TEKST: Bonjour.ba
DATUM OBJAVE: 13.2.2012.
Poznata lica,odlična odjeća,nova prijateljstva na NYFW-u Kada počnu tjedni mode, modna elita s koferima punim zanimljive odjeće putuju na relaciji New York, London, Milano i Pariz. Budući da svaki posjetitelj dizajnerskih revija želi izgledati što bolje, ne čudi što su upravo fotografije iz prvih redova posebno popularne. Tako su ove zime prvi redovi dobili novu postavu i nova modna
Reviju Victorie Beckham posjetila je i njena obitelj, točnije David s malenom Harper, dok je na reviji sjedio tik do Anne Wintour i razgovarao s ponosnim osmijehom na licu. Anna je nosila naočale i krzno na revije, Zoe Saldana se poigrala bojama, Oliva je kao i obično odlično odjevena, ali je i ostatak modne ekipe, moramo priznati, zaslužio uglavnom samo pohvale.
Tko je sve pohodio prvi red ovih dana, pogledajte u nastavku.
{gallery}veljaca_dvanaest/prvi_nyfw{/gallery}
D.P.
Foto: style.com, style.co.uk, stylelist.com
Dodajte Bonjour u omiljene izvore na Googleu
Označite nas kao omiljeni izvor i naši će se članci češće pojavljivati među vašim vijestima na Google pretrazi.
TEKST: Lamija Muratagić
Za posljednju večer 32. Sarajevo Film Festivala Maja Čengić Miralem odabrala je Marko Feher kreaciju koja crvenu večernju haljinu presijeca monumentalnim crnim volumenom. Jedan od njenih najupečatljivijih festivalskih lookova ostavila je upravo za kraj.
Tokom ovogodišnjeg Festivala Maja Čengić Miralem gradila je garderobu kroz domaće dizajnerske potpise i vrlo precizno odabrane siluete, a za posljednji crveni tepih taj je niz zaključila kreacijom Marka Fehera koja svoju snagu pronalazi u odnosu dvije boje i dva sasvim različita volumena.

Sprijeda, haljina djeluje izrazito čisto. Široka crna traka zatvara gornji dio tijela ravnom strapless linijom, dok se intenzivna crvena nastavlja visoko od struka i prati figuru sve do poda, gdje se kroj blago širi. Nema aplikacija, veza ni površinske dekoracije. Cijeli prednji pogled oslanja se na preciznost kolor bloka i dugu vertikalu siluete.
Tek kada se Maja okrene, Feher otkriva drugi dio ideje.
Crna tkanina iza tijela prerasta u predimenzioniranu skulpturalnu mašnu, postavljenu nisko uz leđa i bok, iz koje se prema podu spušta dugi panel. Volumen se širi horizontalno, dok crvena haljina nastavlja usku vertikalu, pa se iz profila susreću dvije potpuno različite geometrije.

U tome leži preciznost cijelog looka. Feher crvenu ne koristi kao dekorativnu boju, nego kao čistu osnovu na kojoj crna dobiva punu formu. Sprijeda je silueta mirna i izdužena, sa strane dobiva širinu, a s leđa mašna i dugi crni nastavak mijenjaju način na koji haljina zauzima prostor.
Posebno dobro izgleda trenutak u kojem se crni panel spušta uz crvenu kolumnu i zatim odvaja od nje na podu. Dvije boje ostaju potpuno razdvojene, pa je svaki element čitljiv bez potrebe za dodatnim detaljima.

Uz tako otvorenu liniju ramena, nakit je dobio mnogo više prostora, a Maja je ponovo kroz QURAISHI selekciju birala komade italijanske kuće Nanis.
Masivnija ogrlica sastavljena od organski oblikovanih karika prati vrat bez spuštanja prema dekolteu, dok izdužene naušnice nastavljaju isti jezik mekog, matiranog zlata. Narukvica i prstenje ponavljaju zaobljene forme, pa nakit ne djeluje kao naknadno dodan sjaj, već kao zaseban sloj stylinga koji povezuje lice, ruke i otvorenu gornju liniju kreacije.

Kao završetak njenog ovogodišnjeg red carpet niza, look djeluje precizno, samouvjereno i potpuno zaokruženo, s dovoljno dizajnerskog karaktera da ostane zapamćen i nakon što se ugase festivalska svjetla.
Pogledajte najnovije teme na Bonjour.ba
Foto: Marko Jovančić
Kreacija: Marko Feher
Nakit: QURAISHI-Nanis
Prvi otkrijte najnovije trendove, ekskluzivne vijesti, najbolje shopping preporuke i pogled u backstage priče!