TEKST: Bonjour.ba

DATUM OBJAVE: 30.10.2019.

Prva vijest o #Project❤ kolekciji koja je nastala suradnjom poznatog modnog dizajnera i švedskog high street brenda razveselila je sve istinske zaljubljenike u modu. 

Valli je postao prepoznatljiv po bajkovitim haljinama od tila i raskošnim couture kreacijama u kojima volumen dolazi do izražaja, kao i po svojoj ljubavi prema pastelnim nijansama.

Njegova kolekcija koju je dizajnirao ekskluzivno za H&M nije iznimka.

KOLEKCIJA DOSTUPNA I U BIH

Naglašena ramena, asimetrični krojevi, volani, cvjetni ukrasi…, svaki od komada odjeće ostvarenje je snova svake modne romantičarke, a s obzirom na to da dizajner ima veliki broj obožavateljica, ne sumnjamo da će kolekcija brzo nestati s polica dućana i u BiH. 

Danilo Drobnjak, Sarah Čerkez, Kosta Miljković, Martina Saira, Erna Saljević i Emina Ganić

Kolekcija je prekjučer i predstavljena u Muzeju savremene umjetnosti Republike Srpske u Banjoj Luci kroz izložbu fotografija koje je uradio fotograf Kyle Wicks u suradnji sa stilisticom Giovannom Battaglia Engelbert. Fotografije su nastale u Rimu, Vallijevom rodnom gradu, čija je nonšalantnost ukazala na slobodan duh, spektakularni dizajn i sofisticiranost ove prelijepe kolekcije.

POZNATI BH.MODEL U NEODOLJIVOJ CVJETNOJ HALJINI IZ KOLEKCIJE

Gošća večere bila je i ambasadorica ove kolekcije u BiH - Sarah Čerkez, odjevena u najljepšu cvjetnu haljinu sezone.
Riječ je o midi haljini iz Giambattista Valli x H&M kolekcije kojoj je dodatna posebnost dana uz volane duž cijele kreacije. Zabavan twist kreacija je dobila uz visoki izrez u dijelu suknje te remen s mašnom u području struka.

Uz statement haljinu, stilizirala je naušnice s logotipom iz ove kolekcije te plave salonke koje su bile sjajan kontrast kreaciji. Kroz modne dodatke, Sarah je dala osobnu notu kompletnom looku. 


Otkrila nam je da je upravo ova haljina i njen favorit iz cijele kolekcije.

Haljina iz Giambattista Valli x H&M kolekcije

On na tako specifičan način ističe romantiku i ženstvenost u isto vrijeme, nema kiča i ako to žena želi, može biti i sexy u njegovom kreacijama. Njegove haljine gdje god se pojave mame poglede.“ – nadodala je. 
Uz romantičnu kreaciju, Sarah je birala i ženstven makeup koji naglasak stavlja na oči i sjenilo u boji te ležerne kovržde. I frizuru i makeup potpisuje Kosta Miljković. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Ciao ! Hair&makeup @kostamiljkovic majstor ? #project?

A post shared by Sarah Cerkez (@zapeljiva_lolita) on

Giambattista Valli x H&M limitirana ženska kolekcija bit će dostupna u H&M prodavnici u Banjoj Luci od 7.11. Jedva čekamo!


Bonjour

Maja Čengić Miralem bira Elysian za prvu festivalsku večer

TEKST: Lamija Muratagić

Maja Čengić Miralem bira Elysian za prvu festivalsku večer Maja Čengić Miralem bira Elysian za prvu festivalsku večer

Maja Čengić Miralem otvorila je večer u Elysian kreaciji koja crno-bijeli kontrast vodi kroz cijelu siluetu, uz Nanis nakit kao završni akcent. Pogledajte detalje izdanja koje vrijedi vidjeti izbliza.


Maja Čengić Miralem i Elysian donijeli su crno-bijeli look za otvaranje


Sarajevo Film Festival je sinoć otvorio svoje 32. izdanje i time započeo sedmicu u kojoj se, paralelno s filmskim programom, pažnja tradicionalno seli i na crveni tepih. Festival traje od 14. do 21. augusta, a prva večer već je donijela lookove o kojima vrijedi govoriti nešto detaljnije od toga ko je šta nosio.

Maja Čengić Miralem, urednica, novinarka i televizijska voditeljica koja je godinama jedno od prepoznatljivih lica festivalskog crvenog tepiha, zajedno s kolegom Harisom Bilalovićem vodila je ceremoniju otvaranja, a za jednu od najformalnijih uloga večeri odabrala Elysian by Armin Hodžić kreaciju izgrađenu na preciznom kontrastu crne i bijele.


Bonjour.ba- Maja CengicDSC09361
Bonjour.ba- Maja CengicDSC09388
 

Gornji dio haljine izveden je bez naramenica, s čistom linijom dekoltea i naglašenim strukom. Crna forma zatim se spušta preko bokova u asimetrično oblikovan završetak, otvarajući prostor bijeloj dugoj suknji koja preuzima vertikalu cijelog looka.

Upravo je odnos ta dva dijela najzanimljiviji. Crni gornji dio definira figuru i daje joj strukturu, dok bijela suknja produžava siluetu i uvodi lakoću. Umjesto klasičnog razdvajanja topa i suknje, Elysian ih spaja zakrivljenom linijom koja se mijenja ovisno o uglu iz kojeg se kreacija posmatra.


Bonjour.ba- Maja CengicDSC09474
Bonjour.ba- Maja CengicDSC09461
 

To je i razlog zbog kojeg haljina posebno dobro radi na fotografiji. Iz daljine se čita kao jasna crno-bijela kompozicija, a tek se približavanjem otkrivaju način na koji crni dio prati bokove i preciznost njegove linije preko bijele podloge.


Quarishi nakit kao završni akcent cijele siluete


Uz potpuno otvorena ramena, nakit dobija dovoljno prostora da postane jedan od ključnih elemenata stylinga. Maja je kroz Quarishi odabrala nakit italijanske kuće Nanis, izrađen od graviranog 18-karatnog zlata, sedefa i gorskog kristala, čiji volumen uz vrat dodatno naglašava čistu liniju dekoltea.


Bonjour.ba- Maja CengicDSC09426
Bonjour.ba- Maja CengicDSC09415
 

Isti motiv nastavlja se kroz naušnice, narukvicu i prsten, pa nakit ne djeluje kao naknadno dodan detalj, već kao promišljen nastavak cijele siluete. Njegov volumen odgovara otvorenoj liniji ramena, dok svijetli elementi prirodno uspostavljaju vezu s bijelim dijelom Elysian kreacije.

Upravo je izbor izraženijeg nakita ovdje važan. Delikatniji komadi lako bi se izgubili uz jasnoću crno-bijele forme, dok Quarishi x Nanis donosi dovoljno prisutnosti da izbalansira dekolte, bez konkuriranja konstrukciji haljine. Bijela manikura dodatno povezuje detalje i zadržava styling unutar pažljivo kontrolisane palete.



Bonjour.ba- Maja CengicDSC09494
Bonjour.ba- Maja CengicDSC09486
Bonjour.ba- Maja CengicDSC09381
 

Obuća nastavlja isti smjer. Cipele sa špicastim vrhom, transparentnim detaljima i svjetlucavim aplikacijama ostaju u crnoj boji, ali donose dovoljno teksture da se izdvoje kada ih rub suknje otkrije u hodu. Završavaju look bez potrebe da uvedu još jedan element u već precizno postavljenu kompoziciju.


Bonjour.ba- Maja CengicDSC09435
 

Kosa je podignuta uz izražen bočni razdjeljak i meki val uz lice, ostavljajući vrat i ramena potpuno otvorenima. Makeup ostaje u toploj, večernjoj paleti, s naglašenim očima, blago osvijetljenim tenom i neutralnim usnama.


Bonjour.ba- Maja CengicDSC09374
 

Najbolji dio ovog izdanja nije jedan detalj, nego način na koji svi zajedno drže istu mjeru. Ako je prvo festivalsko izdanje postavilo ton, naredni Majin odabir sada očekujemo s još više pažnje.

Pogledajte najnovije teme na Bonjour.ba
Foto: Marko Jovančić za Bonjour.ba
Kreacija: Elysian by Armin Hodžić
Nakit: Quarishi – Nanis
Kosa: Ensar Hair With Character


Bonjour

Bonjour.club član!

Prvi otkrijte najnovije trendove, ekskluzivne vijesti, najbolje shopping preporuke i pogled u backstage priče!