TEKST: Bonjour.ba
DATUM OBJAVE: 13.3.2013.
Invalidska kolica po mjeri ekscentrične pjevačice Lady Gaga posljednjih tjedana prolazi kroz oporavak od operacije kuka, stoga joj je kretanje bitno ograničeno. No, Gaga ne bi bila Gaga kad i od bolovanja ne bi napravila senzaciju. Učinila je to tako što je angažirala dizajnera luksuzne marke Mordekai Kena Borochova i zadala mu zadatak - kreirati invalidska kolica dostojna kraljice.K
Lady Gaga i njen prijatelj, fotograf Terry Richardson, fotke njene nove vozilice odmah po preuzimanju su sa svijetom podijelili putem društvenih mreža, dajući do znanja da Lady Gaga ne odustaje od vlastitog stila čak ni ako nije u mogućnosti da hoda.
Što kažete na Gagin najnoviji modni dodatak?
A.S.
Foto: Splash News, terrysdiary.com
TEKST: Bonjour.ba - PR
AROS je 27. juna na Starom mostu predstavio dvije kolekcije i domaću mušku modu smjestio u zanimljiv kadar. Revija je spojila posebnu produkciju i simboličnu lokaciju, uz fokus na brend koji u vrlo kratkom vremenu gradi prepoznatljiv modni jezik.
Prvi bosanskohercegovački luksuzni muški brend AROS upriličio je modnu reviju na Starom mostu u Mostaru, pretvorivši jedan od najprepoznatljivijih simbola naše zemlje u modnu pistu. 

Bio je to mnogo više od predstavljanja dvije kolekcije inspirisane Hercegovinom i Jadranom, koje su na modnoj pisti iznijela poznata lica modne scene iz Bosne i Hercegovine, Italije, Portugala i skandinavskih zemalja. Kolekcija “Le Hot Blanc”, inspirisana Hercegovinom, nastala je po principu made to measure, gdje se svaki odjevni predmet izrađuje prema mjerama i željama klijenta, dok je “Adria” ponudila ready to wear modele namijenjene neposrednoj prodaji. 




Iza cijelog projekta stoji višestruko nagrađivani dizajner Armin Osmančević , osnivač brenda AROS, koji kroz svoj rad nastoji povezati italijansku sartorial tradiciju s domaćim identitetom i savremenim pristupom muškoj modi. 
„ Naša misija od početka je da pomjeramo granice. U Bosnu i Hercegovinu donijeli smo dašak italijanske mode, ali sa bosanskim duhom utkanim u svaki kroj. Stari most bio je logičan slijed naše vizije. Za njegov 460. rođendan odjenuli smo ga u svečano ruho i tako ispisali historiju “, kazao je Osmančević. 
Za AROS, brend koji još nije napunio ni godinu postojanja, revija na Starom mostu označava ambiciozan korak naprijed. 







Predstavljanjem kolekcije na Starom mostu, domaći brend je izabrao neobičnu lokaciju i privukao pažnju javnosti.
Foto: PR/Haris Đonko
Prvi otkrijte najnovije trendove, ekskluzivne vijesti, najbolje shopping preporuke i pogled u backstage priče!