TEKST: Nevena Divčić

DATUM OBJAVE: 29.12.2023.

Bude li vam prerano početi s planovima za doček Nove godine u isto vrijeme kada počnu i pitanja “Gdje ćeš za Novu”?


Već u novembru osobe iz okruženja počinju planirati gdje će provesti kraj ove godine i s kim je dočekati. No, s obzirom na to da u tom periodu često mislimo kako imamo dovoljno vremena, previše ponuđenih opcija često rezultira manjkom inspiracije gdje zaista želimo dočekati Novu godinu i kako se zabaviti u ovom periodu.

 



Upravo iz tog razloga odlučili smo pronaći nekoliko zabava koje će vam se svidjeti, a nekim se možete pridružiti već u ovom trenutku.


Lucky Block Party

Party je počeo danas u Bosanskom kulturnom centru, a trajat će i sutra, s početkom od 11 h do 23 h. Riječ je o događaju koji je okupio izlagače umjetničkih djela, pića poput rakija i craft piva, hrane, ali  i sve kreativce koji se mogu pohvaliti autentičnim proizvodima i vještinama.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by @bkc_sa



Uživanje u umjetninama i gourmet poslasticama popraćeno je dobrom muzikom za koju su zaduženi: DJ MEX, DJ SIX BEATS, DJ RYO i DJ ZLIJAY, a ulaz na party je besplatan.


KAWA 

Pomenuti DJ ZLIJAY se 30. i 31.12. nalazi na jednoj od sarajevskih omiljenih lokacija. Za DJ pultom u KAWI, svojom muzikom će vas zabaviti od 14 h. 

 



Silver & Smoke

Nemojte propustiti happy hour! Silver & Smoke najavljuju najbolje zagrijavanje pred party za doček Nove godine. Za DJ pultom - CALKINS i AXON

 



Dom mladih 

31.12. od 22 h do 6 ujutro u Domu mladih će vaši domaćini biti After Affair i Bonjasky.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by AFTER AFFAIR (@afteraffair)



Ok, zašto ste još uvijek tu? Karte se rasprodaju brzinom svjetlosti, a BKC čeka s ukusnim craft pivom!

* * *
Naslovna fotografija: @emilisindlev


Bonjour

Sarajevo: 9 događaja zbog kojih ćete izaći iz kuće iako pada snijeg za posljednji vikend novembra

TEKST: Ada Ćeremida

Sarajevo: 9 događaja zbog kojih ćete izaći iz kuće iako pada snijeg za posljednji vikend novembra Sarajevo: 9 događaja zbog kojih ćete izaći iz kuće iako pada snijeg za posljednji vikend novembra

Sarajevo krajem novembra ima onu specifičnu energiju grada koji je istovremeno umoran i potpuno budan.

Noći su duže, svjetla u lokalima toplija, a program postaje intenzivniji baš kad se čini da sve usporava. 

U tim danima, kulturna mapa grada izgleda kao mreža malih, važnih trenutaka muzika koja vraća mladost, moda koja otvara nova poglavlja, filmovi koji postaju most prema drugim gradovima i jezicima.

To je onaj period godine u kojem se Sarajevo ne obilazi, nego doživljava: na plesnom podijumu, u zagušljivoj koncertnoj magli, u pozlaćenim salama festivala, u mraku kina koji spaja publiku širom Evrope. Ovaj vikend upravo je takav gust, živ, pun ritma i atmosfere.

 



9 događaja posljednjeg vikenda u novembru:
 

Bonjour.club član!

Prvi otkrijte najnovije trendove, ekskluzivne vijesti, najbolje shopping preporuke i pogled u backstage priče!



“Nostalgija djetinjstva” još danas u Historijskom muzeju BiH

Nakon velikog uspjeha prethodne izložbe u Strasbourgu, Hana Dujmović je i ovim projektom donijela Sarajevu radove koji se čitaju kao dnevnik odrastanja u fragmentima tišina, igra, strah, toplina, nestanci i povratci. Danas je posljednji dan da ih vidite uživo, u atmosferi crne sobe koju oblikuju i prostor i publika.

A ako propustite zatvaranje, ne brinite sve one nijanse, emocije i vizualne tragove izložbe možete doživjeti kroz naš razgovor s Hannom.

 



Manifesto: “Prodavnica praznine i skladište nježnosti” 

Jusuf Hadžifejzović i Lamija Halilagić otvaraju izložbu koja sučeljava dva pojma prazninu i nježnost i postavlja pitanje šta se događa kada se ta dva svijeta nađu u istom prostoru.

Manifesto ostaje jedna od rijetkih galerija u gradu koja svako otvaranje pretvara u mali kulturni događaj, a ova postavka obećava upravo to: prostor gdje tišina ima svoju težinu, a nježnost svoju formu.

 

 

Sedmica italijanskog filma 

Sedmica italijanskog filma nastavlja se ovog vikenda, svaki dan u 20:00. Prva projekcija bila je u četvrtak, a nastavak donosi tri večeri savremenog italijanskog filma.

U četvrtak ste imali priliku gledati Gloria!, ali ako ste propustili u subotu možete pogledati Palazzina Laf, a u nedjelju My Father’s Diaries. Ulaz je besplatan, a karte se preuzimaju sat vremena prije projekcije što znači da vrijedi doći ranije, jer ove projekcije obično pune cijelu salu.

 



Buč Kesidi u Domu mladih

Buč Kesidi stižu u Sarajevo s novim albumom “Moderne veze”, koji je već osvojio mladu alt-publiku širom regije. Koncert 28. novembra u amfiteatru Doma mladih obećava kombinaciju euforije, nostalgije i plesnog indie-rock zvuka koji je bend definisao posljednjih godina.

Od “Nema ljubavi u klubu” do “Trebaš mi”, ovo je setlista koju Sarajevo voli i koja će u Domu mladih zvučati glasnije nego ikad.

 



Zabranjeno pušenje u Cinemas Slogi

Nakon gotovo osam godina, Zabranjeno pušenje vraća se u sarajevski klupski prostor i to u Slogu, 28. i 29. novembra.
Dvije noći posvećene energiji koja se ne imitira: Zenica Blues, Balada o Pišonji i Žugi, Jugo 45, Guzonjin sin… publika ih zna, pamti i pjeva iz prvog reda. 

Koncerti su ujedno promocija live albuma “Pušenje ubija”, snimljenog na slavljeničkom koncertu povodom 40 godina od “Das ist Walter”.

 



Kawa: Subotnje zagrijavanje 

KAWA i ovog vikenda otvara vrata svoje omiljene večernje zone: od 18:00 druženje uz Calkins B2B Alen Aladin, ritmove koji polako preuzimaju atmosferu i energiju koja raste bez žurbe. 

Jedna od onih subota koja se ne planira, nego se jednostavno nastavi piće, muzika i ljudi koji dolaze “samo na kratko”, a ostaju duže nego što su htjeli.
 
 



Ahlelele Nights u Hemingways

Hemingways najavljuje povratak noći koje razbijaju dosadni novembar. Ahlelele Nights vraća atmosferu jula: prigušena svjetla, zbijeni plesni podijum i ona faza “neću više ovako, ali večeras mogu”. Isane podiže puls, Danilo R ga ubrzava, a Ritamania briše svaki plan za subotnje rano ustajanje. Digitalna vrata otvorena, vibe unutra još bolji.

 



Sarajevo Dance Festival: WDSF World Championship

Ovaj vikend donosi i historijski momenat prvi WDSF World Championship Solo Standard Female, uz nastupe u kategorijama Junior II, Youth i Adult.

Sarajevo postaje domaćin najtalentovanijim plesačicama svijeta, a plesni podijum pretvara se u pozornicu elegancije, preciznosti i snažne takmičarske energije. Paralelno se održavaju i nastupi najboljih plesnih parova u Latin i Standard disciplinama, što cijelom festivalu daje ritam globalnog spektakla.

 



49. bh. Fashion Week Sarajevo

Modni vikend počinje u hotelu Bosmal Arjaan by Rotana, gdje se 28.11. u 19:30 otvara novo izdanje BH Fashion Weeka. Sljedeće večeri, 29.11., program se seli u Dom Oružanih snaga BiH monumentalnu lokaciju koja sama po sebi nosi estetiku moći i trajanja.

Zatvaranje je zakazano za 30.11. u Bosmal Arjaanu, nakon čega slijedi Hemingway’s after party, finalna stanica za sve koji vole moda × muzika spoj u noćnom ritmu.

 

 

Pogledajte najnovije teme na Bonjour.ba

Foto: @lucieazm


Bonjour

Bonjour.club član!

Prvi otkrijte najnovije trendove, ekskluzivne vijesti, najbolje shopping preporuke i pogled u backstage priče!