TEKST: Ada Ćeremida
DATUM OBJAVE: 3.3.2025.
Vanity Fair after party nakon Oskara jedno je od najpoznatijih okupljališta za zvanice sa ceremonije dodele nagrada, a njemu se pridružuju i mnoge A-list zvijezde.
Ovaj crveni tepih postao je sinonim za spektakularne kombinacije koje često zasjene i same Oskare, a mnoge poznate ličnosti su upravo zahvaljujući njemu stekle globalnu pažnju.
Na crvenom tepihu ove godine, imali smo priliku vidjeti široku paletu izgleda, od Kim Kardashian koja je bila prava vizija u Balenciaga bijeloj haljini, čije sofisticirano krojenje nije moglo proći nezapaženo, do brojnih vampirskih tonova s prozirnim čipkama i gotičkim momentima koji su dominirali među ostalim zvijezdama.
Tu je bila i Selena Gomez u custom Giorgio Armani Privé haljini koja je sjajila u punom svom glamuru, a zatim i Joey King u Miu Miu kreaciji, koja je donijela mladalačku svježinu. Ne možemo zaboraviti ni Kendall Jenner u arhivskoj, prozirnoj gotičkoj Mugler haljini, koja je ostavila bez daha.
Ove godine, crveni tepih Vanity Fair-a ponovno je oduševio, a mi ćemo se osvrnuti na neke od najimpresivnijih izgleda viđenih na sinoćnjem crvenom tepihu.
Kendall Jenner
Zoe Kravitz
Lisa
Madelyn Cline
Selena Gomez
Hailey Bieber
Jenna Ortega
Emma Chamberlain
Kaia Gerber
Joey King
Julia Garner
Kim Kardashian
Cynthia Erivo
Sydney Sweeney
Iris Apatow
***
Foto: @whowhatwear
TEKST: Ada Ćeremida
Ako niste vidjeli ove modne parove sa Wimbledona, jeste li uopće pratili turnir?
Svake godine, Wimbledon osim teniskih mečeva donosi i modne mečeve i ništa ne izaziva više pažnje od parova koji se pojave u besprijekornom stilu.
Ovo je trenutak kada moda i ljubav igraju isti set, a svijet pažljivo promatra ko će “uzeti modni trofej”. Tradicionalno, jedan par ukrade pažnju svih, ali ove godine konkurencija je bila ozbiljna.
Najviše pažnje ove sezone pripalo je Oliviji Rodrigo i Louisu Partridgeu, koji su doslovno pokorili Wimbledon sa svojim preppy-meets-cool kombinacijama. Olivia u crvenoj gingham haljini s vintage vibeom, Louis u klasičnom sako-prugasta košulja-kravata spoju koji vrišti “britanski šarm”.
Andrew Garfield i njegova djevojka Monica Barbaro su odabrali tonalni bijeli Ralph Lauren look. Andrew u lanenim pantalonama i laganoj košulji, a Monica u satenskoj bijeloj slip haljini i minimalističkoj torbici, savršeno za londonsko ljeto.
Priyanka Chopra i Nick Jonas nastavili su s klasičnim glamom: Priyanka u haljini bez rukava s visokim ovratnikom, a Nick u dvorednom sako stilu u mornarskoplavoj, s kravatom i zlatnim satom. Čista sofisticiranost.
Lily Collins i Charlie McDowell odabrali su opušteni chic pristup: Lily u lepršavoj haljini s šarenim detaljima, dok je Charlie bio casual u šarenoj košulji i bordo pantalonama, dokaz da se udobno i moderno mogu voljeti.
Na kraju, Rainn Wilson i njegova supruga Holiday Reinhorn donijeli su artsy Wimbledon stil: ona s pletenicama i statement šeširom, on u bucket hat-u, blejzeru i prugastoj majici. Njih dvoje su izgledali kao da su na teniskom festivalu i to najkul mogućem.
Wimbledon je možda o tenisu, ali ljubav i stil su igrali jednako veliku ulogu. Ko je vaš favorit?
Foto: @wmag
Prvi otkrijte najnovije trendove, ekskluzivne vijesti, najbolje shopping preporuke i pogled backstage priče!