TEKST: Bonjour.ba
DATUM OBJAVE: 15.12.2020.
Mateja Dujić i Neira Sinanbašić magistrice su modnog i produkt dizajna i dame koje su pokrenule modni brend koji je vrlo brzo ukrao simpatije brojnih žena diljem regije.
Za artikle s Mateyaneira etiketom vežu se epiteti minimalističkog, ali pamtljivog dizajna, zanimljiva dizajnerska rješenja i materijali koji daju posebnost cijeloj priči.
Dizajnerice su nedavno kroz društvene mreže svojim pratiteljima otkrile djelić uređenja novog showrooma čiji interijer poziva da neko vrijeme provedete u prostoru koji privlači kombinacijom boja, tekstura i materijala. Stolice u obliku školjke daju urbanu notu i čine da se osjećate posebno, dok detalji poput tople rasvjete, baršuna i zlatnih kolica za piće pokazuju da ništa nije prepušteno slučaju. Rado ćete ovdje razgledati njihove nove kolekcije, ali i provesti slobodno poslijepodne.
„Bila je ovo (i još uvijek je) izazovna godina, ali odlučili smo ići protiv trenutačnih izgleda. Ne samo Covid-19, već i zagrebački potres doveo nas je do vrha našeg unutarnjeg previranja.
Započeli smo novu eru u našem Mateyaneira životu, a prvi zadatak je bio pronaći odgovarajući prostor za studio i showroom.
Nakon što smo našle idealnu kvadraturu koja ispunjava sve naše želje; ima velike prozore, visoke stropove i ogromno spremište, sve što smo morale učiniti je - dati joj malo srca i duše ... i suza i krvi! :)
Iako dugotrajan, proces je bio jako zanimljiv i na kraju- uspješan.
Naša prijateljica, arhitektica Donna Legisi, dobila je nekoliko sjajnih ideja što se tiče uređenja interijera, pa je spontano započeo zabavni dio posla i suradnja na projektu! Najupečatljiviji komadi namještaja u našem showroom-u su Kare Hrvatska. Potrudili su se da osjetite baršun, uživate u ambijentu i doživite luksuz ... Ako vam se sviđa na fotografijama, svidjet će vam se i uživo.“-otkrile su nam dame.
Djelić atmosfere donosimo kroz fotografije u nastavku, a posjetiti ih možete na adresi Črnomerec 63, kao i njihove kolekcije istražiti klikom na službenu web stranicu.
TEKST: Ilda Lihić-Isović
Brend SKIMS, iza kojeg stoji Kim Kardashian, ponovo je pokrenuo raspravu. Najnovija kampanja prikazuje komad donjeg rublja s teksturom koja oponaša intimne dlake, detalj koji je istovremeno izazvao šok, smijeh i ozbiljna pitanja o tome kako danas gledamo na žensko tijelo.
Iako se na prvi pogled čini kao još jedan potez kojim SKIMS testira granice marketinga, kampanja zapravo otvara temu koja odavno tinja ispod površine: koliko je “prirodno” uopće prihvatljivo u savremenoj kulturi ljepote?
Foto: @skims
Dugo godina, ideal ženstvenosti bio je strogo definisan: glatka koža, precizne linije, savršen minimalizam. U posljednje vrijeme moda počinje reagovati na taj pritisak vraćanjem onoga što je nekad bilo potisnuto. “Faux hair thong”, kako ga Kim naziva, izazvao je reakcije javnosti.
Just Dropped: The Ultimate Bush.
Dok jedni kampanju vide kao hrabar iskorak i duhovit podsjetnik na to da je i prirodnost dio estetike, drugi smatraju da je riječ o bespotrebnoj provokaciji i komercijalizaciji intimnosti.
Jedno je jasno… Kim Kardashian još jednom je uspjela da modom potakne razgovor o granicama tijela, percepciji ženstvenosti i moći marketinga da preispita tabue.
Ako ste se pitali: “Kome ovo treba?”… na službenoj SKIMS stranici svi modeli su, u međuvremenu, rasprodani. Ostala je samo wish lista...
Foto: @kimkardashian
Prvi otkrijte najnovije trendove, ekskluzivne vijesti, najbolje shopping preporuke i pogled backstage priče!