TEKST: Bonjour.ba
DATUM OBJAVE: 15.8.2020.
Iz udobnosti naših domova, uz homemade kokice, sinoć, u 20:00h smo bili dio ceremonije otvorenja Festivala na ondemand.sff.ba. Uz kadrove Sarajeva i prepoznatljivi tepih s motivima ćilima, uživali smo i u pozdravnom govoru Belme Salkunić i Mire Purivatre.
Uslijedilo je predstavljanje domaćeg filma, koji je sinoć imao i svoju premijeru - 'Koncentriši se, baba'.
Festival je ove godine dobio brojne novosti poput načina na koji publika može uživati u filmovima i masterclassovima.

Dio članova filmske ekipe filma 'Koncentriši se, baba', uoči projekcije, simbolično se fotografirao na crvenom tepihu ispred Narodnog pozorišta.


Dženita Imamović u kreaciji Belme Tvico

Jasna Žalica

Emir Hadžihafizbegović
Na festivalskom trgu mogli smo vidjeti i domaće voditeljice te voditelje sa članovima svoje televizijske ekipe, koji su kroz svoje priloge željeli prenijeti djelić festivalske atmosfere putem televizijskih ekrana u brojne domove.





Poštujući mjere zaštite, donosili su vijesti o domaćem filmu, umjetnosti i kulturi, ne skrivajući dobro raspoloženje i vedar duh, iako je i kiša, skoro tradicionalno, pala netom prije službenog početka Festivala.

Posebice nas je radovalo vidjeti da su brojne glumice, voditeljice i producentice za svoje gostovanje na TV-u birale dizajn domaćih dizajnera, a njihove outfite koji su dodatno unijeli dašak glamura u cijelu priču, donosimo u nastavku.



Leila Kurbegović u kreaciji Belme Tvico


Zvezdana Stojaković u kreaciji Belme Tvico



Dženita Imamović s Belma Tvico maramom i Werkstatt nakitom


Emela Burdžović


Alisa Čajić Drmać u Belma Tvico odijelu

Belma Salkunić s Belma Tvico maramom i Sofić nakitom

Maja Čengić Miralem u Belma Tvico haljini
TEKST: PR
Spoj mode, kose i savremenog beauty izraza obilježio je SYOSS GLAZE Fashion Show, događaj koji je stavio fokus na koncept zasnovan na intenzitetu, sjaju i jasno definisanom vizualnom identitetu.
U večeri koja je okupila brojne goste, partnere, predstavnike medija i ljubitelje mode i ljepote, SYOSS je zajedno s domaćim kreativcima predstavio vizualno i produkcijski zanimljiv projekt, u kojem je kosa dobila centralno mjesto u oblikovanju svakog looka.


U revijskom segmentu predstavljene su modne kolekcije Amne Kunovac-Zekić i Aleksandre Klačar, razvijene isključivo za ovu priliku dok je hair koncept oblikovao bh. hair stilista Eldin Nuhić.


Kroz pažljivo osmišljenu sinergiju siluete, materijala, pokreta i sjaja, pokazano je kako kosa može biti ravnopravan dio modnog izraza i završni element koji zaokružuje cjelokupnu estetiku.
Ukupno 50 originalnih modnih kreacija, inspirisanih novom Syoss Glaze linijom, dodatno su oblikovale vizualni identitet projekta. Različiti autorski rukopisi dviju dizajnerica susreli su se u zajedničkom estetskom jeziku oblikovanom kroz čistoću forme, naglašenu siluetu, promišljen odnos prema materijalima i prepoznatljiv Glaze efekat zaglađenosti i sjaja.
Poseban ton cijeloj večeri dao je upravo Nuhićev pristup, koji je kroz runway lookove dosljedno gradio estetiku polirane, kontrolisane i uglađene kose, a pritom zadržao pokret, lakoću i prirodnost.

Takva interpretacija dodatno je istakla karakter obje kolekcije i pokazala koliko skladno može funkcionisati dijalog između mode i frizerske umjetnosti kada se razvija iz zajedničke kreativne vizije.
U ime kompanije Henkel u Bosni i Hercegovini, uzvanicam se obratio Rusmir Omićević, direktor prodaje, ističući da je cilj cijelog projekta bio predstaviti koncept u kojem kosa nije samo dio izgleda, nego njegov ključni element:
„Syoss je brend koji već godinama donosi profesionalne rezultate u svakodnevnu njegu kose, a kroz Glaze liniju dodatno ističemo ono što je danas sve važnije, sjaj, glatkoću i onaj završni efekat koji čini razliku. Upravo ta dostupnost, mogućnost da se isti nivo sjaja i zaglađenosti postigne i kod kuće, čini ovaj koncept bližim i relevantnijim svakodnevnom životu“, izjavio je Omićević.

Rusmir Omićević, direktor prodaje kompanije Henkel u Bosni i Hercegovini
Cijeli događaj građen je oko poruke ENTER THE INTENSE. YOU, INTENSIFIED., a program je osmišljen kao iskustvo koje povezuje dizajn, kosu, prostor i narativ u zaokruženu cjelinu.
Prepoznatljiv vizualni identitet večeri dodatno su oblikovali art direkcija Aleksandre Lovrić, make-up Maje Koristović-Talović i modeli Agencije SWAN MODEL MANAGEMENT Sarajevo.
Prvi otkrijte najnovije trendove, ekskluzivne vijesti, najbolje shopping preporuke i pogled u backstage priče!