TEKST: Bonjour.ba

DATUM OBJAVE: 13.11.2011.

Ove pjesme moraju biti na playlisti    Moda, glazba i film su umjetnosti koje se od svojih početaka isprepliću i nerijetko su inspiracija jedna drugoj. Zamislite samo Audrey Hepburn u filmu bez mode i odjeće koja prati svaku njenu scenu ili Michaela Jacksona bez upečatljivih kostima na turnejama. Nina Garcia, urednica Elle magazina i jedna od stalnih sudaca u showu Runway je u svojoj k

Idealno za uživanje u zelenom čaju u kišno jesensko popodne.


Fahion - David Bowie
{youtube}GA27aQZCQMk{/youtube}

Supermodel (You Better Work) – RuPaul
{youtube}4CtRneKv3F0{/youtube}

I'm Too Sexy - Right Said Fred
{youtube}39YUXIKrOFk{/youtube}

Dress You Up – Madonna
{youtube}0eK74avTqL4{/youtube}

Glamorous – Fergie
{youtube}POo8CzwQl9M{/youtube}

Rich Girl - Gwen Stefani & Eve
{youtube}9rlNpWYQunY{/youtube}

Girls in their summer clothes - Bruce Springsteen
{youtube}iEod_2cwq54{/youtube}

Blue Jean Baby - Elthon John
{youtube}19DgsH39lP8{/youtube}

Leather Jackets - Elton John                                 
{youtube}qkVkSsVBiOE{/youtube}

She's a Rainbow - Rolling Stones
{youtube}zphAHMPtu4g{/youtube}

Girl in T-Shirt - ZZ Top
{youtube}jzC3utda4Vk{/youtube}

Lady in red - Chris de Burgh
{youtube}Vt2YIpZWBqA{/youtube}

Sunglasses at night- Corey Hart
{youtube}b2osmbLA2DE{/youtube}

Imelda - Mark Knopfler
{youtube}Vqsc1pC8tLA{/youtube}

Raspberry Beret – Prince
{youtube}87k4QLn_q-Y{/youtube}

Diamonds on the soles of her shoes - Paul Simon
{youtube}7-zTns957B4{/youtube}

New shoes - Paolo Nutino
{youtube}_CCQ7IiWZBg{/youtube}

You look good in my shirt - Keith Urban
{youtube}ZGPLf9baaUg{/youtube}

Addicted to love - Robert Palmer
{youtube}ZNERRLdT-JA{/youtube}

Freedom - George Michael
{youtube}diYAc7gB-0A{/youtube}


A.P.
Izvor: Stotka


Bonjour

Dodajte Bonjour u omiljene izvore na Googleu

Označite nas kao omiljeni izvor i naši će se članci češće pojavljivati među vašim vijestima na Google pretrazi.

Dodaj u omiljene

Maja Čengić Miralem u plusminus izdanju pretposljednje festivalske noći

TEKST: Lamija Muratagić

Maja Čengić Miralem u plusminus izdanju pretposljednje festivalske noći Maja Čengić Miralem u plusminus izdanju pretposljednje festivalske noći

Na pretposljednjoj večeri Festivala Maja Čengić Miralem odabrala je ivory siluetu s grafičkim printom i filigranskim Sofić nakitom. Pogledajte izdanje u kojem detalji najbolje dolaze do izražaja izbliza.


Grafika u prvom planu na pretposljednjoj večeri Festivala


Na pretposljednjoj večeri Sarajevo Film Festivala, urednica, producentica i TV voditeljica Maja Čengić Miralem nosila je kreaciju plusminus u toploj ivory nijansi, s prepoznatljivim signature printom brenda u središtu cijelog looka.

Kombinacija se sastoji od strukturiranog topa i duge suknje blagog sjaja. Vertikalni šavovi oblikuju gornji dio uz tijelo, dok se njegovom sredinom spušta izduženi panel s crnim linearnim crtežom. Isti motiv pojavljuje se i na visokom ovratniku, pa grafika istovremeno vodi pogled kroz sredinu siluete i vraća ga prema licu.


Bonjour.ba- Maja MiralemMaja_3
 

Na svijetloj podlozi print djeluje gotovo poput crteža tušem, s dovoljno praznog prostora oko sebe da se jasno vide njegova nepravilna linija i gustoća poteza. Panel prelazi donji rub topa, čime dodatno produžava vertikalu, dok duga suknja prati bokove i zatim se mekše otvara prema podu. Blagi sjaj tkanine posebno dolazi do izražaja u pokretu, bez konkuriranja grafici koja ostaje centralni element kreacije.

Posebno dobro radi način na koji je print doziran. Koncentriran u uskoj vertikali, dovoljno je izražen da odredi cijelu kreaciju, dok velika površina netaknute ivory tkanine zadržava lakoću i eleganciju siluete. Visoki ovratnik zatim vraća isti motiv uz lice, pa grafika ima jasnu putanju kroz cijeli gornji dio.


Bonjour.ba- Maja MiralemMaja_1
 

Uz plusminus Maja je nosila Sofić nakit, viseće srebrne naušnice i prsten s finim filigranskim detaljima. Njihova razvedena ornamentika lijepo se susreće s crnim linijama printa.


Bonjour.ba- Maja MiralemMaja_4
Bonjour.ba- Maja MiralemMaja_2
 

Kosa je skupljena u visoku, zaglađenu punđu, čime su ovratnik, ramena i naušnice ostali potpuno otvoreni. Makeup je zadržan preciznim i nenametljivim, pa završna slika ostaje fokusirana na ono što ovu plusminus kreaciju čini prepoznatljivom već na prvi pogled: jasno krojenu formu i grafiku koja postaje dio same konstrukcije odjeće.

Pogledajte najnovije teme na Bonjour.ba
Foto: Monika Andrić za Bonjour.ba


Bonjour

Bonjour.club član!

Prvi otkrijte najnovije trendove, ekskluzivne vijesti, najbolje shopping preporuke i pogled u backstage priče!