TEKST: Bonjour.ba
DATUM OBJAVE: 4.1.2015.
Kada negdje putujete tada vjerujemo da i istražite sve o tom mjestu, a adresa na kojoj istražujete je najčešće LonleyPlanet.com. Tim koji stoji iza ove mreže je napravio zanimljivu analizu koja odgovara na pitanje što u kojoj zemlji na svijetu možete kupiti za jedan dolar (oko 1,60 KM).
Tako za dolar u Italiji možete kupiti čak bocu jeftinog vina, u Portugalu možete popiti espresso kavu, a na Filipinima ćete za dolar dobiti 30-minutnu masažu stopala. U Engleskoj ćete za dolar dobiti pola litre dizel goriva, na Kostarici možete kupiti lubencu, dok ćete u Mađarskoj dobiti 4 male jabuke.
Što još možete kupiti za dolar, pogledajte na slikovnom prikazu ispod.
Foto: via LonleyPlanet
TEKST: Adelisa Mašić
Još jedna lijepa vijest za sve ljubitelje putovanja: Pariz i Sarajevo uskoro će biti povezani direktnom aviolinijom.
Transavia France od aprila 2026. uvodi letove između ova dva grada, a prva polijetanja zakazana su za 17. april.
Saobraćat će dva puta sedmično, što će odlazak u Pariz učiniti jednostavnijim, a dolazak u Sarajevo privlačnijim nego ikad.
Za sve one koji već sada razmišljaju o proljetnim putovanjima, ova vijest donosi razlog više za uzbuđenje.
Red letenja olakšava planiranje produženog boravka, što je dovoljno vremena da se Pariz istraži opušteno i bez žurbe, dok će s druge strane Sarajevo postati još dostupnije francuskim putnicima koji žele otkriti njegovu kulturu, gastronomiju i gostoprimstvo.
Foto: @dalmasiolarissa
Prvi otkrijte najnovije trendove, ekskluzivne vijesti, najbolje shopping preporuke i pogled backstage priče!