TEKST: Ilda Lihić-Isović
DATUM OBJAVE: 20.1.2023.
Istražujući prijedloge za destinacije po mjeri romantičara koji žele više od putovanja, pronašli smo lokaciju koja oduševljava.
Naime, za ljubitelje zime i prirode, ništa nije romantičnije od pogleda na planinu dok vi uživate u toplom bazenu. Upravo jedno takvo mjesto se nalazi u Grindelwaldu, malom selu u srcu Bernskih Alpa koje bi se mogle opisati kao jedno od najljepših mjesta koje možete zamisliti.
Upravo ovo alpsko selo poznata je zimska destinacija i dom za hotel Glacier.
Ovaj šarmantni hotel sa 28 soba prvi put je osnovan 1864. godine, a nakon potpunog renoviranja 2018. godine, ponovo je otvoren nudeći gostima još posebnije i ekstravagantnije iskustvo. Jedna od omiljenih soba svakako je Signature room sa privatnim hidromasažnim bazenom na terasi koja ima prekrasni pogled na planinu Eiger.
Veliki krevet sa laticama ruže, piće dobrodošlice u prostranom apartmanu samo je dio koji nagovještava najbolji zimski odmor, a vama ostaje samo da pritisnete pauzu na stres, obaveze i uživate.
***
Naslovna fotografija:@adrianbaias
TEKST: Adelisa Mašić
Ako vam treba mali povod da počnete maštati o narednom ljetu, stiže lijepa vijest za sve ljubitelje putovanja.
Split od maja 2026. godine dobija direktnu avionsku liniju za New York, što znači jednostavniji put do jedne od najuzbudljivijih svjetskih destinacija.
Letove uvodi United Airlines, a linija će biti sezonska, aktivna od maja do septembra, uz tri leta sedmično.
Let traje nešto više od 10 sati, bez presjedanja, što ovu opciju čini posebno privlačnom za sve koji žele brz i direktan dolazak u grad koji nikad ne spava.
Karte su već u prodaji, a cijene povratnih letova u osnovnoj ekonomskoj klasi kreću se od oko 832 dolara, u zavisnosti od termina. Tokom ljeta cijene očekivano rastu, ali ova linija već sada otvara mnoštvo novih planova i ideja.
Jer, budimo iskreni, New York nije samo destinacija, nego osjećaj. Šetnja ulicama Manhattana, malo Carrie Bradshaw energije i onaj osjećaj da je sve moguće. A sada je taj scenarij korak bliže nego prije.
Split kao polazna tačka, New York kao destinacija... zvuči kao putovanje koje već stavljamo na listu želja za 2026. godinu.
Foto: @sabriinareiis
Prvi otkrijte najnovije trendove, ekskluzivne vijesti, najbolje shopping preporuke i pogled u backstage priče!