TEKST: Emina Smaka
DATUM OBJAVE: 5.11.2024.
Zgrada smještena u srcu Marijinog Dvora, gdje povijest živi kroz svaki detalj i prozor djelo je arhitekta Karla Paržika i dar Augusta Brauna svojoj voljenoj supruzi Mariji i danas izgleda kao mjesto gdje romantika nikada nije izgubila svoj sjaj.
Ulica Maršala Tita broj 3, uz pogled na Marijin Dvor, za mnoge najljepši dio Sarajeva, ovo mjesto postaje poput male oaze sofisticiranosti. Upravo je u takvom ambijentu domaći brend Elysian, pod kreativnim vodstvom Armina Hodžića, pronašao savršeno mjesto za svoj novootvoreni atelje.
Ove godine, dok Elysian slavi tri godine postojanja, ovaj atelje dolazi kao kruna dosadašnjeg rada - prostor u kojem se luksuz i lokalna tradicija prirodno stapaju.
Dobrodošli u Elysian kutak u Sarajevu...
... prostor koji je jednako bezvremenski kao i odjevni komadi koji ga ispunjavaju.
Prvi, dok još uvijek svi detalji nisu finalizirani, zavirujemo u novi atelje u Sarajevu. Ne možemo da ne osjetimo taj pariški štih interijera, dok i pogled s prozora govori slično.
Armin Hodžić i Emina Smaka, glavna urednica Bonjour.ba
Razgovarali smo s Arminom Hodžićem, koji nam je otkrio da je ideja vodilja ovog prostora bila upravo spojiti francuski barokni šarm s modernim interijerom. Zato ćete ovdje pronaći štukature koje prizivaju prošla vremena, visoka francuska vrata koja prostoru dodaju klasičnu eleganciju, ali i trendi komade poput SitForm sofe. Svojstvena elegancija ovdje dobiva i modernu notu: minimalistička crna rasvjeta unosi suvremenost, dok kamin, ispunjen cvijećem, daje prostoru nježan i umjetnički pečat.
Armin nam je povjerio i ekskluzivne detalje o nadolazećoj kolekciji, u kojoj će dominirati luksuzni materijali poput kašmira za kapute brenda Colombo te prestižnih tkanina proizvođača Loro Piana.
Ovaj sofisticirani prostor bit će savršeno mjesto za predstavljanje novih komada, ali i prilika za dodatno uživanje klijentica koje će u ateljeu moći odmah birati odgovarajući Swarovski nakit uz Elysian kreacije.
P.S. Načuli smo da se u ovoj novoj suradnji Elysiana i Swarovskog spremaju posebni popusti, pratite njihove društvene mreže za ekskluzivne informacije!
* * *
Foto: Monika Andrić za Bonjour.ba
TEKST: Bonjour.ba/PR
H&M je zvanično stigao u Sarajevo, s prvom prodavnicom u srcu grada, gdje su od ranih jutarnjih sati, ljubitelji mode čekali u redu da bi bili među prvima koji će istražiti najnovije stilove i nezaobilazne komade jednog od vodećih svjetskih modnih brendova.
U čast ovog uzbudljivog trenutka, prvih 1.000 kupaca počašćeno je besplatnom kafom i slatkišima na posebno osmišljenoj H&M stanici, dok su neki kupci dobili ekskluzivni H&M ceger, kreiran u suradnji s lokalnom umjetnicom Dunjom Krvavac.
„Jako smo srećni što smo najzad otvorili svoju prvu prodavnicu u Sarajevu. Ovo je velika prilika i uzbudljiv izazov da proširimo svoje fizičko prisustvo na ovako strateškoj lokaciji. Kako je naša misija da oslobodimo modu za veliki broj ljudi, osjećamo se povlaštenima što možemo nadahnuti i osnažiti kupce u Sarajevu da istraže svoj osobni stil i prave održivije modne izbore“, Thomas Estrany, menadžer prodaje za prodajno tržište Grčke.*
Večer prije otvaranja, na slavlju kojim je H&M proslavio svoj dolazak u Sarajevo okupili su se modni entuzijasti, influenseri i predstavnici medija. Gosti, među kojima i Maydi, Mirza Mustafagić, Ena Avdić, Samra Menzilović, Emina Tsiligkros i drugi, uživali su u ekskluzivnom događaju prije kupnje.
Pored toga, gostima je ponuđen probran izbor kulinarskih đakonija u kojima su spojeni tradicija, umjetnost i dizajn, a koje je osmislio čuveni kuhar Nermin Hodžić. Živa atmosfera žurke, koju je podgrijavala DJ Kazumi, dodala je energičnu i modernu atmosferu ovoj nezaboravnoj večeri.
Nova prodavnica je dizajnirana tako da nadahne najnovijim trendovima, kao i da pruži moderan i prijatan doživljaj kupnje.
Njena obimna ponuda obuhvata raznovrsne asortimane odjeće i modnih detalja za žene, muškarce, tinejdžere, djecu i bebe.
*H&M prodajno tržište Grčke obuhvata poslovanje u Grčkoj, Rumuniji, Bugarskoj, Kipru, Hrvatskoj, Srbiji, Bosni i Hercegovoni, Sjevernoj Makedoniji, Kosovu i Albaniji.
Foto: Bonjour.ba
Prvi otkrijte najnovije trendove, ekskluzivne vijesti, najbolje shopping preporuke i pogled backstage priče!