TEKST: Arijana Bošnjak

DATUM OBJAVE: 28.10.2024.

Kad govorimo o modnim komadima koji nikada ne izlaze iz trenda, kožna jakna zauzima prvo mjesto na listi.


Kratki modeli, poludugi, strukirani ili oversized, kožne jakne su u svakoj modnoj dekadi bile neizostavan komad. Ove sezone, brand ELFS postavio je nove standarde s čak pet modela kožne jakne, koja je već postala pravi hit među ljubiteljima mode. Bilo da je u pitanju casual ili chic outfit, ELFS kožna jakna je savršeni dodatak svakoj garderobi.




Spoj klasičnog i modernog dizajna

ELFS je poznat po svojim upečatljivim dizajnerskim rješenjima, a upravo to donosi model Cher u crnoj boji sa zakovicama. Napravljena od najkvalitetnije kože, ova jakna odiše luksuzom i elegancijom. S posebnom pažnjom usmjerenom na detalje, poput metalnih patentnih zatvarača, zakovica i modernog strukiranog kroja, ELFS jakna je istovremeno funkcionalna i stylish.

Bilo da je nosite uz omiljene traperice, lepršavu haljinu ili poslovne hlače, ova jakna se lako kombinira s različitim stilovima. Savršen je izbor za jesenske dane kad vam je potreban komad koji ne samo da pruža toplinu, već i unosi dozu sofisticiranosti u vaš svakodnevni izgled.




Komad u kojem ćete biti primijećeni

Ipak, ako tražite komad u kojem ćete se sigurno istaknuti hrabrim stilom i napraviti statement, model kožne jakne Shakira je pravi izbor. Zlatna metalik boja s pomno odabranim detaljima kao što je metalni zatvarač i remen koji se veže u struku, čini ovu jaknu jedinstvenim komadom koji podiže svaku kombinaciju.




Kožna jakna nije samo sezonski hit – to je komad koji traje godinama i svaki put izgleda sve bolje. S ELFS jaknom, možete biti sigurni da ulažete u dugotrajan, kvalitetan proizvod koji će izdržati test vremena i modnih trendova. Upravo zato, ovaj model je već postao must - have komad među pravim fashionisticama.


* * *
Foto: PR


Bonjour

Lejla Durmo i Aleksandra Klačar nastavljaju svoj festivalski modni dijalog

TEKST: Lamija Muratagić

Lejla Durmo i Aleksandra Klačar nastavljaju svoj festivalski modni dijalog Lejla Durmo i Aleksandra Klačar nastavljaju svoj festivalski modni dijalog

Lejla Durmo i Aleksandra Klačar nastavljaju svoju saradnju na festivalskom crvenom tepihu. Pogledajte izdanje za drugu noć Festivala.


Novo festivalsko izdanje Lejle Durmo u kreaciji Aleksandre Klačar


Lejla Durmo, urednica, producentica i TV voditeljica, za drugu festivalsku noć ponovo bira kreaciju bh. dizajnerice Aleksandre Klačar. Njih dvije već imaju vlastiti mali kontinuitet na crvenom tepihu, a nakon prethodnih izdanja u izraženijim bojama i volumenima, ovog puta zajednički jezik pronalaze u potpuno bijeloj silueti.


Bonjour.ba- Lejla Durmo RC2DSC09903
 

Sprijeda, haljina djeluje vrlo disciplinirano. Asimetrični gornji dio zatvara vrat i prelazi preko jednog ramena, dok se draperija u struku i preko bokova koristi da omekša usku, izduženu liniju. Tek pri dnu silueta dobija više prostora i završava blagim produžetkom.

S leđa se, međutim, mijenja cijela ideja kreacije. Otvorena leđa presijeca dugački panel tkanine koji se spušta iz ovratnika i uvodi pokret tamo gdje je prednja strana znatno mirnija.


Bonjour.ba- Lejla Durmo RC2DSC09945
Lejla Durmo RC 2 collage
 

To je ujedno i najuspjeliji potez Aleksandre Klačar: bez dodatnih aplikacija ili nakita na samoj haljini, interes gradi promjenom proporcije i načinom na koji se kreacija čita u hodu. Lejlinim okretom haljina dobija potpuno drugo lice.


Frizura je ostavila prostor upravo tom detalju


Lejlina kosa podignuta je u pletenu punđu, čime su vrat, rame i potpuno otvorena leđa ostali vidljivi. Duge naušnice spuštaju se uz vrat, dok nekoliko tankih zlatnih narukvica unosi dovoljno topline u bijelu paletu.

Sve ostalo je ostavljeno prilično mirno, i to ovom izdanju odgovara.


Bonjour.ba- Lejla Durmo RC2DSC09975
Lejla Durmo RC 2 collage2
 

Lejla Durmo i Aleksandra Klačar već su zajedno prošle crvenim tepihom u mnogo izraženijim bojama i volumenima. Ovaj put napravile su suprotno: jedna boja, nekoliko dobro postavljenih draperija i leđa koja mijenjaju cijeli dojam haljine.

Pogledajte najnovije teme na Bonjour.ba
Foto: Marko Jovančić 


Bonjour

Bonjour.club član!

Prvi otkrijte najnovije trendove, ekskluzivne vijesti, najbolje shopping preporuke i pogled u backstage priče!