TEKST: Bonjour.ba

DATUM OBJAVE: 21.4.2020.

Funkcionalnost, čiste linije i minimalizam – ovo su tri glavne komponente stilskog izričaja Skandinavki.

One spajaju opuštenost i eleganciju u modne kombinacije koje slave ženstvenost i profinjenost.

Među Skandinavkama čiji nas stil inspirira svakako je Celine Aagaard koja je prepoznatljiva po ljubavi prema neutralnim nijansama, bazičnim artiklima i odjevnim komadima koji pozornost kradu zanimljivim krojevima i detaljima koji cijeloj priči daju wow efekt. Ova blogerica prije dvije godine pokrenula je i vlastiti modni brend nazvan Envelope 1976. 
Fokus brenda upravo je u misiji da njihovi materijali, dizajn i paleta boja budu bezvremenski, eco-friendly i prirodni. 

HALJINA 'CANNES' BRENDA ENVELOPE1976 NAŠ JE DIZAJNERSKI #STYLECRUSH

Kada je prošle godine predstavljena ova haljina kao dio proljetne kolekcije, zaljubili smo se u kroj haljine koji nudi par opcija za kombiniranje, ali i detalje – sitne gumbiće koji haljini daju onaj završni touch i vintage notu. 


Haljinu možete nositi s pojasom, bez pojasa kao oversized model, ali i dio gumba raskopčati i kreirati suptilan izrez u donjem djelu suknje.


Elegantan dojam koji ostavlja i laskav dizajn dodatan su razlog zašto se ova haljina upisala na listu favorita brojnih zaljubljenica u modu koje su je birale za vjenčanje, ali i razne ležerne i svečane prilike. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Nam Satya Kaur (@namsatyakaur) on

Haljina je još uvijek dostupna na webshopu brenda, a Celine na svojim društvenim mrežama i dalje kroz obave otkriva modne trikove kako ju iznova stilizirati i dati joj svjež prizvuk. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Celine Aagaard (@celineaagaard_) on

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Celine Aagaard (@celineaagaard_) on

Haljina je dostupna i u crnoj nijansi 


Bonjour

Dodajte Bonjour u omiljene izvore na Googleu

Označite nas kao omiljeni izvor i naši će se članci češće pojavljivati među vašim vijestima na Google pretrazi.

Dodaj u omiljene

Crvena je bila glavna riječ šestog festivalskog looka Maje Čengić Miralem

TEKST: Ada Ćeremida

Crvena je bila glavna riječ šestog festivalskog looka Maje Čengić Miralem Crvena je bila glavna riječ šestog festivalskog looka Maje Čengić Miralem

Nakon ružičaste i izraženijeg volumena prethodnih večeri, Maja Čengić Miralem za šestu festivalsku noć bira sasvim pročišćenu crvenu siluetu.

 

Maja Čengić Miralem u crvenoj kreaciji Leilou by Alex  


Festivalski ormar Maje Čengić Miralem ove sedmice već nam je pokazao nekoliko različitih pristupa večernjoj silueti, a šesta noć Festivala donijela je još jednu promjenu.

Ovog puta Maja bira crvenu kreaciju Leilou by Alex, brenda dizajnerice Aleksandre Dojčinović, svedenu na čistu strapless liniju i jedan precizno postavljen drapirani detalj. Nakon volumena i satenskih površina prethodnih izdanja, ovdje je forma znatno mirnija i izduženija. Crvena boja preuzima najveći dio vizuelnog prostora, dok QURAISHI nakit i crne Planika salonke uvode dva jasno odvojena akcenta. Upravo zbog toga detalji postaju važan dio cijelog izdanja.  


sarajevo_film_festival_maja_cengic_miralem_crveni_tepih_bonjour_ba_01
 

Jedan drapirani detalj mijenja jednostavnu siluetu  


Leilou by Alex haljina počinje ravnom strapless linijom i prati tijelo bez dodatnih konstrukcijskih elemenata u gornjem dijelu.

Promjena dolazi u struku, gdje se tkanina skuplja u nekoliko mekih nabora i zatim produžava u dugački panel koji pada uz jednu stranu haljine. Taj potez prekida inače ravnu vertikalnu liniju i uvodi pokret koji postaje posebno vidljiv pri hodu. Ostatak kroja ostaje čist, bez aplikacija, sjaja ili dodatnih tekstura koje bi konkurirale intenzitetu crvene.   

Tako se cijela ideja haljine gradi kroz boju, proporciju i jedan kontrolisani potez tkanine.  


sarajevo_film_festival_maja_cengic_miralem_crveni_tepih_bonjour_ba_02
sarajevo_film_festival_maja_cengic_miralem_crveni_tepih_bonjour_ba_04
 

QURAISHI nakit uvodi novu teksturu  


Uz potpuno čistu površinu haljine, nakit ovog puta dobija znatno više prostora.

Maja je odabrala QURAISHI komade u toplom zlatnom tonu, među kojima se posebno izdvaja ogrlica sastavljena od zaobljenih, nepravilno oblikovanih elemenata.   

Centralni detalj sa svjetlucavom površinom prekida mat teksturu zlata, a isti odnos nastavlja se kroz naušnice i nekoliko prstenova.  

Umjesto da prati crvenu tonski, nakit joj dodaje toplinu i drugačiju površinu.  


sarajevo_film_festival_maja_cengic_miralem_crveni_tepih_bonjour_ba_07

sarajevo_film_festival_maja_cengic_miralem_crveni_tepih_bonjour_ba_06
sarajevo_film_festival_maja_cengic_miralem_crveni_tepih_bonjour_ba_08
 

 

Pogledajte najnovije teme na Bonjour.ba

Foto: Marko Jovančić za Bonjour.ba


Bonjour

Bonjour.club član!

Prvi otkrijte najnovije trendove, ekskluzivne vijesti, najbolje shopping preporuke i pogled u backstage priče!