TEKST: Nevena Divčić

DATUM OBJAVE: 17.1.2024.

Ide li vam se negdje večeras?


Na početku svakog mjeseca s vama podijelimo nekoliko događaja koji privuku našu pažnju i koje biste mogli poželjeti unijeti i u svoje planere. No, svakog mjeseca pojavi se i dodatna potreba da istražimo aktuelnosti i zabave koje su pred nama. Ovaj put vam donosimo baš to - prijedlog za različite zabave koje možete posjetiti u narednim danima. Mislite li da je prekasno sada praviti planove i da se četvrtkom ne događa mnogo? Onda smo tu da vas uvjerimo u suprotno. Donosimo vam dovoljno prijedloga da biste se čak trebali i zamisliti i osmisliti gdje idete večeras, sutra i u subotu. Nedjelju ipak ostavljamo za filmove i serije.


Četvrtak je rezervisan za Blues i Jazz

KAWA, svakog četvrtka s početkom u 21:00h. Iako je to u suštini sve što trebate znati da biste se prijateljima javili s prijedlogom, donosimo vam i još informacija. Za dobar Jazz u KAWI će biti zaduženi: Elvir Bandić Banda, Dario Poljak, Bojan Ahac, Dinko Šimunović i Amar Češljar. 

 



Adresa: Dženetića čikma 16.

No, ako preferirate Blues, onda večeras uskočite na BLUES TRAIN u Jazzbini

U ovom vozu će vas dočekati ekipa The Blues Traina koju čine: Saša Ćirić, Mustafa Mute Kurtalić, Mirza Sijerčić, Benjamin Drijenčić i Tarik Karačić.

 



Već sutra, 19.1. u istom lokalu je zabava za ljubitelje elektronske muzike. Iako nam je pisac Aleksandar Hemon uglavnom poznat najviše po svojim književnim djelima i scenarijima, on se bavi i produkcijom elektronske muzike te DJ – ingom. U sarajevsku Jazzbinu stiže sa premijerom novih pjesama i pod alijasom Cielo Hemon. Njegova podrška bit će DJ Ilko (Tetak 13.) & Audio InFunktion.

 



Ako kroz naše priče od ranije o događajima u Sarajevu već niste posjetili Jazzbinu, onda vam javljamo i adresu! Maršala Tita 38.


Željni ste gužve i frke? 

Onda 20.1. i subotu, rezervišite za rave i Club FRKA. U dobrom ritmu će vas pokrenuti Mak Mulabegović i Z3RO.

Adresa: Skenderija 23.

 



Osim odmaranja od višesatnog plesanja u prethodnim danima, predlažemo da nedjelju rezervišete za odmor, neki film ili seriju u kojim mi uživamo ovih dana

* * *
Naslovna fotografija: @danixmichelle


Bonjour

Crveni tepih je tek počeo, a ova dva looka već pamtimo. I ne samo zbog outfita.

TEKST: Ilda Lihić-Isović

Crveni tepih je tek počeo, a ova dva looka već pamtimo. I ne samo zbog outfita. Crveni tepih je tek počeo, a ova dva looka već pamtimo. I ne samo zbog outfita.

Prva večer crvenog tepiha već nam je dala razlog da fotografije pogledamo još jednom.

Ovoga puta fokus nam nije ostao samo na kompletnom stylingu. Alena Džebo i Alisa Čajić za otvaranje Sarajevo Film Festivala odabrale su dva sasvim različita pristupa nakitu, a svaki je njihovom looku dao drugačiji karakter.  
 

alena-dzebo-alisa-cajic-crveni-tepih-zlatarna-celje-1-bonjour-ba
 

Za obje je pažljivo biran luksuzni nakit Zlatarne Celje, s idejom da naglasi eleganciju i sofisticiranost, ali kroz estetiku osobe koja ga nosi.

Kod Alene su to bili hladniji tonovi bijelog zlata, briljanti i modri safiri, dok je Alisa otišla prema žutom zlatu, amazonitu i citrinu.  
  

alena-dzebo-alisa-cajic-crveni-tepih-zlatarna-celje-507-bonjour-ba

alena-dzebo-alisa-cajic-crveni-tepih-zlatarna-celje-3-bonjour-ba


I upravo se na njih dvije dobro vidi koliko luksuzni nakit može imati različito lice: kod jedne preciznije i klasičnije, kod druge toplije i razigranije.

Nakit Zlatarne Celje tako je na istoj večeri dobio dvije potpuno različite interpretacije.

I da, ovo su oni detalji zbog kojih red carpet fotografiju zumiramo.  
 

alena-dzebo-alisa-cajic-crveni-tepih-zlatarna-celje-7-bonjour-ba

alena-dzebo-alisa-cajic-crveni-tepih-zlatarna-celje-8-bonjour-ba


Safiri su dobili svoj red carpet moment  


Alena Džebo, glumica i predsjednica Udruženja filmskih radnika BiH, za večer otvaranja birala je bijelo zlato, briljante i modre safire, ali zanimljiv dio ovog stylinga nije samo u toj kombinaciji boja.

Safir se kroz njen nakit pojavljuje u nekoliko potpuno različitih uloga.

Uz dugu crnu haljinu s dubokim V izrezom i cvjetnim aplikacijama u plavo-crnim tonovima, izbor nakita imao je jasnu poveznicu s cijelim stylingom. Plavi akcenti na haljini nastavili su se kroz safire, dok je bijelo zlato na crnoj podlozi dobilo dodatnu izražajnost.  
 

alena-dzebo-alisa-cajic-crveni-tepih-zlatarna-celje-11-bonjour-ba

alena-dzebo-alisa-cajic-crveni-tepih-zlatarna-celje-15-bonjour-ba

Blue ogrlica spaja modri safir i briljante, prati liniju dekoltea, pa hladni ton bijelog zlata ostavlja upravo plavoj boji kamena da napravi najjači kontrast. 

A onda dolazi Royal prsten u čijem centru se nalazi ovalni modri safir, oko kojeg su raspoređena 24 briljanta. Upravo taj odnos radi najveći dio vizualnog posla: intenzivna plava ostaje u centru, dok briljanti oko nje formiraju svjetliji okvir i dodatno naglašavaju kamen.  
 

alena-dzebo-alisa-cajic-crveni-tepih-zlatarna-celje-14-bonjour-ba
 

Remember Me prsten i naušnice i donose drugačiji pristup. Umjesto jednog velikog centralnog safira, ovdje se pojavljuje više modrih safira različitih veličina. Na prstenu variraju od 2 do 4 mm, dok naušnice isti princip nastavljaju kroz niz manjih kamenova.

I tu kombinacija više prstenova odjednom dobija više smisla.  
 

alena-dzebo-alisa-cajic-crveni-tepih-zlatarna-celje-12-bonjour-ba
 

Nije riječ samo o tome da ih je Alena nosila nekoliko, nego o tome da se na ruci smjenjuju različite proporcije: Royal donosi jedan dominantan safir okružen briljantima, Remember Me više manjih plavih tačaka, a dodatni prstenovi s briljantima uvode čisti sjaj bez još jedne boje.  
 

alena-dzebo-alisa-cajic-crveni-tepih-zlatarna-celje-13-bonjour-ba

alena-dzebo-alisa-cajic-crveni-tepih-zlatarna-celje-16-bonjour-ba
Nakit koji je nosila Alena Džebo: OGRLICA Blue sa safirom i briljantima, PRSTEN Royal sa safirom i briljantima, PRSTEN Remember m e . NAUŠNICE Remember me sa modrim safirima, PRSTEN sa briljantima, PRSTEN sa briljantima i NARUKVICA .


Plot twist večeri? Alisin nakit.  


Kod glumice Alise Čajić već smo navikli da red carpet izdanje ne prođe nezapaženo.

Ovog puta odabrala je dugu haljinu u tirkiznim i akvamarin tonovima, s dubokim V izrezom, naglašenim drapiranjem i skulpturalnim bijelim detaljima uz dekolte. Cijeli look već je imao gotovo morsku paletu, pa je nakit iz  kolekcije Golden Sea Star djelovao kao prirodan nastavak te priče.  
 

alena-dzebo-alisa-cajic-crveni-tepih-zlatarna-celje-213-bonjour-ba

alena-dzebo-alisa-cajic-crveni-tepih-zlatarna-celje-218-bonjour-ba


Golden Sea Star polazi od forme morske zvijezde, ali je prevodi u čistiji, savremeniji oblik. Kraci zvijezde nisu jednaki, pa motiv nije strogo simetričan i upravo zbog toga djeluje razigranije. 

U kolekciji se kombinuju i različite završne obrade: veći komadi imaju satenski mat efekat, dok manji donose izraženiji sjaj.  
 

alena-dzebo-alisa-cajic-crveni-tepih-zlatarna-celje-220-bonjour-ba


Alisa je nosila ogrlicu, narukvicu i prsten Golden Sea Star, pa se isti motiv ponavljao kroz nekoliko tačaka stylinga.

Ali Alisa se nije zaustavila na jednom motivu.

Uz Golden Sea Star kombinovala je The Golden Sea prsten s amazonitom. Upravo je prirodno kamenje zamišljeno kao nastavak priče ove kolekcije: Zlatarna Celje Golden Sea Star povezuje s Golden Sea komadima u kojima matirano žuto zlato prati intenzivnu boju amazonita.  
 

alena-dzebo-alisa-cajic-crveni-tepih-zlatarna-celje-223-bonjour-ba

alena-dzebo-alisa-cajic-crveni-tepih-zlatarna-celje-222-bonjour-ba


Toplina žutog zlata dobija hladniji plavo-zeleni akcent amazonita, a Embrace of the Sea prsten sa žutim citrinom i dijamantima uvodi još jedan ton, ovaj put bliži samom zlatu.

Rezultat je slojevit, ali vizualno povezan: morska zvijezda daje motiv, žuto zlato toplinu, amazonit poveznicu s haljinom, a citrin još jednu nijansu unutar iste priče.  
 

alena-dzebo-alisa-cajic-crveni-tepih-zlatarna-celje-221-bonjour-ba

alena-dzebo-alisa-cajic-crveni-tepih-zlatarna-celje-217-bonjour-ba

Sofisticiranost ovdje ne dolazi iz stroge simetrije i jednog dominantnog kamena, nego iz teksture, boje i načina na koji se različiti komadi povezuju.

Nakit ne pokušava pratiti haljinu doslovno, već preuzima njenu morsku estetiku i prevodi je kroz zlato, teksturu i kamenje u boji.  
 

alena-dzebo-alisa-cajic-crveni-tepih-zlatarna-celje-587-bonjour-ba
Nakit koji je nosila Alisa Čajić: OGRLICA Golden sea star , NARUKVICA Golden sea star , PRSTEN Golden sea star , PRSTEN The Golden sea   sa amazonitom i PRSTEN Embrace of the Sea sa žutim citrinom i dijamatima.  


Dva looka, potpuno drugačiji rezultat  


Alena i Alisa na istoj su večeri pokazale koliko se pristup nakitu može razlikovati čak i kada je povod isti.

Kod Alene su vezivni element bili safiri, briljanti i bijelo zlato. Kod Alise žuto zlato i kamenje u nekoliko tonova.

Jedan izbor djeluje hladnije i preciznije, drugi toplije i slojevitije.

A upravo tu luksuzni nakit dobija više od svoje dekorativne uloge.

Elegancija i sofisticiranost ne moraju izgledati isto na svakoj osobi. Nekada ih nose klasični safiri i briljanti, nekada matirano žuto zlato, organski motivi i kamenje u boji.  
 

alena-dzebo-alisa-cajic-crveni-tepih-zlatarna-celje-215-bonjour-ba

alena-dzebo-alisa-cajic-crveni-tepih-zlatarna-celje-580-bonjour-ba


To je i ideja saradnje Zlatarne Celje i Udruženja filmskih radnika BiH, koja se nastavlja i ove godine. Odabrane članice i članovi Udruženja tokom festivalskih večeri nose pažljivo birane komade Zlatarne Celje, a svaki izbor prati njihov stil i lični izraz.

U konačnici bit je u autentičnosti i ideji da nakit Zlatarne Celje ne prati samo styling nego i karakter osobe koja ga nosi.

Nakon prvog crvenog tepiha ta ideja već ima dva sasvim različita primjera.

Nakit Zlatarne Celje je zajednička tačka. Način na koji ga nose potpuno je njihov.  

Kreacije: Tea Atelier (Alena Džebo), MoonDrip Streetwear (Alisa Čajić)  

Ovaj sadržaj je nastao u saradnji sa  Zlatarnom Celje
Bonjour.ba produkcija
Voditeljica projekta: Semra Manjura
Autorica & vizualni dizajn članka: Ilda Lihić-Isović
Fotografkinja: Monika Andrić


Bonjour

Bonjour.club član!

Prvi otkrijte najnovije trendove, ekskluzivne vijesti, najbolje shopping preporuke i pogled u backstage priče!