TEKST: Bonjour.ba
DATUM OBJAVE: 27.11.2011.
McQueen ima odlično rješenje za vas Budući da je blagdanska groznica već polako vreba iza ugla, poznata dizajnerska i high street imena se trude svojim blagdanskim kolekcijama privući što veću pozornost zaljubljenika u modu i na taj način povećati svoju promociju. Primamljive kampanje i šarolika ponuda su najčešći potez brandova. McQueen je napravio sličan korak i objavio kampanju
Crna pozadina sa stupovima, kipovima i skulpturama od voska pokazala se kao idealna za fotografije. Na repertoaru su se našle marame, novčanici i male torbice s prepoznatljivim motivom lubanje, zatim remenje, zlatni nakit i odlične clutch torbice.
Sigurni smo da će McQueen i s ovom kolekcijom lako naći put do ormara mnogih zaljubljenica u modu.
{gallery}studeni_jedanaest/mcqueen_blagdani{/gallery}
D.P.
Foto: alexandermcqueen.com
TEKST: Ilda Lihić-Isović
Brend SKIMS, iza kojeg stoji Kim Kardashian, ponovo je pokrenuo raspravu. Najnovija kampanja prikazuje komad donjeg rublja s teksturom koja oponaša intimne dlake, detalj koji je istovremeno izazvao šok, smijeh i ozbiljna pitanja o tome kako danas gledamo na žensko tijelo.
Iako se na prvi pogled čini kao još jedan potez kojim SKIMS testira granice marketinga, kampanja zapravo otvara temu koja odavno tinja ispod površine: koliko je “prirodno” uopće prihvatljivo u savremenoj kulturi ljepote?

Foto: @skims
Dugo godina, ideal ženstvenosti bio je strogo definisan: glatka koža, precizne linije, savršen minimalizam. U posljednje vrijeme moda počinje reagovati na taj pritisak vraćanjem onoga što je nekad bilo potisnuto. “Faux hair thong”, kako ga Kim naziva, izazvao je reakcije javnosti.
Just Dropped: The Ultimate Bush.
Dok jedni kampanju vide kao hrabar iskorak i duhovit podsjetnik na to da je i prirodnost dio estetike, drugi smatraju da je riječ o bespotrebnoj provokaciji i komercijalizaciji intimnosti.
Jedno je jasno… Kim Kardashian još jednom je uspjela da modom potakne razgovor o granicama tijela, percepciji ženstvenosti i moći marketinga da preispita tabue.

Ako ste se pitali: “Kome ovo treba?”… na službenoj SKIMS stranici svi modeli su, u međuvremenu, rasprodani. Ostala je samo wish lista...
Foto: @kimkardashian
Prvi otkrijte najnovije trendove, ekskluzivne vijesti, najbolje shopping preporuke i pogled backstage priče!