog odmora želite otići na jahanje ili se zaputiti u avanturističku vožnju i uživati u enduro stazama planine, prilikom bookinga je važno da isto naglasite svom domaćinu.

 

* * *
Foto: Booking.com 


Bonjour

Mostar, Stari most i poseban voz iz Sarajeva. Imamo plan za vikend.

TEKST: Bonjour.ba/PR

Mostar, Stari most i poseban voz iz Sarajeva. Imamo plan za vikend. Mostar, Stari most i poseban voz iz Sarajeva. Imamo plan za vikend.

Red Bull Cliff Diving Svjetska serija vraća se na Stari most, a za finalni dan organizovan je poseban voz iz Sarajeva. Donosimo sve detalje.


Mostar slavi deset godina cliff divinga, a finale dobiva poseban voz


Mostar od danas, 30. jula, ponovo postaje jedna od najupečatljivijih sportskih pozornica ljeta. Red Bull Cliff Diving Svjetska serija vraća se na Stari most, gdje će do 1. augusta obilježiti deset godina takmičenja na lokaciji koja je odavno prerasla status još jedne stanice u kalendaru.


Bonjour.ba- redbullRBCD 2025 Content Pool photo (2)
 

Najbolji skakači i skakačice iz 13 zemalja stižu u trenutku kada sezona ulazi u odlučujuću polovinu, a borba za titule ostaje potpuno otvorena. Prva runda tradicionalno će biti izvedena direktno sa Starog mosta, dok će se ostatak takmičenja preseliti na posebno izgrađenu platformu iznad Neretve.

Od ulaska u kalendar 2015. godine, UNESCO-ov Stari most bio je pozornica prve pobjede Jonathana Paredesa u Svjetskoj seriji, ali i Popovicijevog gotovo nestvarnog nastupa s pet maksimalnih ocjena 10 u 2019. godini.


Bonjour.ba- redbullRBCD 2025 Content Pool photo (3)
 

Stari most ponovo postaje centar sezone


Muška sezona zasad ne poznaje sigurnog favorita. Aidan Heslop, James Lichtenstein i Constantin Popovici podijelili su prve tri pobjede, dok Heslop nakon povratka od povrede vodi ukupni poredak iako nastupa s pozivnicom. 

Popovici u Mostar stiže nakon trijumfa u Kopenhagenu, s 11 pobjeda kojima dijeli drugo mjesto na vječnoj listi Svjetske serije.


Bonjour.ba- redbullRBCD 2025 Content Pool photo (5)
 

U ženskoj konkurenciji Mostar je već godinama teren Rhiannan Iffland. Australka je na Starom mostu slavila rekordna četiri puta, jedina je skakačica s više od jedne pobjede na ovoj lokaciji, a sada nastavlja pohod prema desetoj uzastopnoj ukupnoj tituli. 

Ipak, konkurencija stiže s vlastitim velikim brojkama: Molly Carlson od 25. podijuma dijeli još samo jedan plasman među tri najbolje, dok bi Xantheia Pennisi novim podijumom u Mostaru stigla do desetog u karijeri.


Na finalni dan vozom iz Sarajeva


Za subotu, 1. augusta, organizovan je poseban voz na relaciji Sarajevo – Mostar – Sarajevo, s rasporedom usklađenim s finalnom serijom skokova koja počinje u 16:30 sati.


Bonjour.ba- redbullRed Bull Cliff Diving put za Mostar (5)
Bonjour.ba- redbullRed Bull Cliff Diving put za Mostar (7)
Bonjour.ba- redbullRBCD 2025 Content Pool photo (4)


Polazak s Glavne željezničke stanice u Sarajevu zakazan je za 11:00, dok je povratak iz Mostara planiran u 19:00 sati. Povratna karta košta 30 KM i dostupna je putem platforme ENTRIO.

Vožnja uklanja brigu o ljetnim gužvama i parkingu, ali donosi i mnogo bolji uvod u dan. Ruta kroz dolinu Neretve, muzika, osvježenje i Mostar u punom ljetnom izdanju čine putovanje dijelom cijelog iskustva, a ne samo načinom dolaska.


Redbull collage
 

Skokove će tokom petka i subote biti moguće pratiti i na YouTube kanalu Red Bull Cliff Diving Svjetske serije, dok će finale biti dostupno na platformi Red Bull TV.

Na nama je još samo da odlučimo šta prvo rezervišemo: mjesto uz prozor ili poziciju uz Neretvu. Idealno, oboje.

 

 
 

Pogledajte najnovije teme na Bonjour.ba
Foto: @redbullcontentpool.com


Bonjour

Bonjour.club član!

Prvi otkrijte najnovije trendove, ekskluzivne vijesti, najbolje shopping preporuke i pogled u backstage priče!