TEKST: Marija Perić
DATUM OBJAVE: 27.7.2022.
Ako idete do Splita uskoro, tada ćete htjeti znati za ovu listu restorana koje su pozitivno ocijenili njihovi gosti na aplikaciji TripAdvisor.
Upravo su recenzije s ove aplikacije odličan orijentir gdje ići i što posjetiti jer ljudi svojim iskustvima otkrivaju mjesta koja ćete jedva čekati istražiti. Kad je Split u pitanju, ponuda restorana je izuzetno raznolika. Od škampi, kamenica i sushija preko talijanske pizze pa sve do najzabavnijeg doručka na simpatičnoj terasi, na ovoj listi ćete naći sve. Uz menije prepune slasnih jela, ovi restorani će vas privući i svojim uređenjem interijera, ali i kartama pića. Koji restorani u Splitu su dobili najbolje ocjene po recenzijama aplikacije Trip Advisor, otkrijte u nastavku.
#9 Fig Split
Adresa: Dioklecijanova 1
#8 Mini Bota - Oyster & Sushi Bar
Adresa: Cosmijeva 7
#7 Adriatic Sushi & Oyster Bar Split
Adresa: Carrarina poljana 4
#6 The Daltonist
Adresa: Hrvojeva 10
#5 Portofino
Adresa: Grgura Ninskog Poljana 7
#4 Ćiri biri bela
Adresa: Plinarska Ulica 6
#3 FANTAŽIJA kitchen & wine
Adresa: Bana Jelačića 1
#2 Laganini
Adresa: Kraj Svetog Ivana 2
#1 Pizzeria Sette Sorelle
Adresa: Trg Franje Tuđmana 3
***
Naslovna fotografija: @thenomad.life
TEKST: Bonjour.ba/PR
Red Bull Cliff Diving Svjetska serija vraća se na Stari most, a za finalni dan organizovan je poseban voz iz Sarajeva. Donosimo sve detalje.
Mostar od danas, 30. jula, ponovo postaje jedna od najupečatljivijih sportskih pozornica ljeta. Red Bull Cliff Diving Svjetska serija vraća se na Stari most, gdje će do 1. augusta obilježiti deset godina takmičenja na lokaciji koja je odavno prerasla status još jedne stanice u kalendaru.
Najbolji skakači i skakačice iz 13 zemalja stižu u trenutku kada sezona ulazi u odlučujuću polovinu, a borba za titule ostaje potpuno otvorena. Prva runda tradicionalno će biti izvedena direktno sa Starog mosta, dok će se ostatak takmičenja preseliti na posebno izgrađenu platformu iznad Neretve.
Od ulaska u kalendar 2015. godine, UNESCO-ov Stari most bio je pozornica prve pobjede Jonathana Paredesa u Svjetskoj seriji, ali i Popovicijevog gotovo nestvarnog nastupa s pet maksimalnih ocjena 10 u 2019. godini.
Muška sezona zasad ne poznaje sigurnog favorita. Aidan Heslop, James Lichtenstein i Constantin Popovici podijelili su prve tri pobjede, dok Heslop nakon povratka od povrede vodi ukupni poredak iako nastupa s pozivnicom.
Popovici u Mostar stiže nakon trijumfa u Kopenhagenu, s 11 pobjeda kojima dijeli drugo mjesto na vječnoj listi Svjetske serije.
U ženskoj konkurenciji Mostar je već godinama teren Rhiannan Iffland. Australka je na Starom mostu slavila rekordna četiri puta, jedina je skakačica s više od jedne pobjede na ovoj lokaciji, a sada nastavlja pohod prema desetoj uzastopnoj ukupnoj tituli.
Ipak, konkurencija stiže s vlastitim velikim brojkama: Molly Carlson od 25. podijuma dijeli još samo jedan plasman među tri najbolje, dok bi Xantheia Pennisi novim podijumom u Mostaru stigla do desetog u karijeri.
Pogledajte najnovije teme na Bonjour.ba
Foto: PR
Prvi otkrijte najnovije trendove, ekskluzivne vijesti, najbolje shopping preporuke i pogled u backstage priče!