TEKST: Bonjour.ba
DATUM OBJAVE: 10.3.2020.
Kroz razne rubrike na BONJOUR.ba, trudimo se pokazati našim čitateljima kako to izgleda jutarnja rutina, radni dan, ormar ili beauty rutina uspješnih dama jer upravo kroz njihove trikove, preporuke i savjete možemo naučiti puno toga i dodatno obogatiti našu svakodnevicu.
Ta misija potaknula nas je da otkrijemo što se to krije u torbicama uspješnih bh. dama te koje im to 'sitnice' pomažu u obavljanju svakodnevnih obveza.
Torba je dio naših modnih ansambla i šalje snažnu poruku, a nerijetko krije i pomagače uz koje ostajemo organizirani, dotjerani i uspješni u svim zadacima.
Upravo zbog toga smo zavirili u torbu poznate bh. manekenke i vlasnice agencije Swan Model Managment, Džejle Glavović Očuz. Uz radni dan koji se sastoji od razgovora s klijentima, snimanja i rada s mladim modelima u njenoj agenciji, znali smo da je Džejla odlična kandidatkinja za našu rubriku.
Na naše druženje Džejla je došla točno na vrijeme, nasmijana i odjevena u omiljene klasike - sofisticiranu malu crnu haljinu, klasični baloner te salonke u boji pudera. Elegantne stilske formule upravo su najčešći odabir ove bh. manekenke za razne poslovne prilike.
Džejlu je naš fotograf Marko Jovančić fotografirao upravo u pauzama između sastanka i modnog snimanja, a uvijek profesionalna i dotjerana Džejla nam je, uz par beauty i modnih preporuka koje je naučila tijekom uspješne i višegodišnje manekenske karijere, otkrila i koje modele torbi ona voli, kao i kako ostaje organizirana kroz dan.
***
3 osobine koje te najbolje opisuju?
Perfekcionista, optimista i hedonista :)
Koja je prva stvar koju napraviš ujutro nakon buđenja i kako izgleda tvoja jutarnja rutina?
Već godinama se odmah nakon buđenja istežem, čak i dok sam u krevetu. Na taj način aktiviram svoje tijelo, probudim ga, a potom odmorna krenem za obavezama koje podrazumijevaju spravljanje najbitnijeg obroka za moju porodicu i mene - doručka. Potom moj suprug i sin odlaze na posao, odnosno u školu, a ja uz moccu čitam emailove, provjeravam portale i svakako - društvene mreže.
Što se uvijek krije u tvojoj torbici?
Olovka Swarovski, koja je ujedno i jako draga uspomena, pečat moje modne i event agencije Swan Model Management, mobitel P30 Pro Huawei, Luminous Silk Foundation Armani puder koji koristim kako za svaki dan, tako i za snimanja.


Ovaj Armani puder je moj omiljeni dekorativni proizvod još iz vremena kad sam sa stalnom adresom bila u Milanu i kada mi ga je prvi put na milanskoj sedmici mode na reviji prvi put nanio zvanični vizažist. Od tada ga nisam promijenila i uvijek ga kupujem u više komada, kako bih imala dovoljne zalihe. Neizostavan je i Bobbi Brown korektor koji je kremaste teksture i ne isušuje kožu, potom Clarins double serum koji nanosim prije svakog profesionalnog šminkanja jer daje savršen blic efekt i jako je dobar kao podloga za šminku. No, bitno je nakon teške šminke njegovati kožu, tako da ja svoje lice prepuštam s punim povjerenjem stručnom osoblju Skin Care Clinic u Sarajevu.

Oduvijek sam se njegovala i radila tretmane svuda po svijetu. Lice vraća onoliko koliko mu daš i naravno treba početi na vrijeme.
I na koncu, da ne zaboravim i vrlo bitnu stvar koja mi omogućava da stignem sve obaveze tijekom dana: ključevi automobila Opel Crossland X Turbo čije sam zaštitno lice za BiH i Hrvatsku.

Koji je tvoj omiljeni model torbe i mijenjaš li favorite ovisno o sezonama?
Volim jednostavnost i univerzalnost kada su garderoba i modni dodaci u pitanju, tako da ćete me uvijek vidjeti s jednostavnijim modelima torbi.

U torbicu koje dame bi ti voljela zaviriti?
U torbicu Kate Moss.
Trik za organizaciju svih obveza kroz dan?
Moj CHICovnik koji me podsjeća na obaveze, timeline, kampanje i bitne datume.
Kako bi opisala svoj stil? Kojim odjevnim artiklima vjeruješ kada nemaš inspiraciju za odijevanje?
Privatno volim da se ležerno ili sportski oblačim, za razliku od onoga kako me najčešće čitateljke vašeg portala znaju. Ukoliko nemam inspiraciju, definitivno sam za dobar jeans, jednostavan T-shirt i tenisice.
Najbolji modni savjet koji si dobila?
Moda je sve oko nas, način života. Najbolji modni savjet koji sam dobila je da budem uvijek što prirodnija i da sve oko sebe tako i prihvatam.

Džejla nosi Guess by Marciano haljinu, Liu Jo baloner i cipele, Pinko torbu
TEKST: Bonjour.ba - PR
Jedan od najaktuelnijih mladih izvođača regionalne scene, Jakov Jozinović, novo je zaštitno lice brenda Fashion&Friends.
Ova saradnja spaja savremenu modu, autentičnu muziku i generaciju koja stil doživljava kao dio ličnog izraza.
Fashion&Friends je prepoznatljiv multibrend koncept u regionu, prisutan na sedam tržišta, s portfolijom koji obuhvata više od 40 poznatih svjetskih modnih brendova.
Kroz pažljivo odabranu ponudu i moderan pristup modi, Fashion&Friends okuplja različite stilove i publiku, ostajući dosljedan ideji slobodnog i ličnog izraza.
Upravo te vrijednosti povezuju brend s Jakovom, čija su individualnost, energija i neposrednost obilježile njegov dosadašnji uspjeh.

Scotch&Soda kačket; Tommy Hilfiger košulja; Tommy Hilfiger kupaći šorc; Timberland teget brodarice
Od spontanih nastupa na ulicama Splita do miliona pregleda na društvenim mrežama i rasprodatih nastupa širom regiona, Jakov je za kratko vrijeme postao jedno od prepoznatljivih novih imena regionalne scene.
Njegova harizma, iskren odnos s publikom i autentičan umjetnički izraz približili su ga generaciji koja cijeni originalnost i slobodu da bude svoja.

Muške pantalone Tommy Hilfiger; Muška dukserica Scotch&Soda
Povodom početka saradnje realizovana je modna kampanja snimana na hrvatskoj obali, u Opatiji i Voloskom, lokacijama koje spojem mediteranske arhitekture, mora i prirodnog svjetla stvaraju atmosferu i vizuelni identitet kampanje.

Muška košulja | Tommy Hilfiger ; Muški šorts | Tommy Hilfiger ; Muška majica | Calvin Klein ; Timberland bež brodarice
Kampanja donosi priču inspirisanu ljetom, slobodom i spontanošću, kroz estetiku uhvaćenih trenutaka i prirodnih emocija. Umjesto klasične studijske produkcije, fokus je stavljen na autentične situacije, pokret i energiju svakodnevice, stvarajući vizuale koji djeluju iskreno, moderno i blisko publici.
Za Jakova je saradnja s Fashion&Friends brendom došla sasvim prirodno. Kako ističe, prepoznao se u vrijednostima koje brend promoviše: autentičnosti, samopouzdanju i slobodi da budeš svoj.
„Nikada nisam gradio svoj put pokušavajući da ličim na nekog drugog i mislim da je publika to prepoznala od samog početka. Zato mi je ova saradnja posebno značajna- Fashion&Friends okuplja različite stilove, energije i karaktere i daje svakome priliku da pronađe ono što mu najviše odgovara i izgradi autentičan lični stil“, kaže Jakov.

Diesel košulja kratkih rukava; Muške pantalone | Scotch & Soda ; Muške japanke | Calvin Klein
Stilizacije u kampanji kombinuju opuštenu ljetnu eleganciju sa savremenim urbanim senzibilitetom kroz pažljivo odabrane komade brendova Tommy Hilfiger, Scotch & Soda, Calvin Klein, Diesel, Levi’s i Hugo. Iako moda ranije nije bila u njegovom fokusu, Jakov priznaje da je s razvojem karijere počeo posmatrati stil kao važan dio ličnog i profesionalnog identiteta. Upravo zato mu, kako kaže, odgovara raznovrsnost koju Fashion&Friends nudi kroz svoj portfolio brendova.

Tommy Hilfiger kačket; Tommy Hilfiger bluza kratkih rukava; Tommy Hilfiger kupaći šorc; Tommy Hilfiger japanke

Tommy Hilfiger kačket; Tommy Hilfiger bluza kratkih rukava
„Počeo sam da shvatam koliko je važno da vizuelni identitet prati muziku, energiju i priču koju želiš da preneseš. Danas mnogo više obraćam pažnju na detalje i uživam u tome da kroz stil izrazim različite strane svoje ličnosti“, dodaje on.
„Volim što mogu da pronađem komade za različite prilike. Za nastupe i večernje događaje najčešće biram Hugo, Diesel, Armani Exchange i Scotch & Soda, dok se u svakodnevnim kombinacijama najbolje osećam u Tommy Hilfiger, Calvin Klein, Replay i Levi’s komadima. Na kraju, najvažnije mi je da se u onome što nosim osećam prirodno, a upravo je to ono što me je povezalo sa Fashion&Friends pričom“, zaključuje Jakov.

Scotch&Soda zelena lanena košulja; Diesel bele bermude; Timberland braon brodarice
Kampanju je realizovao međunarodni kreativni tim koji čine fotograf Alessio Albi, videograf Igor Kokar, producentkinja Marita Bobelj, stilistkinja Vanja Pantin i MUAH artistkinja Ivana Lončar.
Komade iz nove Fashion&Friends kampanje možete pronaći u svim Fashion&Friends prodavnicama, putem online shopa na www.fashionandfriends.com, kao i putem mobilne aplikacije.
Dodatne pogodnosti i ekskluzivni benefiti dostupni su svim članovima Forever Friends Loyalty programa.
Prvi otkrijte najnovije trendove, ekskluzivne vijesti, najbolje shopping preporuke i pogled u backstage priče!