TEKST: Nevena Divčić
DATUM OBJAVE: 16.1.2025.
U eri društvenih mreža i eksperimentisanja s makeup stilovima, ovaj trend se vraća kao statement za one koji žele izraziti individualnost.
Uvjereni smo da se sjećate kultnih makeup lookova Christine Aguilera, JLo i Angeline Jolie s kraja 90 - ih i početka novog milenijuma, kada su usne izgledale kao da su na njima samo korektor ili puder.


Foto: @voguebeauty
MAC je nedavno javnosti predstavio povratak kultnih ruževa za usne koje su ove zvijezde voljele, a beauty svijet kao da je samo to jedva čekao. 2025. godina po svemu sudeći donosi "concealer lips".
U naše nesesere se vraćaju izuzetno svijetli i mat ruževi za usne koji se stapaju s tonom kože. Mnoge zvijezde i beauty influenceri vraćaju ovaj look u fokus, koristeći visokokvalitetne proizvode kako bi se postigla sofisticiranost i izbjegao efekat “nezavršenog” makeupa.
Perfect nude ili ipak veliko "ne"? Šta vi kažete?
* * *
Naslovna fotografija: @wefelicia
TEKST: Ilda Lihić-Isović
Posmatrajući modni i beauty svijet posljednjih sedmica, CHANEL je bio gotovo nemoguće zaobići.
Od prve cruise revije pod kreativnim vodstvom Matthieu Blazy i beauty lansiranja, kuća je postavila tempo koji su drugi tek pokušavali pratiti.
U tom nizu dolazi i LES BEIGES, kolekcija koja se vrlo jasno pozicionira.


Ovog puta kroz Biarritz, mjesto koje je za Chanel više od destinacije.
Upravo ovdje je Gabrielle Chanel razvijala ideju lakoće, pokreta i odjeće koja prati život, a ne ograničava ga.
Kolekcija je zamišljena kao set proizvoda koji pokriva cijeli make-up look, bez potrebe za dodatnim koracima.
U njoj su:

Sve je fokusirano na lagane teksture i jednostavno nanošenje.
LES BEIGES Serum Concealer je ključni proizvod za ten.
Formula s hijaluronskom kiselinom i ekstraktom bijele kamelije pomaže da koža izgleda ujednačenije bez osjećaja težine.
Keramički aplikator daje trenutni osjećaj hlađenja, što je posebno korisno ljeti.
Dolazi u 15 nijansi, pa se lako prilagođava različitim tonovima kože.

U kolekciji se nalaze dva highlightera, ali u različitim formatima.
Lumière d’Été dolazi kao Healthy Glow Highlighting Powder — bež-zlatni ton koji daje toplinu tenu i suptilan, sun-kissed efekt.
Summer Gleam je ružičasti highlighter s nešto izraženijim, ali i dalje kontrolisanim sjajem.
Oba daju suptilan sjaj bez vidljivih čestica.
Blush dolazi u tri nijanse:
Tekstura je tečna i lako se blenda. Može se nanijeti u tankom sloju ili pojačati po želji.

Maskara dolazi u tri nijanse:
Fokus je na definiciji i postojanosti kroz dan.*


Paleta sjenila sadrži 5 neutralnih nijansi (bež, roze, smeđa) koje se mogu koristiti za dnevni make-up bez puno razmišljanja.
ROUGE COCO FLASH daje lagan sjaj i hidrataciju u jednom potezu.
Nijanse u kolekciji uključuju:


Lakovi za nokte dolaze u dvije nijanse:

LES BEIGES ljetna kolekcija ide direktno na ono što nam treba kada temperature porastu: lagan ten, malo boje i proizvodi koji se nanose bez razmišljanja.
Sve je svedeno na minimum, ali pokriva cijeli look.
Ako tražimo make-up koji izgleda uredno, svježe i ne traži puno vremena, ovo je upravo ta kategorija.
Prvi otkrijte najnovije trendove, ekskluzivne vijesti, najbolje shopping preporuke i pogled u backstage priče!