TEKST: Ana Rotim

DATUM OBJAVE: 18.10.2022.

Odlasci na mjesta koja nam pamtljivim okusima i neodoljivim aromama razmaze nepca uvijek nam izmame osmijeh na lice.


Baš jedno od takvih mjesta je i prepoznatljiva TORTE i to slastičarnica koja je postala dio naših omiljenih druženja i uživanja u ukusnim spojevima slatkih i kremastih slastica. Stoga nas je s razlogom razveselila činjenica da je Sarajevo od jučer postalo bogatije za još jedno #foodie mjesto.

Naime, od ove jeseni u rapsodiji okusa omiljenih slastica iz slastičarnice TORTE i to možemo uživati na adresi Zagrebačka 4c, a kako je izgledao sami proces odabira lokacije, kao i uređenja te koje sve slastice možete pronaći na novoj adresi otkrila nam je više vlasnica TORTE i to Caffee-a Sandra Jelin Kadrić u tekstu koji donosimo u nastavku.


 

Sandra Jelin Kadrić, vlasnica TORTE i to
 

Možete li nam otkriti kako je nastala TORTE i to priča?

TORTE i to Sarajevo je prva franšiza TORTE i to Zagreb. Dio su sarajevske fine mustre još od 2006-e godine. Od prvog dana smo ponudili proizvode visoke kvalitete, što su naši gosti prepoznali. Njihovo povjerenje nikada ne bi iznevjerili. Možemo mijenjati mnogo toga, praviti određene kompromise, ali jedno će uvijek ostati konstanta, a to je da u sve naše torte i kolače idu samo visokokvalitetne namirnice.

Mi ne radimo industrijske torte, ne koristimo aditive, konzervanse, fondan, pojačivače ukusa i sl. Naša formula za odličan proizvod jesu vrhunske namirnice, vrijedne ruke i još najvažniji sastojak – kašika puna ljubavi. Oni koji su prepoznali sve ove elemente su sigurno pravi sladokusci, vrijedni truda i poštovanja. Godine 2006-e otvorili smo TORTE i to proizvodnju koja je konstanta. Prvi TORTE i to Caffe otvoren je upravo na Grbavici. Neke od adresa na kojima smo se družili sve ove godine bile su: BBI centar, Baščaršija i Importanne centar.





Neke druge velike ljubavi preuzele su centar svijeta i interesa narednih godina, pa su Caffe opcije bile na čekanju. Sada, kada su škole stupile na scenu, majke su rekle „E pa hajde da ova vrata otvorimo ponovo". Često su nas pitali zašto nema caffea, da nedostajemo, da nas se očekuje... Želja i jaka volja morala se probuditi opet i kod nas. Kada jeste, zasukali smo rukave, prozračili i evo nas.

Dobro nam došli dragi prijatelji!

Koju lokaciju ste odabrali za nastavak TORTE i to priče, te kako je izgledao odabir mjesta?

Ispostavilo se da je za sarajevske TORTE i to prirodni habitat područje oko Grbavice. Ova lokacija je nekako izbor bez dvoumljenja. Veliki broj naših prijatelja pominjao bi da im baš tu nedostaje neki kutak poput našeg. Kada smo se odlučili ponovo otvoriti TORTE i to Caffe, nije bilo druge lokacije koja bi bolje odgovarala želji i ideji. Koordinatni sistem svih naših kretanja, druženja i traženja ima tu tačku gdje se uvijek lociramo i to je zona oko Grbavice.




 

Kako je izgledao proces uređenja ambijenta? Jeste li imali neku posebnu inspiraciju?

Izniman kvalitet naših proizvoda imperativ je od kojeg nikada nismo odustajali, ali jednako važan uvijek nam je bio i ambijent. Svi prostori u kojima su do sada naši prijatelji mogli uživati u slasticama, dobroj kafi i druženju bili su birani i uređivani sa mnogo ljubavi i truda. Ideja vodilja uvijek je bila ugodan i miran ambijent gdje se možete bar na kratko sakriti od bučne svakodnevnice, stresa i pretrpanih dnevnih rasporeda.

Važno nam je da vam je kod nas ugodno i kada sami pijuckate kafu, čitate ili samo žmirkate na suncu. Važno nam je i da imate kutak da se ispričate sa prijateljima. Izbor svakog, pa i najmanjeg detalja nikada nije prepušten slučaju. Palete boja, rasvjeta, svaki komad namještaja, sve se bira baš kao za najmilije.




 

Sigurni smo da čitatelje najviše zanima koje slastice mogu probati na novoj lokaciji, stoga možete li nam otkriti nešto više o samoj ponudi?

Torta od sira je i dalje zvijezda naše ponude. To je naša prva torta, naš bestseller. Bez lažne skromnosti možemo reći da smo je servirali na tanjire sarajevskih sladokusaca i postavili standard šta očekujete kada naručite cheesecake. U ostatku ponude tu su i dalje: čokoladna torta s višnjama, brownie torta, ledeni vjetrovi, slatka jutarnja torta, santa Maria, švedska torta, Belushi torta, ... naše štrudle, međimurska gibanica, crumble, ... suhi keksići, granola.

Novosti koje pripremamo za naše gosti jesu zobena kaša s jabukom, mama manufaktura knedle, čokolino za najmlađe (a može i za nas, malo starije). U ponudi od slanog imat ćemo naš quiche Lorraine i quiche sa špinatom, te croissant sendvič. Još neka od iznenađenja planiramo za kraj godine, ali shhh...





Slatkoljupci, jeste li već rezevirali dan za kušanje slastica na ovom mjestu?


* * *
Foto: besocial.ba


Bonjour

Luka Modrić na sajmu u Milanu pripremao pizzu za dvije minute i privukao svu pažnju

TEKST: Bonjour.ba - PR

Luka Modrić na sajmu u Milanu pripremao pizzu za dvije minute i privukao svu pažnju Luka Modrić na sajmu u Milanu pripremao pizzu za dvije minute i privukao svu pažnju

Štand kompanije Gorenje na sajmu EuroCucina 2026, jednom od najprestižnijih svjetskih događaja posvećenih kuhinjskom dizajnu i tehnologiji, održanom u okviru Salone del Mobile Milano, bio je u centru pažnje posjetilaca i javnosti.

Poznati brend tom je prilikom ugostio svjetsku fudbalsku zvijezdu i svog ambasadora, Luku Modrića.

 



Modrić je za prisutne pripremio posebnu pizzu, unijevši svoj prepoznatljivi stil i preciznost s terena u kuhinju, što je oduševilo sve okupljene.

Događaj je poslužio kao jedinstvena prilika za Gorenje da predstavi ne samo najnovije inovacije, već i svoju stratešku viziju budućnosti. 


luka_modric_gorenje3bonjour_ba

luka_modric_gorenje1bonjour_ba

Jedna od ključnih najava odnosila se na snažniji fokus kompanije na kanal maloprodaje kuhinja (KRT), što predstavlja važan korak ka jačanju pozicije Gorenje brenda na tržištu premium ugradbenih aparata, kao i proširivanje saradnje sa stručnjacima za projektovanje kuhinja.

Svoje oduševljenje saradnjom i iskustvom na Gorenje štandu podijelio je i Luka Modrić

Poznati vezni igrač isprobao je najbržu pizza pećnicu, pripremivši savršenu napuljsku pizzu za samo dvije minute, zajedno s poznatim italijanskim pizza‑majstorom Vitom Iakonelijem. Tom prilikom napravili su i specijalnu, potpisanu „Luka pizzu“, što je događaju dalo poseban i upečatljiv trenutak.


luka_modric_gorenje2bonjour_ba

„Velika mi je čast biti u Milanu s kompanijom Gorenje. Kao sportista, znam da uspjeh zavisi od discipline, pravog tima i kvalitetnih alata.
U kuhinji je isto. Gorenje proizvodi su pouzdani i jednostavni za korištenje, što je posebno važno u dinamičnom porodičnom životu.

Priprema pizze bila je zaista veliko zadovoljstvo i pokazuje kako savremena tehnologija može pomoći u stvaranju lijepih trenutaka s ljudima koje volite. Za mene, Gorenje predstavlja kvalitet i tradiciju s kojima se istinski mogu povezati, zbog čega je ovo partnerstvo prirodno i smisleno“, rekao je Modrić.


luka_modric_gorenje4bonjour_ba

„Prisustvo Luke Modrića s nama na sajmu EuroCucina velika je čast i savršena ilustracija vrijednosti za koje se zalaže naš brend“, izjavio je Hanson Han, izvršni direktor kompanije Hisense Europe i globalni izvršni direktor Gorenje kompanije.

„Lukina karijera svjedoči o posvećenosti, vrhunskim rezultatima i važnosti snažnog tima; vrijednostima koje su duboko utkane u DNK brenda Gorenje. 

 



Ovo partnerstvo predstavlja idealan spoj. Kako širimo svoje prisustvo u KRT kanalu, Luka nam pomaže da naglasimo našu posvećenost kvalitetu, pouzdanosti i promišljenom dizajnu koji korisnicima zaista olakšava svakodnevni život. 

On simbolizira izvrsnost koju njegujemo i nastojimo utkati u svaki naš aparat“, dodala je Alenka Potočnik Anžič, direktorica marketinga Hisense Europe.

Foto: PR


Bonjour

Bonjour.club član!

Prvi otkrijte najnovije trendove, ekskluzivne vijesti, najbolje shopping preporuke i pogled u backstage priče!