TEKST: Emina Smaka
DATUM OBJAVE: 14.12.2024.
U prazničnoj atmosferi kraja godine, modni brendovi nas iznova oduševljavaju kreativnim idejama, a ovog puta kolekcija koja privlači pažnju dolazi iz Ateljea71.
Njihova mini ready - to - wear kolekcija spaja luksuz, etiku i praktičnost, donoseći komade koji su istovremeno moderni i bezvremenski.
Redefinisanje klasika
U središtu kolekcije nalaze se 2 najprodavanija modela jakni brenda, sada dostupna u novim nijansama. Oversize jakna, koja je postala sinonim za urbanost, ove godine dobila je suptilnu transformaciju. Dodavanje dijela za vezivanje naglašava struk, dok "A" monogram na epoletici s leđa dodaje diskretan, ali upečatljiv pečat.



Foto: Enida Kajević
Modeli: Džejla Ramović i Enisa Njemčević
Styling: Haris Saljević
Hats: Hrapovic Hatis
Klasični 90s KIDDO model, vječni favorit za sve ljubitelje kraćih jakni, stiže u bogatim nijansama crne, bordo i konjak smeđe. Ove jakne savršeno spajaju retro estetiku i moderni duh, stvarajući komade koji će lako postati nezamjenjiv dio garderobe.
Top - korzet: Komad za 20 kombinacija
Novitet u kolekciji je kožni top - korzet, dizajniran precizno da postane nezaobilazni saveznik u kreiranju različitih outfita. Njegova jednostavnost i krojena forma čini ga idealnim za večernje kombinacije uz košulju ili svilenu haljinu, dok se tokom dana savršeno uklapa s jeansom ili pencil suknjama.
Bit će dostupan u klasičnoj crnoj i dubokoj bordo nijansi, ovaj komad je nepogrješiv izbor za sve koji traže stil i funkcionalnost.
Modna priča s važnom porukom
Atelje71 od svog osnivanja njeguje ideju održive mode i etike u proizvodnji. Ova kolekcija je još jedan korak u smjeru smanjenja tekstilnog otpada, jer su svi kožni komadi izrađeni od "hand-picked" sirovina preuzetih iz dead - stockova luksuznih brendova iz Italije i Francuske. Na ovaj način, brend uspijeva spojiti vrhunski kvalitet s održivošću, stvarajući komade koji traju godinama.
Nova imena u kampanji
Priča o kolekciji obogaćena je i autentičnom kampanjom. Fotografkinja Amna, poznata po svom prefinjenom oku za detalje, i Louise, studentkinja iz Pariza koja je po prvi put zakoračila u svijet modelinga, udružile su snage kako bi kreirale jedinstvene vizuale. Njihova energija i spontanost donijele su novu dimenziju priči Ateljea71, dodatno istaknuvši unikatnost ove kolekcije. Make up je kreirala talentovana Naida Đekić.

Najvažniji detalj: Dostupnost kolekcije
Praznična kolekcija čeka vas online od 15. decembra u 18 sati na www.atelje71.ba, dok će u njihovom showroomu na, sada već poznatoj adresi Branilaca Sarajeva 19, biti dostupna već od 16. decembra. Ovo je prava prilika da pronađete vječne komade koji će postati osnova vašeg stila, ne samo za ovu sezonu, već i za naredne godine.

* * *
Naslovna fotografija: Enida Kajević
Fotografije: Amna Geljo
Model: Louise Henninot
Makeup: Nida Đekić
TEKST: Lamija Muratagić
adidas je kultnoj Sambi uklonio petu i pretvorio je u ljetnu mule cipelu. Pogledajte model koji bi uskoro mogao biti svuda.
Samba je preživjela kultni status, sezonu potpune dominacije i bezbroj reinterpretacija. Sada je adidas napravio najjednostavniji, a možda i najefektniji rez do sada: uklonio joj je petu i pretvorio je u ljetnu mule cipelu.
Nova Samba OG Mule zadržava niski gumeni potplat, prepoznatljivi T-toe i tri pruge, dok otvoreni stražnji dio mijenja cijeli karakter modela. Kremasta varijanta spaja prozračno pleteni gornji dio s kožnim detaljima, a među predstavljenim verzijama nalaze se i bež, smeđa te tamnoplava.
Rezultat se nalazi između patike i natikače, s dovoljno sportske nostalgije da ostane prepoznatljiv i dovoljno pročišćenom siluetom da dobro izgleda uz lanene hlače, široki denim, bermude ili midi suknju. Možda neće biti svačiji cup of tea, ali upravo je ta hibridna silueta razlog zbog kojeg ih je teško previdjeti.
Model se već pojavio na odabranim adidas tržištima, dok lokalnu dostupnost tek čekamo.Na britanskom adidas web shopu model je trenutno naveden po cijeni od 90 funti, što ga smješta vrlo blizu klasične Sambe, i vjerovatno čini još opasnijim za ljetne shopping liste.
Za siluetu koju smo posljednjih godina vidjeli gotovo svuda, gubitak pete pokazao se kao vrlo pametan način da ponovo izgleda novo. Ne bismo se iznenadile da upravo ovo postane naredna Samba koju će biti teško pronaći u svom broju.
Pogledajte najnovije teme na Bonjour.ba
Naslovna fotografija: @nitipleisha
Prvi otkrijte najnovije trendove, ekskluzivne vijesti, najbolje shopping preporuke i pogled u backstage priče!