TEKST: Bonjour.ba
DATUM OBJAVE: 11.8.2017.
Kristina Makeeva je ruska fotografkinja koja na svom Instagram profilu kroz foto zapise otkriva savršenu simbiozu i sklad pojedinih modela haljina i prekrasnih građevina ili blagodati prirode. Naime, Kristina je polja lavande u Parizu, živopisne zidove i ukrase na zidu katedrale u Moskvi i šarene cepeline u Cappadociji u Turskoj naglasila uz modela koji nosi haljinu gotovo identične nijanse kao
Eiffelov toranj, Bolshoi kazalište i Maldivi dobili su sjajnu razglednicu koja će sve one koji pregledaju fotografije potaknuti da se iskušaju u ovakvoj avanturi i krenu na put oko svijeta.
TEKST: Adelisa Mašić
Proljeće 2026. već sada ima svoj putnički soundtrack: zvuk točkova koji dodiruju pistu i šum nove avanture u zraku. Wizz Air je najavio otvaranje svoje baze u Podgorici, a taj potez pretvara glavni grad Crne Gore u novo polazište za istraživanje Evrope.
Od marta iduće godine s podgoričkog aerodroma polijetat će avioni prema četrnaest novih gradova.
Na listi su Pariz, Rim i Barcelona; klasici koji se uvijek iznova otkrivaju, ali i Malmö, Hamburg, Basel, Keln, Maastricht, Baden Baden, Ljubljana, Rzeszow, Poznan, Wroclaw i Gdanjsk.
Svaka od ovih destinacija nosi drugačiji ritam, miris i priču, a sada su sve tek nekoliko sati udaljene.
Za mnoge putnike iz Bosne i Hercegovine koji često biraju Podgoricu kao polaznu tačku, ovo znači jedno: proljeće 2026. bit će sezona spontanih odlazaka, povoljnih karata i onih kratkih bijegova koji nas pune energijom dugo nakon povratka.
Uz nove rute, planiranje kratkih evropskih bijegova postaje jednostavnije nego ikad. Vikend u Parizu, produženi odmor u Rimu ili spontano putovanje u Barcelonu, sve će to uskoro biti dostupno na samo nekoliko sati vožnje od Sarajeva.
Foto: @narrinanatasha
Prvi otkrijte najnovije trendove, ekskluzivne vijesti, najbolje shopping preporuke i pogled backstage priče!