TEKST: Bonjour.ba
DATUM OBJAVE: 6.11.2018.
Zahvaljujući pametnim telefonima, bezbroj opcija za fotografiranje i često velikoj memoriji na mobitelima, gotovo svakodnevno snimimo i na desetke fotografije. Fotografija ima moć da uz samo jedan klik zauvijek sačuva trenutak u kojem je nastala, a ako se ubrajate u strastvene ljubitelje jeseni, priroda vam je pripremila jako puno materijala koji ćete željeti sačuvati u foto formi zauvijek… I po
Društvene mreže dodatno su nas potaknule da dijelimo djeliće naše svakodnevnice, gdje fotografije postaju maleni dnevnik našeg života. Dovoljan je tek jedan pogled na jesensku dekoraciju domova dama koje pratimo na društvenim mrežama, fotografiju šalice toplog čaja ili idiličnu atmosferu filmskog maratona u udobnosti doma uz drage ljude, kako bismo osjetili sreću i poželjeli još jedanput dobrodošlicu jeseni. Osim ovih kadrova, često nailazimo i na fotografije neizostavnog kestenja te suhog lišća zbog čega smo zaljubljeniji u jesenske tonove više nego ikada prije, ali i zabavne trenutke snimljene tijekom piknika ili šetnji gradom. Koji su još tipovi fotografija u nama probudili dodatnu jesensku euforiju, otkrivamo u nastavku.
#ULICE GRADA OBOJENE U JESENSKO RUHO
#JESENSKE #OOTD PRIČE
#JESENSKA TRPEZA
#NAJDRAŽE JESENSKE GRICKALICE
#ŠETNJE GRADOM U COZY (I CHIC) KOMBINACIJAMA
#OUTDOOR I INDOOR JESENSKI UKRASI
#UŽIVANJE U TOPLIM NAPITCIMA
#PIKNIK
Foto: galmeetsglam.com
TEKST: Bonjour.ba/PR
Najznačajniji festival fotografije u regionu, Sarajevo Photography Festival, zvanično je otvorio prijave za ovogodišnje, četvrto izdanje.
Ovaj događaj, koji povezuje regionalnu i svjetsku scenu, poziva fotografe da predstave svoje radove i takmiče se u okviru osam pažljivo odabranih kategorija:
Svaka od ovih kategorija omogućava takmičarima da izraze svoju kreativnost i pokažu tehničku vještinu, dok će članovi žirija, ugledni svjetski i europski profesionalci iz oblasti fotografije, izvršiti stručnu selekciju i odabrati najbolje radove.
Prijave se podnose putem web stranice festivala, a moguće je prijaviti se u jednu, tri ili sve kategorije. Svi zainteresirani mogu učestvovati u jednoj kategoriji koja im najviše odgovara ili se prijaviti za više kategorija kako bi prikazali širi spektar svojih vještina i stilova. Novitet ovogodišnjeg izdanja festivala je event kategorija, koja je prošireni oblik nekadašnje wedding kategorije. Rok za prijavu je 31. mart.
https://www.youtube.com/watch?v=cIsktlMHd14
Grand prix festivala iznosi 2.000 eura, dok je ukupan nagradni fond takmičenja 6.000 eura. Pored ovih vrijednih nagrada, koje su priznanje za trud i posvećenost, pobjednice i pobjednici će imati priliku da unaprijede svoj profesionalni status kroz prepoznavanje svog rada od strane međunarodnog žirija. Ovaj festival također nudi fantastične mogućnosti za umrežavanje i povezivanje s talentiranim fotografima, umjetnicima, kao i profesionalcima iz industrije, što može dovesti do novih suradnji i projekata.
Podsjećamo, Sarajevo Photography Festival ove godine održava se od 9. do 15. juna na više gradskih lokacija.
Takmičarski program pratit će i radionice, izložbe, predavanja, photo reviews te Photo Book Day i Movie Night. Festival predstavlja jedinstvenu platformu za izlaganje radova i promociju fotografije kao umjetničke forme, čime se stvara prostor za dalji razvoj karijere i proširivanje profesionalnih horizonata, ali i bogatiji kulturni sadržaj za publiku koja ima priliku da doživi inovativne pristupe i različite vizije fotografije.
Foto: Jasmin Agić
Prvi otkrijte najnovije trendove, ekskluzivne vijesti, najbolje shopping preporuke i pogled backstage priče!