TEKST: Bonjour.ba/PR
DATUM OBJAVE: 27.6.2019.
Već nekoliko sezona street style scena oslanja se na athleisure trend koji spaja sportske komade modernog dizajna s elegantnim artiklima iz našeg ormara. Zaljubili smo se u šarmantan duet elegantnih haljina i tenisica, bomber jakni i mini suknja, ali i traper komada s popularnim papučama. Svaka od ovih stilskih formula uvjerila nas je da je za dotjeran i cool ležeran look važno igrati na kartu udobnosti koja će ići u korak s ubrzanom svakodnevicom.

Nova adidas kolekcija spaja nekoliko vječnih sportskih klasika koji su udoban i prozračan odabir za svaki dan. Lagani materijali od koje je izrađena kolekcija idealni su za visoke temperature, dok urbani dizajn i jarke boje njihovih modnih dodataka čine svaki outfit zanimljiv, kako u ženskom, tako i u muškom ormaru.
Ovog ljeta svi nose - Adidas Adilette natikače
Jedan od sportskih modela natikača koji već sezonama nose brojne fashionistice upravo je ovaj adidas model.

Gigi Hadid
Dizajn predstavljen u 60-im godinama dolazi s tri prepoznatljive crte na papuči i odlično će se uklopiti u vaše svakodnevne kombinacije, one koje birate za gradski asfalt, ali i plažu. Ovog ljeta, adidas je predstavio i novi dizajn kultnih papuča koji je iskočio iz klasičnih okvira te donosi zabavan miks boja i uzoraka.



IT dukserica koju ćemo nositi uz papuče (i omiljenu haljinu)
Dukserica je street style zvijezdama novi omiljeni komad u ormaru koji vješto stiliziraju uz kombinezone, jeans i omiljene papuče. Izrađene od elegantnih materijala nametnule su se kao cool komad koji je već imao trijumf i na ulicama modnih metropola. Model koji će ovog ljeta sigurno biti popularan, upravo je ova adidas dukserica koja zahvaljujući transparentnim materijalima postaje savršen odabir za šetnje gradom, glazbeni festival ili koncert na otvorenom. Dodatan ljetni prizvuk daje joj i nijansa u kojoj dolazi – boja lavande.


Gdje kupiti komade iz ljetne adidas kolekcije?
Ako su i vama ovi sportski klasici na listi komada koje biste voljeli dodati u vaš ormar, pronaći ćete ih, zajedno uz ostale artikle iz ljetne adidas kolekcije, na policama BUZZ dućana diljem BiH, kao i online. Uz njih, inspiracije za kreiranje ubranih ljetnih izdanja vam sigurno neće nedostajati.
https://www.youtube.com/watch?v=CbLuOAQkC90
Dodajte Bonjour u omiljene izvore na Googleu
Označite nas kao omiljeni izvor i naši će se članci češće pojavljivati među vašim vijestima na Google pretrazi.
TEKST: Ada Ćeremida
Nakon ružičaste i izraženijeg volumena prethodnih večeri, Maja Čengić Miralem za šestu festivalsku noć bira sasvim pročišćenu crvenu siluetu.
Festivalski ormar Maje Čengić Miralem ove sedmice već nam je pokazao nekoliko različitih pristupa večernjoj silueti, a šesta noć Festivala donijela je još jednu promjenu.
Ovog puta Maja bira crvenu kreaciju Leilou by Alex, brenda dizajnerice Aleksandre Dojčinović, svedenu na čistu strapless liniju i jedan precizno postavljen drapirani detalj. Nakon volumena i satenskih površina prethodnih izdanja, ovdje je forma znatno mirnija i izduženija. Crvena boja preuzima najveći dio vizuelnog prostora, dok QURAISHI nakit i crne Planika salonke uvode dva jasno odvojena akcenta. Upravo zbog toga detalji postaju važan dio cijelog izdanja. 
Leilou by Alex haljina počinje ravnom strapless linijom i prati tijelo bez dodatnih konstrukcijskih elemenata u gornjem dijelu.
Promjena dolazi u struku, gdje se tkanina skuplja u nekoliko mekih nabora i zatim produžava u dugački panel koji pada uz jednu stranu haljine. Taj potez prekida inače ravnu vertikalnu liniju i uvodi pokret koji postaje posebno vidljiv pri hodu. Ostatak kroja ostaje čist, bez aplikacija, sjaja ili dodatnih tekstura koje bi konkurirale intenzitetu crvene.
Tako se cijela ideja haljine gradi kroz boju, proporciju i jedan kontrolisani potez tkanine. 

Uz potpuno čistu površinu haljine, nakit ovog puta dobija znatno više prostora.
Maja je odabrala QURAISHI komade u toplom zlatnom tonu, među kojima se posebno izdvaja ogrlica sastavljena od zaobljenih, nepravilno oblikovanih elemenata.
Centralni detalj sa svjetlucavom površinom prekida mat teksturu zlata, a isti odnos nastavlja se kroz naušnice i nekoliko prstenova.
Umjesto da prati crvenu tonski, nakit joj dodaje toplinu i drugačiju površinu. 


Prvi otkrijte najnovije trendove, ekskluzivne vijesti, najbolje shopping preporuke i pogled u backstage priče!