TEKST: Bonjour.ba
DATUM OBJAVE: 12.4.2021.
Danas Bonjour.ba slavi svoj drugi rođendan i našu proslavu odlučili smo upotpuniti i velikim darivanjem kako bi rođendanska magija potrajala što duže. Jer u našem timu rođendan ne traje cijeli dan, nego cijeli mjesec!
Gesta je to uz koju vam želimo zahvaliti jer ste upravo vi bili naša inspiracija u kreiranju lijepih Bonjour.ba priča.
U SURADNJI S BH.BRENDOVIMA PRIPREMILI SMO VAM FANTASTIČNE NAGRADE!
U suradnji s domaćim brendovima o čijim ste proizvodima mogli čitati na vašem omiljenom bh. lifestyle magazinu, osmislili smo darivanje kroz koje će Bonjour.ba čitatelji svaki dan na Bonjour.ba Facebook i Instagram profilu moći osvojiti jedan od poklona bh.brendova navedenih ispod. Pazili smo na baš svaki detalj te smo u naše blagdansko darivanje dodali stylish odjevne artikle, najslađe poslastice, najljepše mazalice, neodoljive modne dodatke, ukrase za dom, kao i proizvode za njegu koji će uljepšati zimske dane.
Svaki dan ćemo na BONJOUR.Facebook i Instagram službenom profilu organizirati jedno rođendansko darivanje te ćemo birati jednu dobitnicu u sklopu Facebook darivanja i jednu u sklopu našeg Instagram darivanja. Sigurni smo da će ova rođendanska priča biti sjajan način da uljepšate dan sebi, ali i dragim ljudima.
Ovo su proizvodi koje ćete moći osvojiti u sklopu Bonjour.rođendanskog darivanja.
***
Bashka je ručno rađena čokolada koja je tu da oživi sva vaša čula. Nudi vam posebnu avanturu degustiranja različitih vrsta čokolade od bijele, mliječne, tamne, pa sve do ruby koja se odnedavno pridružila porodici, kao četvrta vrsta.
***
Bazerdžan kardigan sa cvjetnim uzorkom, dugih rukava. Dolazi sa kaišem od istog materijala kojim se veže oko struka. One size.
Idealan komad koji se lako može kombinovati uz svaki outfit.
Iz saradnje Bazerdžan x Sasha Masks stvorena je ova linija ručno oslikanih torbi.
Slikao je simbolične detalje nadahnute Bosnom, na moderan način.
Inspirisane su bosanskim brdskim konjem kao jedinom autohtonom pasminom domaćeg konja u Bosni i Hercegovini.
***
BEgs vam pruža cekere koji su ručno šiveni pažljivo odabranim, čvrstim i kvalitetnim materijalima poput pamučnog kepera, botana i samta/somota. Karakteristično za ove cekere jeste “one line art” odnosno svođenje oblika na što jednostavnije forme pomoću jedne ili dvije linije.
***
Beeluv TOSCANA piling za tijelo savršen je za istinske ljubitelje lavande. Teglica bogata sa 4 bazna ulja začinjena sušenim cvjetovima lavande vodi vas na nepregledna ljubičasta polja negdje u Italiji, ( a može i u Hercegovini). :)
Beeluv BeeGlam - savršen za osobe koje praktikuju prirodni make up look. Možete ga nanositi na cijelo lice, kao sjaj na usnama, na obraze ili kao sjaj na očima kako bi postigli natural, wet look. Pored toga što daje blagu boju i sjaj licu, hrani kožu i usne. Bogat je shea puterom i E vitaminom koji hrane i štite našu kožu.
***
Brendo pokloni kreiraju poklon kutije unutar kojih se kriju posebno birani proizvodi po želji. Od simpatičnih poruka, personaliziranih šoljica, čokoladica, bombonica do omiljenih pića, u njihovim kutijama možete pronaći sve što je potrebno za savršeno iznenađenje stoga je bez imalo razmišljanja riječ o poklonu koji je idealan za sve one koji dragoj osobi vole i žele pokloniti nešto posebno, unikatno i drugačije. Za Bonjour.čitatelje kreirali su kutije u kojima se krije sve što im treba da proslave rođendan s nama.
***
VITRINA concept store mini notes sa motivom bosanskog ćilima koji simbolizira mudrost i ljepotu naše jedinstvene tradicije. U sklopu darivanja možete osvojiti i posudu za šećer i slatkiše izrađenu od bakra, kao i šoljicu za čaj sa mini dodatkom za čokoladu ili neku drugu slasticu.
***
Galerija Đenita Gioielli ručno izrađene naušnice Soutache ili gajtan tehnikom u kombinaciji sa svilenim nitima i Swarovski kristalima.
Đenita naušnice iz 'Must Have Pearl' kolekcije, Marocco perla sa halkom od srebra sa 24 karatnom pozlatom.
***
ImandellaLuna.design narukvica iz kolekcije ZIJAN inspirirana zijanlukom i bojama bosanskog ćilima. ImandellaLuna design nakit je pažljivo dizajniran a potom ručno rađen u epoxi staklu i drvetu sa dodatcima različitih pigmenata. Svaki komad nakita je unikatan.
***
Studio 59 izrađuje unikatne daske za serviranje i rezanje od epoxi smole i drveta. Daske koje izađu iz naše radionice će definitivno uljepšati svako druženje uz mezu i uživanje sa porodicom i prijateljima. Svaka daska je drugačija i originalna, naša smola koju koristimo je "food grade" certificirana da se može koristiti u dodiru sa hranom. Svaka kuhinja zaslužuje našu dasku.
***
Kompanija Fina Vina daruje vas s vinom Teodor Bianco, vinarije Marjan Simčic iz Slovenije. Elegantno, bogato i kremasto vino, jer dozrijeva u raznim vrstama bačvi koje najbolje odgovaraju svakoj pojedinoj sorti grožđa. Kvasac, ovom vinu daje vrlo mineralni karakter. Dug, topao, ugodno gorak okus karakterizira ovo vino. Izvrsni potencijal starenja od 15 i više godina.
***
INTUITIVA papuče iz proljetne kolekcije inspirirane Tulumom u Meksiku.
Svaki par cipela INTUITIVA cipela ručno je izrađen s puno ljubavi i pažnje.
Ove su papuče ženstvene i ugodne, savršene za večernji ljetni izlazak, šetnju gradom ili za moderan outfit na plaži.
***
Ivy Q Aurelia naušnice inspirisane su stećkom čije je nalazište u Velimlju u Crnoj Gori.
Aurelia model ostavlja jak utisak i uvijek privlači pažnju. Ovo je model naušnica namijenjen ženama koje su pune samopouzdanja i svjesne svojih vrijednosti. Savršene naušnice za one koje će probiti svoj put do uspjeha u životu, ne priznavajući poraze kao prepreke.
Naušnice su izrađene od frosted mat pleksiglasa koji simulira teksturu brušenog stakla.
Na ovim Ivy Q naušnicama je gravura sa stećka iz Donjih Bara u Blidinju na kome je jedinstven prikaz turnira i centralne ženske figure.
Naušnice su izrađene od frosted mat pleksiglasa koji simulira teksturu brušenog stakla.Ove lagane naušnice sa zlatnim detaljima mogu se besprijekorno uklopiti u vaš svakodnevni stil, bez obzira kakav izgled volite. Upečatljive a suptilne, kombinacijom geometrijskih oblika i fine gravure, Ivy Q naušnice će oplemeniti i najjednostavnije modne kombinacije.
Satenski akril od koga su napravljene naušnice simulira pjeskareno staklo, otporan je na otiske prstiju i grebanje i vrlo jednostavan za čišćenje.
***
LIBELLE wood art za Bonjour.čitatelje je pripremio drveno, ručno oslikano i ukrašeno slovo po izboru. Slovo ima kukicu na poleđini i zamišljeno je da stoji na zidu. Čitatelji će moći osvojiti i unikatnu, ručno oslikanu ogrlicu ovog bh. brenda koja će dati toplu i razigranu notu svakom outfitu.
***
Bh. brend Lota Art postao je prepoznatljiv po raskošnim, ručno izrađenim komadima nakita od niti u zlatnim ili srebrenim tonovima i kristala u boji, uz koje komplimenti neće izostati. U sklopu darivanja moći ćete osvojiti upravo nakit iz njihove posljednje kolekcije.
***
Proljeće i ljeto su doba kada svojom garderobom i modnim dodacima težimo prepoznatljivoj prozračnosti i vedrini tih godišnjih doba. Savršeno za ovaj period, iz My Lovely Bag studija ovog proljeća dolaze dva noviteta u traper plavoj boji koja očarava. Plava boja savršen je dodatak svakoj garderobi, ona daje klasičan karakter modernom izgledu i nameće se kao nepogrješiva. Plava torba će uz bijelu košulju izgledati savršeno chic, a čipkastoj bijeloj haljini dodat će dozu frajerskog duha... Omiljeni model torbice iz My Lovely Bag studia - "Diva", koji je očarao brojne trendseterice iz regije svojim neutralnim varijantama tijekom jeseni i zime, ovog proljeća dolazi transformiran u nosivi statement komad upečatljive plave boje.
Ruksak "Lillian" savršena je inačica dnevne torbe lijepog izgleda i potpune funkcionalnosti. U proljetnom plavom ruhu, od najkvalitetnije eko kože, savršene matirane teksture i hit prošivenog uzorka, ovo je modni dodatak koji ćete obožavati nositi cijelu sezonu.
***
Prirodna mirisna svijeća Magaza "za dušu & tijelo" u potpunosti je izrađena od prirodnih sastojaka: sojinog voska, organskog suncokretovog ulja i prirodnih mirisnih nota, te s puno ljubavi. Dizajn je inspirisan stihom "Mi smo ljubav što se sakriti ne može" single-a "Mi" Dine Merlina. Svaka od svijeća iz kolekcije ima dvojaku funkciju: i kao dekorativna mirisna svijeća i kao masažna svijeća prvoklasne kvalitete koja hidratizira, obnavlja kožu i hrani te je idealna za korištenje kao losion za masažu.
Svijeća dolazi upakovana u posebno dizajniranoj ukrasnoj crnoj vrećici s potpisom Dino Merlin.
Narukvica "Mi" sa srebrenim privjeskom (14-karatna pozlata) i ugraviranim potpisom Dine Merlina sa poleđine, u ukrasnoj poklon vrećici. Dizajn ručno rađenog nakita inspirisan je singlom Dine Merlina "Mi". Narukvica je idealan modni detalj koji se jednostavno kombinuje i daje dašak elegancije uz svaku odjevnu kombinaciju.
***
Ručno oslikane šalice iz nove kolekcije brenda MandalArt by Merima upotpunit će ritual ispijanja jutarnje kave, ali i poslijepodnevnog ispijanja čaja uz domaće kekse i odlično štivo.
***
MyDress B haljinu brenda MOA baggeek možete nositi na mnogo načina. Idealna za tople proljetne dane, a i za one malo hladnije ljetne i jesenje, kada je možete kombinirati sa omiljenom jaknom. Od vaše kreativnosti zavise svi njeni potencijali.
***
Pearl flower butterfly Nayda Nakit ogrlica - invisible model, decentan je, a primjetan komad nakita.
Pearl moon star - invisible ogrlica koja je ujedno i najmlađi član Nayda Nakit Pearl kolekcije.
Love narukvica je simbol ljubavi, jedna je od omiljenih narukvica iz Nayda Nakit radionice.
***
Pavone trenerka iz proljetne kolekcije izrađuje se od ugodnog i mekanog 100% pamuka koji je idealan za ovu sezonu. Dovoljna debljina, ali i prozračnost idealna je za nošenje tokom proljeća i ljeta za sve aktivnosti na otvorenom kao i za opuštanje u svom domu.
Gornji dio ima blago naglašene puf rukave i prati liniju tijela te se može kombinirati i sa drugim odjevnim predmetima iz ormara.
Ova trenerka dolazi u raznim bojama od trendi boje zelene jabuke, tople narančaste pa sve do denim plave. Pavone logo u zlatnoj nijansi veza ističe se na divnom koloritu trenerka iz proljetne kolekcije.
***
Shebek Soaps su prirodni premium sapuni i proizvodi za njegu kože bazirani na upotrebi najkvalitetnijih sastojaka koji pomažu koži da održi svoj prirodni hidrolipidni balans, nadoknadi ono što joj nedostaje i učini da se osjeća onako kako je to priroda zamislila.
Svi sastojci su prirodni uključujući eterična ulja koja koristimo za mirise, biljke i gline koje koristimo kao boje. Tu su i sastojci poznati po svojim hranjivim svojstvima kao što su kozje mlijeko, kokosovo mlijeko, kakao puter, ši puter, bademovo ulje, avokado ulje, ekstra djevičansko maslinovo ulje, kokosovo ulje…
Zbog brige o prirodi u svojim recepturama ne koristimo palmino ulje niti vještačke sastojke.
Sapune izrađujemo u manjim serijama s puno ljubavi i pažnje kako bih osigurala najviši nivo kvalitete. Koristimo tradicionalni metod hladnog postupka. To omogućava sastojcima da ostanu na niskoj temperaturi i zadrže svoja terapeutska svojstva.
***
U prosjeku spavamo 7 sati svaku noć. To znači da su godišnje kosa i koža lica i vrata u dodiru sa jastučnicom oko 2500 sati. Svilene jastučnice mijenjaju način na koji spavamo — one su pravi mali SPA kutak kreveta sve dok se ne probudimo! 100% prirodna svila je hipoalergena, što je čini idealnom za kožu koja treba još malo ljubavi i pažnje. Antistatička svojstva svilene jastučnice garantuju buđenje bez naelektrisane kose i odmornog lica. U sklopu našeg darivanja možete osvojiti upravo svilenu jastučnicu u zlatnoj boji bh brenda Silk by Zdravokosa.
***
Glass serum brenda Skinematic je hijaluronski serum s prirodnim voćnim kiselinama u niskoj koncentraciji te s dodatkom prirodne salicilne kiseline. Radi nježnu ali učinkovitu eksfolijaciju te koži vraća sjaj, popravlja teksturu i umanjuje akne. Odličan je za mješovitu i masnu kožu te kožu sklonu nesavršenostima.
Creme de Houdini lagana je i prozračna hidratantna krema koja njeguje i štiti kožu bez da je dodatno masti. Uz dodatak aloa vere i alantoina umiruje crvenilo i perutanje. Eterično ulje ylang ylang-a kontroliše lučenje sebuma. Ulja argana, jojobe i košpica grožđa njeguje i štiti kožnu barijeru.
***
Personalizirana majica 'Svoja' brenda Šefice.ba je napravljena samo za tebe, u tvojoj omiljenoj boji sa likom Šefice koji je inspirisan tobom. Imat ćeš originalnu i neponovljivu modnu kombinaciju. Osjećaj se uvijek posebno i budi SVOJA Šefica.
***
Bh. brend Tekne daruje vas setom šoljica za kavu izrađenim od porculana i 24karatnog zlata, kao i naušnicama 'Meteorska Kiša' iz kolekcije predstavljene i na NYFW, koja je izrađena od porculana i 24-karatnog zlata.
***
Model FLOWY brenda Waga Wood inspiriran je tradicionalnim motivom bosanske ruže. Flowy će uljepšati svaki prostor svojom jednostavnošću i gracioznošću.
Poslužavnik Sea Star inspiriran je bogatim teksturama i motivom obrnute ruže. Ovaj model koristi savremene šare rezbarije. Sea Star je najslađi Waga model, savršen za serviranje slatkih i slanih specijaliteta.
***
Werkstatt nakit je prepoznatljiv po specifičnom minimalističkom industrijskom stilu narukvica, naušnica i prstenja izrađenog u cinku i mesingu. U sklopu darivanja možete osvojiti poklon setove iz njihove posljednje kolekcije.
***
Narukvica Touched by LisicaLisica kreirana je kako biste se uvijek osjećali zagrljeni i dirnuti. Ručno se izrađuje od mesinga i obogaćena je pozlatom.
Bubreg Play Button Bags by LisicaLisica torba je izrađena od kože, ima efektan dizajn i učvršćena je oko struka mekanom trakom.
***
P.S. Ne zaboravite pozvati i sve prijateljice da nam se pridruže u Bonjour.ba rođendanskom darivanju već danas, kako bi i one imali priliku osvojiti i isprobati nove modne, beauty i interijer novitete koje smo pripremili za vas.
Vaš Bonjour.ba
TEKST: Bonjour.ba, Promotivni članak
Udobnost je jednog dana dobila novu definiciju... onu koja počinje dugmetom koje su one same izabrale.
Ne kroji je trend, ne diktira sezona već žena koja zna šta joj prija. Tkanina koja klizi niz rame je izbor. Boja koja odgovara raspoloženju. Poruka koju nosi samo ona.
Govorimo o udobnosti s karakterom. O onoj pidžami ili spavaćici koja nije slučajan komad u ladici, nego pažljivo birana uniforma za me time rituale. O komadu koji kaže: “Večeras biram sebe.”
Poseban Bonjour.boutique event u organizaciji Bonjour.ba i Alma Ras, dao je priliku 16 gošći da prezentuju osjećaj šta znači biti stvarno svoja. U ambijentu koji je mirisao na inspiraciju i pažnju, uz dozu poezije, smijeha, foto-kutka i goodie bagu iz snova, nastajala su djela od udobnosti, doslovno od tkanine do posljednjeg dugmeta.
Večer je započela toplim govorom dobrodošlice Ane Ćavar, direktorice portala Bonjour.ba, a goste je srdačno pozdravila i Mervana Muhović, PR i marketing specijalistica kompanije Alma Ras.
Ana Ćavar, direktorice portala Bonjour.ba i Mervana Muhović, PR i marketing specijalistica kompanije Alma Ras
Kako su u konačnici izgledale njihove udobne priče? Pogledajte u nastavku.
Kolekcija TARA: za žene koje vole dom i sebe u njemu
Večer je započela njenim toplim riječima. Ana Ćavar je biralaTara pidžamu kao manifest svega što ova priča nosi, a to su toplina, kreativnost, zajedništvo i ženstvenost.
Tara sa širim krojevima, pamukom koji diše i dugmićima koji se ne gube, stvorena je za cozy trenutke. Ogrtač do listova? Da, i on je tu kad zatreba dodatna doza nježnosti.
Kolekcija IRIS: za snove koji traju i kad otvorite oči
Eda Bukvić odabirom plave Iris spavaćice kreirala je outfit za žene koje znaju reći sebi: “Večeras ne radim ništa i to je plan.”
Bh. glumica Amila Terzimehić kreirala je izdanje koje izgleda kao scena iz savremenog baleta. Svaki pokret u spavaćici Iris kod Amile će izgledati kao pažljivo koreografisan. Nježna tkanina, lagani tonovi… sve odražava Amilin umjetnički mir, onu vrstu mira koju nosite iznutra.
Elegantna i samouvjerena, Zerina Suyabatmaz odlučila se za Iris kao neko ko zna da minimalizam nije dosadan nego duboko smislen. Sve je bilo bez ijednog suvišnog detalja, a opet sa stilom koji se pamti.
Dodajmo ovome još jednu činjenicu, a to je da je Iris linija izrađena od modala, prirodnog vlakna poznatog po mekoći i prozračnosti, idealnog za osjetljivu kožu i sve one koje žele luksuz koji traje.
Kolekcija VANESA: kad udobnost nosi stav
Iman Karović birala je kompletVanesa u kojem će sigurno izgledati kao žena koja zna šta hoće i zna kako to reći bez riječi. Udobnost u njenoj izvedbi nije izgovor, nego stav. I da, izgledat će kao neko ko u ovoj pidžami donosi ozbiljno dobre odluke.
Izbor Maje Topčagić je bio razigran, ali precizan baš kao i njene fotografije. Maju u Vanesa kompletu zamišljamo kako već piše dnevnik u boji i sanja u HD rezoluciji.
Nikolina Sabljić odabrala je Vanesa pidžamu s jednostavnom elegancijom koja odašilje poruku: “Ovo je moje vrijeme.” Svaki detalj na njenom odabiru djeluje promišljeno, nježno i ženstveno.
Ono što liniju Vanesa čini posebnom nije samo to što je od 100% pamuka finije obrade, već i što svaka njena kombinacija djeluje kao da je skrojena upravo za taj dan: lagana kad želite mir, razigrana kad vam treba boja i uvijek spremna da vas prati u ritmu vašeg raspoloženja.
Kolekcija ARIA: full nježnost, ali sa stavom
Nježna boja, lagan kroj, a opet dovoljno upečatljivo da kažete: „Ovo je moja omiljena verzija mene.“ Magdalena Paradžik sebe vidi u Aria pidžami kao neko ko zna gdje se krije nježnost… u detaljima, u šapatima, u prvim gutljajima jutarnje kafe.
Merima Ikanović također birala je Aria pidžamu u kojoj planira pisati manifest udobnosti. Sve izgleda opušteno, ali zna da je pažljivo birano.
Aria je stvorena za one koje vole pastelne boje, trendy krojeve i čipku umjesto klasične gume. Satenske mašnice? Da, i to je dio ovog stylish paketa.
Kolekcija HELENA: klasika koja se ne objašnjava, nego osjeća
Glumica koja živi svaki kadar čak i kad je kući, bez šminke je Hana Zrno. U kombinaciji Aria + Helena, Hana se odlučila za udoban set kao žena koja zna da je najbolji plan za večer onaj koji uključuje ogrtač, masku za lice i tišinu.
Voditeljica koju vežemo za televizijsku eleganciju, Dejana Rosuljaš je ovdje u potpuno drugom moodu. Dejana je odabrala Helena pidžamu u kojoj će izgledati kao da je cozy njena nova religija i niko je neće moći razuvjeriti.
Kombinacija za žene koje ne vole pola rješenja. Emina Bašić Poljak u Heleni dat će vibe da je sve već posložila i garderobu i misli i raspoloženje. Ona je birala pidžamu kao manifest stila, a stil u ovom slučaju znači pamuk sa dodatkom elastina, bezvremenski kroj i čipku koja daje onaj diskretan, ali moćan šarm.
Helena je odabir kad želite izgledati elegantno, a osjećati se kao kod kuće.
U svijetu u kojem se često traži da budemo produktivne, dorađene i “na visini zadatka” ovaj koncept vraća stvari na početak. Na emociju. Na udobnost. Na autentičnost.
Pidžame iz ove kolekcije nisu nastale da prate trendove, već da prate vas kad zaspite s knjigom, kad plešete u kuhinji bosi, kad konačno kažete “večeras ništa ne moram”.
Možda je pravo pitanje za kraj: kako bi izgledala pidžama koju biste vi osmislili? Ako osjećate da je vrijeme da i vaša udobnost dobije ime, oblik i dugmad po vašem izboru… znate gdje početi.
Prvi otkrijte najnovije trendove, ekskluzivne vijesti, najbolje shopping preporuke i pogled backstage priče!