TEKST: Ilda Lihić-Isović
DATUM OBJAVE: 6.8.2020.
Posmatrajući sve predivne lokacije iz Bosne i Hercegovine koje smo do sada predstavili na BONJOUR.ba, teško se otrgnuti osjećaju koliko smo privilegovani da uživamo u ovakvim prirodnim kadrovima i pejzažima.
To nas je motivisalo da otkrijemo još jednu destinaciju, gdje Buna ljubi Neretvu, odnosno ušće rijeke Bune u Neretvu.

Foto: @bosnia.adventure
Petnaestak kilometara južno od Mostara u mjestu Buna, smaragdne rijeke Neretva i Buna u duetu su kreirale ovu prirodnu oazu.

Foto: @s__zdanovcova
Kada prvi put ugledate deltu i njene zadivljujuće tirkizne boje sigurno ćete biti impresionirani ovim krajolikom jer ovaj prirodni fenomen, pruža nam i okruženje bogato florom i faunom.

Foto: @dzejmaa

Foto: @emamulalic

Foto: @mire_ux
Bunski kanali nisi poput drugih ušća, a posebnost mu daje činjenica da Buna formira i niz slapova prije nego što se pridruži Neretvi.

Foto: @asarajevogirl

Foto: @bohemiiana
Mnoštvo fotografija objavljenih na Instagramu dokaz su popularnosti ovog mjesta među posjetiteljima. Ukoliko volite da se prepustite umirujućim zvukovima prirode i slapova, onda je ovo vaša sljedeća destinacija na bucket listi. Naravno, pripazite da na lokaciju dođete uz prikladnu obuću. Možda već ovaj vikend?

Foto: @medinams

Foto: @elvedin_sabanovic_
TEKST: Bonjour.ba
Decembarske večeri u Sarajevu imaju neku posebnu energiju, ali bez potrebe za velikim riječima.
Grad je jednostavno ljepši kad padne mrak i kad se upale lampice koje poznate ulice učine malo drugačijima nego inače. Krenuli smo u laganu noćnu šetnju, onako kako se Sarajevo i voli upoznavati.
Kod Narodnog pozorišta zastajemo nakratko. Ove godine posebno sija i djeluje svečano, ali nenametljivo, kao lijep podsjetnik na početak praznične sezone u gradu. Svjetla naglašavaju njegovu arhitekturu i daju mu onu toplinu zbog koje se ovdje uvijek rado zadržimo koji minut duže.


Šetnju nastavljamo uz Miljacku. Ukrašeni mostovi se tiho presijavaju na površini rijeke, stvarajući jednostavne, ali lijepe prizore zbog kojih usporimo korak i zastanemo.


Na Marijin Dvoru nas dočeka poznat prior, mašna na zgradi je ponovo tu. Detalj koji odmah primijetite i koji, bez puno objašnjavanja, znači da je grad spreman za zimu i praznike... i nove slike za Instagram.


Okićeno Sarajevo najljepše je upravo ovako, u večernjoj šetnji, kad grad ne pokušava da impresionira, nego samo bude ono što jeste.
Fotografije: Privatna arhiva
Prvi otkrijte najnovije trendove, ekskluzivne vijesti, najbolje shopping preporuke i pogled u backstage priče!