TEKST: Bonjour.ba
DATUM OBJAVE: 3.9.2011.
Evan Rachel Wood vs. Asia Argento Venecija nastavlja u punom žaru svijetu donositi zanimljive vijesti iz svijeta filma i mode. Svakodnevno nas bombardiraju fotografijama poznatih dama iz javnoga života, čije kombinacije bivaju komentirane do najsitnijeg detalja. Mi smo odlučili napraviti malu usporedbu i ocjeniti koja od djevojaka bolje nosi crnu haljinu.
Evan Rachel Wood je ponovno odjenula haljinu Alessandre Rich, koja je inspirana 60-im. Gornji dio je ukrašen čipkastim zlatnim prugama, dok donji dio ima duboki prorez. Cijelu kombinaciju Evan je upotpunila crnim louboutinkama i zlatnom clutch torbicom.
Iako nam je Evanina kombinacija zanimljiva, haljina bi puno ljepše izgledala da je Evan struk dodatno naglasila remenom.

Asia je odjenula dugu čipkstu haljinu srcolikog izreza. Savršena figura, minimalan nakit i crveni ruž samo su poboljšali cijelu kombinaciju.

Ovaj put, Evan vs. Asia: 0:1
D.P.
Foto: Getty
TEKST: Lamija Muratagić
Dizajnerski osvrt je Bonjour format u kojem revije ne čitamo samo kroz prvi vizuelni utisak, već kroz pogled ljudi koji svakodnevno rade s formom, konstrukcijom, materijalom, tijelom i idejom. Nakon prvog osvrta na Schiaparelli, ovaj put ulazimo u svijet u kojem moda sve rjeđe ostaje samo moda.
Naš sagovornik je Marko Feher, bh. dizajner čiji rad od početka nosi snažan autorski rukopis, preciznu konstrukciju i stalnu potrebu da odjeća govori više od sezonskog trenda. Za Bonjour je napisao dubinski osvrt na novu couture kolekciju Iris van Herpen, Sonic Starquakes, i otvorio pitanje koje je možda važnije od samog prvog dojma.
Šta se dogodi kada fotografija ne može pokazati sve ono što jedan couture komad zapravo jeste?
Marko Feher, bh. modni dizajner
U nastavku donosimo autorski osvrt Marka Fehera na novu couture kolekciju Iris van Herpen. Njegov tekst ne pokušava biti distancirana analiza, već iskren dizajnerski pogled na rad autorice od koje se uvijek očekuje ono nemoguće.
Prvi otkrijte najnovije trendove, ekskluzivne vijesti, najbolje shopping preporuke i pogled u backstage priče!