TEKST: Bonjour.ba
DATUM OBJAVE: 4.12.2018.
Službeno je počela sezona druženja, darivanja i toplih želja. Blagdani podrazumijevaju i brojne tradicije koje stvaraju dodatnu toplinu u domu i kreiraju pravu zimsku čaroliju. Uz miris cimeta, pečenih badema u zraku i društvo najmilijih, vrijeme kod kuće uistinu postaje pravi gušt. Zbog toga smo proveli jedno poslijepodne u cvjećarnici Lavanda flowers & design (gdje se već osjećamo kao doma
BLAGDANSKO SLAVLJE POPRAĆENO PRSKALICAMA
Ne samo da potaknu naše srce da skače od sreće, nego nas instant vraćaju u djetinjstvo i unose veselu notu u svako druženje.
MEDENJACI
Jer, postoji li slađi blagdanski kolač i ljepša blagdanska uspomena od njihove pripreme i natjecanja s ostalim članovima obitelji tko će slađe ukrasiti kolačiće? Ah. Jedva čekamo. #medenjaciherewecome
BLAGDANSKI SLATKIŠI
Osim što kreiraju toplu atmosferu u domu i okupljaju cijelu obitelj oko kuhinje, razveselit će i nepce vaših gostiju.
UNIKATNA BLAGDANSKA ČESTITKA
Uz koje ćete svi dragim ljudima virtualno poslati tonu pozitivne energije i najljepše želje.
BLAGDANSKA JUTRA UZ OBITELJ
I uživanje u slasticama. Klapa sto prva.
KIĆENJE BORA
I blagdanske kugle. U fokusu su naravno one koje su već godinama dio obiteljskog nasljeđa ili su drag suvenir s putovanja.
P.S. Prepoznajete li iz kojeg je europskog grada doputovala ova blagdanska kugla?
OBITELJSKA ČAJANKA
Uz tople napitke, malo meda, cimet i Arancini, svaka priča instant dobije posebnu notu.
Foto: MODAMO.info
Dekoracije: Lavanda Flowers and design
TEKST: Bonjour.ba/PR
Najznačajniji festival fotografije u regionu, Sarajevo Photography Festival, zvanično je otvorio prijave za ovogodišnje, četvrto izdanje.
Ovaj događaj, koji povezuje regionalnu i svjetsku scenu, poziva fotografe da predstave svoje radove i takmiče se u okviru osam pažljivo odabranih kategorija:
Svaka od ovih kategorija omogućava takmičarima da izraze svoju kreativnost i pokažu tehničku vještinu, dok će članovi žirija, ugledni svjetski i europski profesionalci iz oblasti fotografije, izvršiti stručnu selekciju i odabrati najbolje radove.
Prijave se podnose putem web stranice festivala, a moguće je prijaviti se u jednu, tri ili sve kategorije. Svi zainteresirani mogu učestvovati u jednoj kategoriji koja im najviše odgovara ili se prijaviti za više kategorija kako bi prikazali širi spektar svojih vještina i stilova. Novitet ovogodišnjeg izdanja festivala je event kategorija, koja je prošireni oblik nekadašnje wedding kategorije. Rok za prijavu je 31. mart.
https://www.youtube.com/watch?v=cIsktlMHd14
Grand prix festivala iznosi 2.000 eura, dok je ukupan nagradni fond takmičenja 6.000 eura. Pored ovih vrijednih nagrada, koje su priznanje za trud i posvećenost, pobjednice i pobjednici će imati priliku da unaprijede svoj profesionalni status kroz prepoznavanje svog rada od strane međunarodnog žirija. Ovaj festival također nudi fantastične mogućnosti za umrežavanje i povezivanje s talentiranim fotografima, umjetnicima, kao i profesionalcima iz industrije, što može dovesti do novih suradnji i projekata.
Podsjećamo, Sarajevo Photography Festival ove godine održava se od 9. do 15. juna na više gradskih lokacija.
Takmičarski program pratit će i radionice, izložbe, predavanja, photo reviews te Photo Book Day i Movie Night. Festival predstavlja jedinstvenu platformu za izlaganje radova i promociju fotografije kao umjetničke forme, čime se stvara prostor za dalji razvoj karijere i proširivanje profesionalnih horizonata, ali i bogatiji kulturni sadržaj za publiku koja ima priliku da doživi inovativne pristupe i različite vizije fotografije.
Foto: Jasmin Agić
Prvi otkrijte najnovije trendove, ekskluzivne vijesti, najbolje shopping preporuke i pogled backstage priče!