TEKST: Arijana Bošnjak
DATUM OBJAVE: 20.9.2024.
U samom srcu Sarajeva otvara se slatki kutak za koji smo sigurni da će postati jedna od omiljenih adresa svih ljubitelja čokolade.
Brend Bashka, koji su u Sarajevu osnovali Merjem i Tarik Hamzić, predstavlja pravu priču o ljubavi prema čokoladi. Ovaj mali obiteljski obrt stvara ručno rađene čokolade koje očaravaju svakim zalogajem, a uz poseban pristup i neodoljive kreacije, Bashka se s ponosom natječe s najboljim svjetskim čokoladama, promovirajući #MadeinBiH etiketu.

Merjem Hamzić nam je kroz razgovor otkrila da su postavili sebi ambicioznu viziju stvaranja čokolade i čokoladnih proizvoda koji se mogu ravnopravno mjeriti s onima najboljih majstora iz Belgije i Francuske. S vremenom su svojim radom i nezaboravnim okusima koje kreiraju, došli i do nove, „flagship“ lokacije na kojoj ćete moći degustirati sve unikatne okuse koje ovaj par osmisli.
Nova lokacija smještena je u samom srcu Starog Grada Sarajeva, u zgradi Mitropolije, koja je projektirana još 1898. godine od strane arhitekta Rudolfa Teniesa. To je prostor koji će im pružiti mogućnost za rast, a svim ljubiteljima slatkih zalogaja, pružit će prostor u kojem se kriju njihove omiljene čokoladne varijacije, ali i razne radionice i degustacije koje će Bashka brend organizirati.


Kada su izabrali lokaciju, počeli su svoju pažljivo promišljenu viziju pretvarati u stvarnost koja nosi vizualni pečat ovog brenda.

Merjem nam je otkrila da su, odmah nakon što su izabrali prostor, započeli s prilagođavanjem interijera i kreiranjem jedinstvenog čokoladnog butika u srcu grada, surađujući s kreativnim timom Cube Designa. Rezultat suradnje je autentičan prostor s visokim stropovima i prostranim izlogom koji će vas zasigurno „zvati“ na kušanje prezentirajući ove slatke čokoladne delicije. Tko se krije iza uređenja i realizacije izloga, kao i po čemu će ovo biti tehnološki unikatan butik, otkrila nam je Merjem.


„Art direkciju izloga potpisuje jedinstvena Amila Hrustić, koja je s lakoćom postavila osnove za ono što će, uvjereni smo, postati najposebniji izlog u gradu. Realizaciju prve postavke izloga, koju planiramo sezonski mijenjati, izvele su zlatne ruke Amira Silajdžića.
Odluka koja nas dodatno razlikuje je to što će ovo biti prvi cashless butik u Bosni i Hercegovini. Iz operativnih, higijenskih i sigurnosnih razloga, smatramo da je ova lokacija idealno mjesto da pratimo svjetski trend i uhvatimo korak s modernim tehnologijama. Sretni smo što imamo podršku partnera koji nam ovu hrabru odluku čine lakšom za realizaciju.“ - rekla nam je Merjem Hamzić.
* * *
Foto: Jasmin Agović
TEKST: Bonjour.ba
Pepco ponuda za kuhinju i trpezariju donosi tanjire, zdjele, čaše i detalje s motivima voća, povrća i mora koji odmah unose ljeto na sto.
Ljetni sto ima svoja pravila: više boje, više voća, više leda u čaši i barem jedan tanjir koji izgleda kao da je stigao s odmora.
Pepco ovog ljeta ima baš takve komade za kuhinju i trpezariju. Šarene, razigrane i dovoljno efektne da običan ručak odmah dobije atmosferu vikenda. Tu su motivi voća i povrća , tanjiri i zdjele koje prizivaju pastu, salate i pizzu za društvo, detalji s morskim životinjama, čaše za hladne napitke i dodaci koji sto čine zabavnijim bez ikakvog velikog stiliziranja.
Najbolji dio? Ovo nisu komadi koji čekaju “posebnu priliku”. Ovo su komadi za odmah. Za doručak na balkonu, večeru u dvorištu, limunadu poslije posla, lubenicu iz frižidera, tjesteninu u velikoj zdjeli i onu poruku koja se pošalje bez puno razmišljanja: “Dođite večeras, imam nešto lagano.”
Upravo takvi detalji ljeti najbrže promijene kuhinju. Jedan tanjir s motivom paradajza, čaša koja traži puno leda, zdjelica za voće ili posuda za serviranje i cijeli sto odjednom izgleda kao mali kućni getaway.
Ako vam treba znak da kuhinju prebacite u ljetni mood, ovo je taj trenutak. Pepco ima komade koji unose boju, ritam i onu energiju zbog koje i obična salata izgleda kao plan.






Pogledajte najnovije teme na Bonjour.ba
Naslovna fotografija: @bahar_bozdag
Prvi otkrijte najnovije trendove, ekskluzivne vijesti, najbolje shopping preporuke i pogled u backstage priče!