TEKST: Bonjour.ba

DATUM OBJAVE: 4.3.2021.

Botanički vrt Zemaljskog muzeja osnovan je prije više od sto godina, a danas se u njemu uzgaja oko 1,700 biljaka.

Zahvaljujući svojim živim zbirkama, lice mijenja tijekom cijele godine, a posebice je lijep u proljetnom periodu, kada postaje prava oaza mira, tišine i ljepote u središtu grada.

Ako se krećete s lijeve strane obale rijeke Miljacke prema Centru proći ćete pored Botaničke bašte Zemaljskog muzeja koju u ovo doba godine preplave ljubičasti šafrani.

Fotografije koje su podijelili na mrežama sjajan su podsjetnik da nam stiže jedno od najljepših godišnjih doba, kao i da je ona idealan način za poslijepodnevno punjenje baterija, uživanje u svježem zraku i živopisnom krajoliku te arhitekturi. Više o Botaničkoj bašti, ali i radu te događajima unutar Zemaljskog muzeja, saznajte klikom OVDJE.


***
Tekst: BONJOUR.ba
Foto: @zemaljskimuzej

 

 


Bonjour

Mirna plaža, tirkizno more i beach bar zbog kojeg svi ljeti svraćaju na Hvar!

TEKST: Adelisa Mašić

Mirna plaža, tirkizno more i beach bar zbog kojeg svi ljeti svraćaju na Hvar! Mirna plaža, tirkizno more i beach bar zbog kojeg svi ljeti svraćaju na Hvar!

Ako birate destinaciju za jednodnevni izlet ili produženi vikend na Jadranu, Hvar je uvijek dobra ideja. A kad poželite izbjeći gužvu, ali ostati blizu svega – plaža Dubovica mogla bi biti savršen odgovor.

Ova mirna uvala nalazi se desetak minuta vožnje od centra Hvara. Do nje se dolazi pješke, stazom nizbrdo, ali sav trud se isplati čim ugledate prizor: tirkizno more, stara kamena kuća uz obalu i plaža uokvirena zelenilom i stijenama.

 



Kamenčići pod nogama, kristalno čista voda i tišina koju remeti samo zvuk mora stvaraju ugođaj koji teško možete pronaći na popularnijim plažama

 



Upravo zbog toga Dubovica ostaje jedna od onih lokacija koje se ne zaboravljaju i kojoj se rado vraćate.

 



Posebna prednost ove lokacije je Duba beach bar. Ovdje možete uzeti koktel, ručati nešto lagano i uživati u pogledu koji izgleda kao da je s razglednice. 

 



Ambijent je opušten, muzika nenametljiva, a atmosfera idealna za one koji vole ljetni ugođaj bez prevelike gužve.


 




Ako ste planirali posjetiti Hvar – zapišite ovu plažu i bar. Mogli bi vam postati omiljeni kutak ljeta!

Pogledajte najnovije teme na Bonjour.ba 

Naslovna fotografija: @patriciabaradic


Bonjour

Bonjour.club član!

Prvi otkrijte najnovije trendove, ekskluzivne vijesti, najbolje shopping preporuke i pogled backstage priče!