TEKST: Bonjour.ba

DATUM OBJAVE: 15.7.2019.

Nova filmska adaptacija kultnog Disney crtića okupila je brojna poznata imena na setu snimanja filma, koja su sinoć u Londonu promovirali svoj filmski projekt. 

 

Florence Kasumba, Seth Rogen, Elton John, Beyoncé, Pharrell Williams, Tim Rice, Billy Eichner, Jon Favreau i Hans Zimmer 

Još sinoć, društvene mreže preplavile su preslatke zajedničke fotografije vojvode i vojvotkinje od Sussexa, koji su nasmijani i modno usklađeni pozirali brojnim okupljenim novinarima na premijeri filma Kralj Lavova. Princ Harry je izgledao jako elegantno i uglađeno u kombinaciji crnog odijela, leptir mašne i crnih cipela, dok je Meghan ukrala simpatije u maloj crnoj haljini dizajnera Jason Wu. Riječ je o modelu koji je naglašen u struku i kojemu je moderni twist dan upravo uz pomoć prozirnih rukava. Kosa podignuta u pundžu, veliki osmijeh i prirodan makeup zaokružili su njen look. 

Beyonce je birala dugu toaletu u boji senfa, koja ima visoki prorez, dok je u gornjem dijelu drapirana. Ravna kosa, decentne naušnice i ženstven makeup look svu pozornost su usmjerili prema haljini na koju je teško ostati ravnodušan. 

BONJOUR.preporuka: Beyonce odabrala bh. brand nakita Werkstatt za svoju kćerkicu Blue Ivy

Na crvenom tepihu pridružio joj se i Jay-Z, odjeven u elegantno crno odijelo, pokazujući nam još jedanput zašto njega i Beyonce nazivaju jednim od najbolje odjevenih celebrity parova.

Trenutak s premijere koji je rezultirao s mnoštvom meme fotografija već danas, upravo je službeno upoznavanje kraljevske i Carter obitelji. Još od dodjele BRIT nagrada kada su Beyonce i Jay-Z kroz svoju objavu na društvenim mrežama odali počast Meghan i dijalogu koji potiče, mnogi su s nestrpljenjem iščekivali reakcije vojvotkinje na njihov Instagram post.


Fotografije na kojima se Meghan i Beyonce grle tijekom upoznavanja, oduševile su mnoge, upravo zbog snažne poruke koje obje dame nose sa sobom. 



Prikazivanje crtića u kinima zakazano je za 19.7. Jedva čekamo! 


Bonjour

Marko Feher: Neposredno pred reviju, samo za Bonjour.ba, otvara zavjesu backstagea

TEKST: Emina Smaka

Marko Feher: Neposredno pred reviju, samo za Bonjour.ba, otvara zavjesu backstagea Marko Feher: Neposredno pred reviju, samo za Bonjour.ba, otvara zavjesu backstagea

Radove dizajnera često pratite s profesionalnim interesom, no, postoje i oni drugi, rjeđi, čiji proces razumijete gotovo intuitivno.


Marko Feher pripada ovoj drugoj kategoriji. Njegov dizajnerski rukopis već godinama prepoznajemo po jasnoj strukturi, promišljenim narativima i hrabrosti da kroz modu kaže ono što mnogi zaobilaze.

 

Bonjour_ba_Marko_Feher (14)
Bonjour_ba_Marko_Feher (12)

Casa Mediterráneo, Alicante 
 


Zato nas je posebno obradovala vijest da večeras, u okviru međunarodnog MedModa Fashion Showa, u Španiji, predstavlja novu kolekciju. Naravno da i sam naziv kolekcije nosi važan i snažan emotivni naboj: “We Are Living in the World of Striped Pajamas”. 

Imali smo priliku zaviriti iza kulisa u Casa Mediterráneo, prije makeupa i frizure, i ono što smo tamo vidjeli je upravo ono što od Fehera očekujemo, ali kao i uvijek, korak dalje. Njegova prepoznatljiva igra kroja i strukture sada dolazi u dijalogu s grafičkim, gotovo pulsirajućim linijama u crvenoj i bijeloj boji, koje razbijaju tamnu bazu odijela. To linije koje pričaju. Osjetite taj puls

 

Bonjour_ba_Marko_Feher (10)
Bonjour_ba_Marko_Feher (9)
Bonjour_ba_Marko_Feher (8)
 


Kolekcija je, kako i sam kaže, njegov lični komentar vremena: “Danas često imam osjećaj da ljudi žive unutar nevidljivih, ali i vidljivih granica, podjela, strahova i sistema koji nas udaljavaju jedne od drugih.” Upravo zato “striped pajamas” u njegovoj interpretaciji nisu referenca na historiju, nego snažna metafora sadašnjosti: 

 

Bonjour_ba_Marko_Feher (2)
 


I to je ono što kod Fehera cijenimo... nikada ne ostaje na površini. Njegove kolekcije uvijek imaju jasno uporište u stvarnosti, ali i potrebu da tu stvarnost preispitaju. Ovdje to radi kroz kontrast: strogi tailoring nasuprot emotivnoj poruci, kontrolisana silueta nasuprot unutrašnjem nemiru koji linije sugerišu. 


Komadi koje vidimo u backstageu jesu statement, ali i garderoba koja može živjeti van piste, što je rijetka ravnoteža koju Feher već godinama uspješno održava.

 

Bonjour_ba_Marko_Feher (5)
Bonjour_ba_Marko_Feher (3)
Bonjour_ba_Marko_Feher (1)
Bonjour_ba_Marko_Feher (15)
Bonjour_ba_Marko_Feher (6)


Moda za mene nikada nije samo odjeća, oduvijek je način da izrazim stav, emociju i poruku,” govori nam, i upravo se kroz ovu kolekciju taj stav dodatno produbljuje. Ovo je njegov poziv na empatiju, slobodu i povezivanje.

 

Bonjour_ba_Marko_Feher (13)


Poseban sloj cijeloj priči daje i kontekst u kojem se kolekcija predstavlja. Mediteran kao prostor susreta kultura čini savršenu pozornicu za ovakvu poruku, a kako Feher ističe, iako Bosna i Hercegovina ima malu obalu, itekako ima glas koji vrijedi čuti.

 

Bonjour_ba_Marko_Feher (7)
 


Ova kolekcija nas podsjeća na ono što kod Fehera već znamo, da moda može biti estetski precizna, ali i emotivno neugodna na najbolji mogući način.

 

Bonjour_ba_Marko_Feher (11)
 

 


Bonjour

Bonjour.club član!

Prvi otkrijte najnovije trendove, ekskluzivne vijesti, najbolje shopping preporuke i pogled u backstage priče!