TEKST: Bonjour.ba
DATUM OBJAVE: 5.8.2011.
Hoćemo li gledati tinejdžersku verziju serije? Nakon negativnih kritika na nastavak filma Sex i Grad, počele su se širiti glasine da su se producenti odlučili snimiti i verziju Seksa i Grada u vremenu dok se Carrie, Samantha, Miranda i Charlotte još uvijek nisu upoznale. Naravno, budući da je nemoguće da sadašnje protagonistice glume sebe u tom vremenu, svi nagađaju oko toga tko će b
Unatoč tome što se već Blake Lively pojavila u glasinama kao mlada Carrie, britanske novine su se pojavile s novom informacijom. Naime, izgleda da će Blake ipak glumiti Samanthu, Selena Gomez će se naći u ulozi Charlotte York, Emma Roberts će navodno biti Miranda Hobbs, dok će Carrie Bradshaw glumiti Elizabeth Olsen, kako navodi Daily Mail.

Mi nismo oduševljeni, kako glumačkom postavom, tako ni idejom da gledamo Sex i Grad dok još nije bio Sex i Grad. Vi?
A.P.
Dodajte Bonjour u omiljene izvore na Googleu
Označite nas kao omiljeni izvor i naši će se članci češće pojavljivati među vašim vijestima na Google pretrazi.
TEKST: Ada Ćeremida
Nakon ružičaste i izraženijeg volumena prethodnih večeri, Maja Čengić Miralem za šestu festivalsku noć bira sasvim pročišćenu crvenu siluetu.
Festivalski ormar Maje Čengić Miralem ove sedmice već nam je pokazao nekoliko različitih pristupa večernjoj silueti, a šesta noć Festivala donijela je još jednu promjenu.
Ovog puta Maja bira crvenu kreaciju Leilou by Alex, brenda dizajnerice Aleksandre Dojčinović, svedenu na čistu strapless liniju i jedan precizno postavljen drapirani detalj. Nakon volumena i satenskih površina prethodnih izdanja, ovdje je forma znatno mirnija i izduženija. Crvena boja preuzima najveći dio vizuelnog prostora, dok QURAISHI nakit i crne Planika salonke uvode dva jasno odvojena akcenta. Upravo zbog toga detalji postaju važan dio cijelog izdanja. 
Leilou by Alex haljina počinje ravnom strapless linijom i prati tijelo bez dodatnih konstrukcijskih elemenata u gornjem dijelu.
Promjena dolazi u struku, gdje se tkanina skuplja u nekoliko mekih nabora i zatim produžava u dugački panel koji pada uz jednu stranu haljine. Taj potez prekida inače ravnu vertikalnu liniju i uvodi pokret koji postaje posebno vidljiv pri hodu. Ostatak kroja ostaje čist, bez aplikacija, sjaja ili dodatnih tekstura koje bi konkurirale intenzitetu crvene.
Tako se cijela ideja haljine gradi kroz boju, proporciju i jedan kontrolisani potez tkanine. 

Uz potpuno čistu površinu haljine, nakit ovog puta dobija znatno više prostora.
Maja je odabrala QURAISHI komade u toplom zlatnom tonu, među kojima se posebno izdvaja ogrlica sastavljena od zaobljenih, nepravilno oblikovanih elemenata.
Centralni detalj sa svjetlucavom površinom prekida mat teksturu zlata, a isti odnos nastavlja se kroz naušnice i nekoliko prstenova.
Umjesto da prati crvenu tonski, nakit joj dodaje toplinu i drugačiju površinu. 


Prvi otkrijte najnovije trendove, ekskluzivne vijesti, najbolje shopping preporuke i pogled u backstage priče!