TEKST: Ana Rotim
DATUM OBJAVE: 24.2.2023.
Sinoć je u Zagrebu održana četvrta dodjela glazbenih nagrada pod nazivom Top.HR Music Awards na kojoj je našu pažnju ukrao Luka Nižetić sa svojom odjevnim izdanjem.
Glazbenik, koji je sinoć dobio nagradu za muškog izvođača godine, na dodjelu došao odjeven u vibrantno odijelo s potpisom bh. dizajnera Marka Fehera. Riječ je o odijelu upečatljive narančaste boje i jednostavnog kroja iz kolekcije ZOI, koja je inspirirana Zimskim olimpijskim igrama u Sarajevu. Poseban šarm odijelu daje remen čineći da ovo blago oversized odijelo suptilno naglasi siluetu osobe.
Dizajner Marko Feher je također podijelio na svojim društvenim mrežama fotografije sinoćnjeg izdanja Luke Nižetića uz poruku čestitke.
Luka je svoje izdanje zaokružio crnim čizmama vojničkog izgleda koje su se veoma dobro uklopile u cjelokupni look.
* * *
Naslovna fotografija: @markofeher
TEKST: Lamija Muratagić
Lejla Durmo i Aleksandra Klačar nastavljaju svoju saradnju na festivalskom crvenom tepihu. Pogledajte izdanje za drugu noć Festivala.
Lejla Durmo, urednica, producentica i TV voditeljica, za drugu festivalsku noć ponovo bira kreaciju bh. dizajnerice Aleksandre Klačar. Njih dvije već imaju vlastiti mali kontinuitet na crvenom tepihu, a nakon prethodnih izdanja u izraženijim bojama i volumenima, ovog puta zajednički jezik pronalaze u potpuno bijeloj silueti.
Sprijeda, haljina djeluje vrlo disciplinirano. Asimetrični gornji dio zatvara vrat i prelazi preko jednog ramena, dok se draperija u struku i preko bokova koristi da omekša usku, izduženu liniju. Tek pri dnu silueta dobija više prostora i završava blagim produžetkom.
S leđa se, međutim, mijenja cijela ideja kreacije. Otvorena leđa presijeca dugački panel tkanine koji se spušta iz ovratnika i uvodi pokret tamo gdje je prednja strana znatno mirnija.

To je ujedno i najuspjeliji potez Aleksandre Klačar: bez dodatnih aplikacija ili nakita na samoj haljini, interes gradi promjenom proporcije i načinom na koji se kreacija čita u hodu. Lejlinim okretom haljina dobija potpuno drugo lice.
Lejlina kosa podignuta je u pletenu punđu, čime su vrat, rame i potpuno otvorena leđa ostali vidljivi. Duge naušnice spuštaju se uz vrat, dok nekoliko tankih zlatnih narukvica unosi dovoljno topline u bijelu paletu.
Sve ostalo je ostavljeno prilično mirno, i to ovom izdanju odgovara.

Lejla Durmo i Aleksandra Klačar već su zajedno prošle crvenim tepihom u mnogo izraženijim bojama i volumenima. Ovaj put napravile su suprotno: jedna boja, nekoliko dobro postavljenih draperija i leđa koja mijenjaju cijeli dojam haljine.
Pogledajte najnovije teme na Bonjour.ba
Foto: Marko Jovančić
Prvi otkrijte najnovije trendove, ekskluzivne vijesti, najbolje shopping preporuke i pogled u backstage priče!