TEKST: Bonjour.ba

DATUM OBJAVE: 6.3.2013.

Kate je sinoć izazvala opću pomutnju    Sinoć je u pariškom hotelu Shangri-La održana zabava kojom je Carine Roitfeld proslavila izlazak drugog broja njenog magazina CR Fashion Book. Na partyju se okupila sama krema modnog svijeta. Listu gostiju su činili modni urednici, dizajneri, modeli i ljudi iz showbusinessa, među kojima je svima u oko posebno upala Kate Moss.Kate je na zabavu došl

Uz prozirni kombinezon prekriven sitnim kristalima obukla je samo crni sako, koji je jedva sezao do polovine njene stražnjice, otkrivajući tako svima pogled na pozadinu poznatog modela. Da stvar bude gora, na noge je obula kratke čizme s visokom petom, čiji je dizajn otkrivao porub s uzorkom leoparda.
No, kako Queen Kate nosi titulu modne ikone, ovaj promašaj ćemo se potruditi jako brzo zaboraviti.


Uz Kate, zabavu su pohodili Jessica Alba, Joan Smalls, Riccardo Tisci, Karolina Kurkova, Kanye West i mnogi drugi zaljubljenici u modu, koji gotovo religiozno prate pariška modna događanja.

{gallery}2013_03/kate{/gallery}


A.S.
Foto: dailymail.co.uk/Getty


Bonjour

Stari most kao modna pista. AROS je Mostaru predstavio nove kolekcije.

TEKST: Bonjour.ba - PR

Stari most kao modna pista. AROS je Mostaru predstavio nove kolekcije. Stari most kao modna pista. AROS je Mostaru predstavio nove kolekcije.

AROS je 27. juna na Starom mostu predstavio dvije kolekcije i domaću mušku modu smjestio u zanimljiv kadar. Revija je spojila posebnu produkciju i simboličnu lokaciju, uz fokus na brend koji u vrlo kratkom vremenu gradi prepoznatljiv modni jezik.


AROS na Starom mostu 


Prvi bosanskohercegovački luksuzni muški brend AROS upriličio je modnu reviju na Starom mostu u Mostaru, pretvorivši jedan od najprepoznatljivijih simbola naše zemlje u modnu pistu.   


Bonjour.ba-AROSDSC_0463
Bonjour.ba-AROSmodna revija20
 

Bio je to mnogo više od predstavljanja dvije kolekcije inspirisane Hercegovinom i Jadranom, koje su na modnoj pisti iznijela poznata lica modne scene iz Bosne i Hercegovine, Italije, Portugala i skandinavskih zemalja. Kolekcija “Le Hot Blanc”, inspirisana Hercegovinom, nastala je po principu made to measure, gdje se svaki odjevni predmet izrađuje prema mjerama i željama klijenta, dok je “Adria” ponudila ready to wear modele namijenjene neposrednoj prodaji.  


Bonjour.ba-AROSDSC_1021

Bonjour.ba-AROSDSC_0978
Bonjour.ba-AROSDSC_0417
Bonjour.ba-AROSmodna revija26
Bonjour.ba-AROSmodna revija25
 

Iza cijelog projekta stoji višestruko nagrađivani dizajner Armin Osmančević , osnivač brenda AROS, koji kroz svoj rad nastoji povezati italijansku sartorial tradiciju s domaćim identitetom i savremenim pristupom muškoj modi.  


Bonjour.ba-AROSDSC_0458
 

Naša misija od početka je da pomjeramo granice. U Bosnu i Hercegovinu donijeli smo dašak italijanske mode, ali sa bosanskim duhom utkanim u svaki kroj. Stari most bio je logičan slijed naše vizije. Za njegov 460. rođendan odjenuli smo ga u svečano ruho i tako ispisali historiju “, kazao je Osmančević.  


Bonjour.ba-AROSmodna revija29
 

Za AROS, brend koji još nije napunio ni godinu postojanja, revija na Starom mostu označava ambiciozan korak naprijed.  


Bonjour.ba-AROSDSC_0613
Bonjour.ba-AROSDSC_0560

Bonjour.ba-AROSDSC_0663
Bonjour.ba-AROSDSC_0608
Bonjour.ba-AROSDSC_0724
Bonjour.ba-AROSDSC_0714

Bonjour.ba-AROSDSC_0979
Bonjour.ba-AROSDSC_1005


Predstavljanjem kolekcije na Starom mostu, domaći brend je izabrao neobičnu lokaciju i privukao pažnju javnosti.  
 

Foto: PR/Haris Đonko  


Bonjour

Bonjour.club član!

Prvi otkrijte najnovije trendove, ekskluzivne vijesti, najbolje shopping preporuke i pogled u backstage priče!