TEKST: Ilda Lihić-Isović

DATUM OBJAVE: 8.8.2024.

U Sarajevo je stigao trend koji ne možete da propustite!


Sweets and Co i Pink Mojito! Ovaj nealkoholni koktel savršeno se uklapa u modne trendove, posebno u popularnu Barbie estetiku koja je, aktuelna i danas (da, forever Barbie girl!). Ako ste u potrazi za savršenim pićem koje će vas oduševiti svojim izgledom i ukusom Pink Mojito ispunjava sve uslove.

 



Svaki Pink Mojito dolazi u elegantnoj staklenoj čaši što također pridonosi  good feeling doživljaju. Ne samo da je piće vizualno privlačno, već je i uzbudljivo za nepce – blaga kiselost limete savršeno se balansira sa voćnim okusom, dok mint dodaje dašak svježine.

 



Ovaj koktel dolazi u predivnoj pink nijansi, a tim iz Sweets and Co opisuju ga kao savršen napitak za vruće ljetne dane ili za one koji žele uživati u ukusu mojita bez alkohola u bilo koje doba dana. Kombinacija svježe limete, mente i pjenušavog napitka sa voćnim okusom - Schweppes Pink Tonic Style, podjednako je slatka i osvježavajuća kao što izgleda.

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Emina Merkez (@inoeeea)



Za Bonjour.ba su otkrili da: "Inspiraciju uvijek pronalazimo na društvenim mrežama, gdje otkrivamo različite ideje, te uz naš dašak mašte kreiramo originalno piće, čijem okusu rijetki mogu odoliti. Trudimo se da uvijek budemo inovativni i da kontinuirano eksperimentiramo s novim okusima koji će rezultirati modernim pićima, ali i slasticama koji će impresionirati naše goste."

 



Nas sigurno jesu i jedva čekamo afterwork trenutke da završimo dan na Barbie način. Dakle, posjetite Sweets and Co i prepustite se čarima Pink Mojita – vaša nova omiljena pink senzacija čeka na vas.

 * * *
Naslovna fotografija: Sweets and Co


Bonjour

Banja Luka ima novu baštu u kojoj se ovog ljeta jede kao na Mediteranu

TEKST: Bonjour.ba - PR

Banja Luka ima novu baštu u kojoj se ovog ljeta jede kao na Mediteranu Banja Luka ima novu baštu u kojoj se ovog ljeta jede kao na Mediteranu

Ljeto nas uvijek malo više okrene prema novim adresama, dugim večerima i mjestima na kojima se ne žuri. 

Banja Luka se ovih dana može pohvaliti jednom takvom gourmet pričom na adresi Tržnička bb, tačnije u restoranu Kaldrma, gdje je otvorena nova ljetna bašta osmišljena za lagane zalogaje, razgovore koji traju duže i okuse koji odmah podsjećaju na jug.
 

kaldrma-05-bonjour-ba



Tokom cijele sezone, gosti Kaldrme imaju priliku probati poseban ljetni meni koji potpisuje chef Ivan Pažanin  
 

kaldrma-banjaluka-ljetna-bašta-2-bonjour-ba
 

Inspirisan mediteranskom jednostavnošću, kvalitetnim sastojcima i modernim pristupom tradicionalnim tapasima, meni donosi jela kreirana za dijeljenje, kombinovanje i uživanje bez žurbe.

To su zalogaji koji prate ritam ljeta: svježi, lagani, aromatični i dovoljno kreativni da večeru pretvore u malo drugačije gastro iskustvo.  
 

kaldrma-banjaluka-bonjour-ba


Upravo taj mediteranski princip, nekoliko manjih tanjira na stolu, dobra atmosfera i društvo koje se zadrži, čini ovu baštu novom adresom za sve koji vole otkrivati mjesta s karakterom.  
 


Mediteran je ovog ljeta stigao u Banjaluku kroz tanjir, atmosferu i novu ljetnu baštu Kaldrme , koja će, sudeći po meniju Ivana Pažanina, biti jedna od onih adresa kojima se vraćamo kada želimo lagan, ukusan i opušten ljetni izlazak.

 

Foto: PR


Bonjour

Bonjour.club član!

Prvi otkrijte najnovije trendove, ekskluzivne vijesti, najbolje shopping preporuke i pogled u backstage priče!