TEKST: Emina Smaka
DATUM OBJAVE: 23.8.2024.
Poznata pjevačica Seka Aleksić večeras je prošetala crvenim tepihom Sarajevo Film Festivala, privlačeći pažnju u upečatljivoj kreaciji dizajnera Rick Owensa.
Owens je poznat po svojoj avangardnoj estetici, koja se savršeno uklopila u Sekin novi stil, koji često kombinuje dramatične elemente s modernim senzibilitetom. Aleksić, koja je već dugo prisutna na regionalnoj muzičkoj sceni, posljednjih godina privlači pažnju stilom koji je velika suprotnost onom s njenih početaka karijere, a ovaj odabir je dodatno osnažio njen prepoznatljivi imidž.

Adi Hasić i Seka Aleksić
Seka je odabrala asimetričnu haljinu izrađenu od materijala s visokim sjajem, koji reflektuje svjetlost i naglašava svaki njen pokret. Haljina obavija njenu figuru, s naglašenim ramenima koja pridaju dodatnu dramatičnost izgledu. Kombinacija tekstura i konstrukcija haljine odražavaju dizajnerski potpis Ricka Owensa.


S njom je crvenim tepihom prošetao i Adi Hasić, poznati bh. makeup artist, u odvažnoj kombinaciji iz Sekinog vlastitog modnog brenda, Second Skin. Adi je odabrao metalik bomber jaknu, široke hlače i mrežasti top, čime je dodatno naglasio spoj avangardne mode i urbane estetike.
Ovaj njihov zajednički trenutak na crvenom tepihu nije samo pokazao njihovu bliskost, već i snažan osjećaj za stil i sposobnost da donesu nešto novo i neočekivano.

* * *
Fotografije: Marko Jovančić za Bonjour.ba
TEKST: Bonjour.ba/PR
Zara, Massimo Dutti, Bershka, Stradivarius, Pull&Bear, Oysho i Zara Home službeno kreću s velikim zimskim popustima, a poznati su i tačni datumi početka sniženja u dućanima i online.
Ako ste posljednjih sedmica punili liste želja, spremali favorite u virtualne korpice, slagali stylinge u glavi i strpljivo čekali pravi trenutak, vrijeme je za akciju.
Najočekivanije sezonsko sniženje konačno kreće, a s njim i prilika da najdraže komade kupite po znatno nižim cijenama.
Sniženje u fizičkim dućanima Zare i ostalih brendova Inditex gru pe: Massimo Dutti, Bershka, Stradivarius, Pull&Bear, Oysho i Zara Home, počinje u petak, 26. decembra, dok online sniženje tradicionalno započinje večer prije, 25. decembra. Do tada preostaje samo pripremiti korpicu i spremno dočekati početak sniženja. 
Šta donose pojedini Inditex brendovi?
Zara je, naravno, prva adresa za ključne komade sezone: od it modela koji dominiraju društvenim mrežama do efektnih statement ulova kojima ćete obogatiti modne kombinacije.
Massimo Dutti provjerena je destinacija za ‘’tihi luksuz'' s naglaskom na kvalitetne krojeve i bezvremenske komade. Mlađa publika svoje će favorite pronaći u zabavnim i praktičnim streetwear kolekcijama Pull&Beara i Bershke dok Stradivarius donosi savršen balans ženstvenosti i funkcionalnosti.
Oysho je nezaobilazan za sofisticirane sportske i loungewear linije, kao i kvalitetno donje rublje, a Zara Home donosi profinjenu estetiku kroz komade koji unose toplinu u svaki interijer i svačiji stil. 


Foto: Inditex arhiva/ PR
Vrijeme je za plan
Najvažniji savjet? Namjestite alarme jer tajming je presudan. Artikli nestaju iz ponude velikom brzinom, stoga budite spremni za kupnju tačno u trenutku kada sniženje krene.
Ako vam željeni komad promakne, isplati se provjeriti ponudu i kasnije jer brendovi nerijetko rade restock u ranim jutarnjim satima. Kupcima koji preferiraju shopping u dućanu, prvi sati otvaranja obično nude najveći izbor.
Spremite liste želja, postavite alarme i budite spremni. Ovo sniženje se ne propušta!
Prvi otkrijte najnovije trendove, ekskluzivne vijesti, najbolje shopping preporuke i pogled u backstage priče!