TEKST: Bonjour.ba

DATUM OBJAVE: 11.4.2019.

Dozu motivacije nerijetko pronalazimo u iskrenim komentarima uspješnih ljudi koji su kroz praksu naučili kako se nositi i s najstresnijim situacijama i ustrajati u ostvarenju svojih snova. Poznati brazilski romanopisac, Paulo Coelho, je svojom izjavom „Ako nešto dovoljno jako želiš, cijeli Svemir se uroti da ti pomogne da to ostvariš.”, postao suputnik u brojnim našim avanturama. Njegove riječi sjajan su podsjetnik da neuspjeh nije najstrašnija stvar na svijetu. Najstrašnije je ne pokušati ostvariti svoje snove. I uistinu, ponekad je dovoljan samo jedan pogled na omiljeni citat na zaslonu našeg mobitela, folderu na kompjuteru ili papiru zalijepljenom na zidu u uredu, kako bismo dobili dodatan boost i poletniji se suočili s obvezama koje nas čekaju. Ako je i vama potrebna dodatna motivacija da se odvažite na velike korake i pomaknete iz zone ugode, ovih sedam izjava naš su maleni #getyourchicdone šalabahter.

 


Bonjour

Novi početak za 100 žena: Otvorene su prijave za akademiju koja odgovara na potrebe žena danas

TEKST: Bonjour.ba

Novi početak za 100 žena: Otvorene su prijave za akademiju koja odgovara na potrebe žena danas Novi početak za 100 žena: Otvorene su prijave za akademiju koja odgovara na potrebe žena danas

Svaka od nas je barem jednom osjetila potrebu da krene dalje, ali nije znala odakle. Da nauči više, da pronađe podršku, da neko iskreno kaže… možeš i ti.

Upravo zato su dm drogerie markt i Bonjour.ba pokrenuli akademiju, mjesto gdje se učenje spaja s podrškom, a nova znanja s vjerom u sebe i zajednicu koja razumije kroz što prolazimo.

Ovaj edukativni program donosi konkretne alate, savjete i znanja koja svaka učesnica može odmah primijeniti, bilo da pokreće vlastiti projekat, razvija karijeru ili tek traži smjer u kojem želi rasti.


akademija11bonjour_ba

Zašto nam je trebala akademija?  

Tokom rada s mladim ženama iz cijele zemlje, prepoznali smo isto, a to je da postoji ogroman potencijal, ali i nedostatak prilika za kvalitetno, dostupno i savremeno učenje.

Zato akademija okuplja 100 žena od 16 do 35 godina iz cijele Bosne i Hercegovine i nudi im priliku da uče direktno od stručnjakinja, poduzetnica i liderki koje su već prošle slične izazove.


akademija19bonjour_ba

Ovaj dan je osmišljen kao prilika za stvarno učenje i rast. Kroz predavanja, radionice i mentorsku podršku, učesnice će steći znanja i vještine koje pomažu da ideje prerastu u projekte, a nesigurnost u samopouzdanje koje se gradi korak po korak.

akademija nije teorija, već praksa. Znanje koje inspiriše, ali i usmjerava. To je prilika da dobiješ odgovore na pitanja koja dugo stoje po strani, da pronađeš mentoricu koja razumije tvoj put i podršku koja traje i nakon što se vrata sale zatvore.

Šta donosi ovaj dan?  

akademija će se održati 27. novembra u Europskoj kući kulture i nacionalnih manjina u Sarajevu, a učešće je potpuno besplatno.

Kroz ovaj program, 100 žena će imati priliku da u sigurnom i podržavajućem okruženju istraže svoje potencijale, povežu se s drugim učesnicama i naprave svoj prvi (ili novi) korak naprijed.


akademija7bonjour_ba


Prijave su otvorene do 20. novembra, stoga iskoristite priliku i osigurajte svoje mjesto ovdje.

Ovaj dan donosi prostor za učenje, povezivanje i sve one razgovore koji nas mijenjaju. Prijavi se jer svaki novi početak počinje vjerom da možeš više i hrabrošću da to sebi i dokažeš.

Ovaj sadržaj je nastao u suradnji sa dm drogerie markt.
Produkcija: Bonjour.ba     
Art direkcija: Emina Smaka  
Asistentica na setu: Adelisa Mašić  
Fotografija: Maja Topčagić  
Video: Marko Jovančić  
Makeup: Maja Talović  
Modeli: Amina Džindo, Ajla Pustahija i Ajla Smajlović


Bonjour

Bonjour.club član!

Prvi otkrijte najnovije trendove, ekskluzivne vijesti, najbolje shopping preporuke i pogled u backstage priče!