TEKST: Bonjour.ba/PR
DATUM OBJAVE: 4.10.2022.
Jučer, 3. 10., u Sarajevu je u prelijepom ambijentu prvog kafe restorana s prirodnim ambijentom - Mona Seraa, ekskluzivno pred više od 50 predstavnika najutjecajnijih medija, modnih influenserica i blogerica u BiH predstavljena nova kolekcija obuće i asesoara za jesen/zimu 2022., koju ove sezone potpisuje Deichmann ambasadorica - Sara Jo.
Nove cipele u trenutnoj Deichmann kolekciji pravi su must have i nalaze se u samouvjerenoj priči nove modne kampanje pod nazivom Love the shoe. Love the price! Hrabar i moderan potpis nove kampanje, najveće evropske maloprodajne kompanije cipela, kombinira pripovijedanje s modom, pretvarajući brend i proizvode u duge teme za razgovor. Radi se o vrhunskim brendovima i modelima po nenadmašnim cijenama – što predstavlja neodoljivu kombinaciju!



U ovom prelaznom periodu, u Deichmannu odaberite savršene trendy tene, a uz dobre loaferice olakšajte jutarnje pripreme za izlazak - one su prevazišle sve vrste stilova. Odgovorite izazovima svakodnevnice i pronađite sjajne štikle u novoj kolekciji – jer ove jeseni Deichmann je pripremio različite modele, od jednostavnih crnih štikli - savršene siluete, pa sve do zanimljivih kožnih cipela s brojnim detaljima. Gležnjače su i ovog puta apsolutni hit.



Za hladne jesenje i zimske dane potražite veliki izbor čizama različitih boja i dezena. Jesenji trendovi jednako su efektni i neodoljivi, puni noviteta, hrabrog dizajna, detalja poput nitni, prirodne kože i mnogo ljubavi i strasti za modom u svakom njenom obliku.
Sve to publika je mogla vidjeti na upriličenoj reviji koju su nosili modeli.




Prisutnim na sarajevskom Deichmann brunchu obratila se i ambasadorica nove kolekcije, Sara Jo.

„Dugo godina se bavim javnim poslom i moj tim i ja smo uvijek pažljivo birali s kim ćemo ostvariti saradnju, birali smo brendove koji su bliski mom stilu i navikama. Zaista, nikada ne bih radila s brendom – koji ne bih nosila. Sretna sam što sam počela saradnju s Deichmannom – kojeg mnogo volim, upravo s jesenjom kolekcijom. Uživam kada je moda u pitanju, a jesenje kolekcije posebno volim, jer sam jesenje dijete, rođena sam u oktobru… Moram vam priznati da se uvijek bolje snalazim, kada je u pitanju oblačenje s više slojeva - nego manje.

Posebno volim čizmice, jer one upotpune svaku odjevnu kombinaciju. Odlično idu uz džins, suknju, odijelo. Iz nove Deichmann kolekcije posebno mi se dopadaju crne čizme, koje sam pronašla i u bijeloj boji – često ih kombiniram uz svoje stajlinge. Nova Deichmann kolekcija posvećena je svima, jer, zaista svako, može pronaći nešto za sebe i mislim da je upravo to ljepota ove kolekcije. Beskrajno sam sretna - što smo nakon Beograda došli u Sarajevo da podržimo i predstavimo novu Deichmann kolekciju.“


Deichmann brunch, koji se već tradicionalno održava svake godine u sezonama proljeće/ljeto i jesen/zima, postao je sinonim za jedinstven modni događaj, koji okuplja predstavnike medija, novinare, urednike, modne blogere i modnu elitu BiH. Tako su prisutni u prekrasnom ambijentu Mona Serre, uživali u jedinstvenom modnom događaju, ukusnim delicijama, DJ-ingu - sjajne Forore, te mnogobrojnim iznenađenjima i vrijednim poklonima.
Novi modeli iz kolekcije jesen/zima 2022. dostupni su u Deichmann trgovinama širom BiH.
#JerVolimoCipele
Volimo Deichmann!
***
Naslovna fotografija: Deichmann PR
Dodajte Bonjour u omiljene izvore na Googleu
Označite nas kao omiljeni izvor i naši će se članci češće pojavljivati među vašim vijestima na Google pretrazi.
TEKST: Lamija Muratagić
Za posljednju večer 32. Sarajevo Film Festivala Maja Čengić Miralem odabrala je Marko Feher kreaciju koja crvenu večernju haljinu presijeca monumentalnim crnim volumenom. Jedan od njenih najupečatljivijih festivalskih lookova ostavila je upravo za kraj.
Tokom ovogodišnjeg Festivala Maja Čengić Miralem gradila je garderobu kroz domaće dizajnerske potpise i vrlo precizno odabrane siluete, a za posljednji crveni tepih taj je niz zaključila kreacijom Marka Fehera koja svoju snagu pronalazi u odnosu dvije boje i dva sasvim različita volumena.

Sprijeda, haljina djeluje izrazito čisto. Široka crna traka zatvara gornji dio tijela ravnom strapless linijom, dok se intenzivna crvena nastavlja visoko od struka i prati figuru sve do poda, gdje se kroj blago širi. Nema aplikacija, veza ni površinske dekoracije. Cijeli prednji pogled oslanja se na preciznost kolor bloka i dugu vertikalu siluete.
Tek kada se Maja okrene, Feher otkriva drugi dio ideje.
Crna tkanina iza tijela prerasta u predimenzioniranu skulpturalnu mašnu, postavljenu nisko uz leđa i bok, iz koje se prema podu spušta dugi panel. Volumen se širi horizontalno, dok crvena haljina nastavlja usku vertikalu, pa se iz profila susreću dvije potpuno različite geometrije.

U tome leži preciznost cijelog looka. Feher crvenu ne koristi kao dekorativnu boju, nego kao čistu osnovu na kojoj crna dobiva punu formu. Sprijeda je silueta mirna i izdužena, sa strane dobiva širinu, a s leđa mašna i dugi crni nastavak mijenjaju način na koji haljina zauzima prostor.
Posebno dobro izgleda trenutak u kojem se crni panel spušta uz crvenu kolumnu i zatim odvaja od nje na podu. Dvije boje ostaju potpuno razdvojene, pa je svaki element čitljiv bez potrebe za dodatnim detaljima.

Uz tako otvorenu liniju ramena, nakit je dobio mnogo više prostora, a Maja je ponovo kroz QURAISHI selekciju birala komade italijanske kuće Nanis.
Masivnija ogrlica sastavljena od organski oblikovanih karika prati vrat bez spuštanja prema dekolteu, dok izdužene naušnice nastavljaju isti jezik mekog, matiranog zlata. Narukvica i prstenje ponavljaju zaobljene forme, pa nakit ne djeluje kao naknadno dodan sjaj, već kao zaseban sloj stylinga koji povezuje lice, ruke i otvorenu gornju liniju kreacije.

Kao završetak njenog ovogodišnjeg red carpet niza, look djeluje precizno, samouvjereno i potpuno zaokruženo, s dovoljno dizajnerskog karaktera da ostane zapamćen i nakon što se ugase festivalska svjetla.
Pogledajte najnovije teme na Bonjour.ba
Foto: Marko Jovančić
Kreacija: Marko Feher
Nakit: QURAISHI-Nanis
Prvi otkrijte najnovije trendove, ekskluzivne vijesti, najbolje shopping preporuke i pogled u backstage priče!