TEKST: Bonjour.ba/PR
DATUM OBJAVE: 17.7.2020.
U bašti Villa Noa jučer je održan „Dan u prirodi s Dia Marom“, event koji je na jednom mjestu okupio ljubitelje prirodne kozmetike, pravilne ishrane i zdravog načina života.
Brojne dame i muškarci su putem LIVE video prijenosa uživali u dvosatnom druženju, radionicama, kao i panel diskusiji „Naučimo čitati deklaracije“, gdje je jedna od gošći bila Marina Spasojević, na Instagramu poznatija kao Dia Mara. Marina živi i radi u Salzburgu, a tokom posljednjih godina savjetima o prednostima korištenja prirodne kozmetike koje dijeli na svom Instagram profilu @diamara.
https://www.youtube.com/watch?v=_b1wW89htOM
VIDEO ZAPIS KROZ KOJI MOŽETE POGLEDATI KOMPLETAN PANEL
„Cilj današnjeg društva bio je da podijelimo iskustva, naučimo više o moćima prirode i onome što nam pruža kako kroz kozmetiku i njegu kože, tako i ishranom. Radionicom, koju smo danas održali, želimo pokazati da sa namirnicama koje svakodnevno koristimo u kuhinji možemo napraviti dosta toga kvalitetnog i za njegu“ – komentirala je Marina.
Na panel diskusiji zajedno sa Tarikom Zolotić, bh. nutricionistom i Midhetom Jeina, marketing menadžericom bh.brenda prirodne kozmetike Dr. Pasha, govorile su o neophodnosti čitanja sadržaja na deklaracijama, pravilnoj njezi, ishrani i novim trendovima koji većini postaje i način života. Voditelj, zaljubljenik u fitness i zdrav način života, Muhamed Mizić se odlično snašao kao moderator panela.
Druženje je nastavljeno sa partnerima eventa koji su predstavili svoj asortiman prirodne kozmetike i hrane koja ne sadrži štetne sastojke na poleđini svojih pakovanja. Pored proizvoda poput Alteya ružine vodice ili Alverde umivalice za lice, predstavljeni su i domaći proizvođače prirodne kozmetike: OrganLook, Wooling, BeeLuv, Bubamara i Skinematic.
Maja Pilav, vlasnica bistro puba „Zdravo“ pripremila je ukusne zalogaje za sve gošće. Za pripremu jela koristila je dmBio asortiman te otkrila zanimljive i jednostavne recepte koji se lako mogu napraviti u kućnoj varijanti.
Svoj doprinos ovom događaju, čiji je glavni fokus promocija zdravih životnih navika te razvijanje svijesti o neophodnosti povratka prirodi i organskim preparatima, dala je i kompanija dm drogerie markt koja u svojim poslovnicama širom BiH nudi veliki asortiman kvalitetne prirodne kozmetike, kao i organske ishrane.
Važno je i napomenuti da su se organizatori, ali i posjetitelji ovog događaja pridržavali svih propisanih epidemioloških mjera te su za zaštitu bili zaduženi Zoono i Altimex.
TEKST: Bonjour.ba/PR
Mostar je ovog vikenda ponovo bio epicentar adrenalina, emocija i spektakularnih skokova, Red Bull Cliff Diving Svjetska serija stigla je do pretposljednje stanice u sezoni, a grad na Neretvi ugostio je najbolje svjetske skakače i skakačice.
Nakon tri runde održane u četvrtak i petak, koje su ponudile spektakularne skokove, uzbuđenja, preokrete i neizvjesnost, subota je bila rezervisana za četvrtu završnu rundu stanice u Mostaru.
Nakon toga uslijedila je parada skakača i skakačica, koji su u čamcima na Neretvi pozdravili publiku, a spektakl su dodatno podigli padobranci Red Bull Skydiving tima Marco Waltenspiel i Marco Fürst gdje su izveli skok iz aviona i proletjeli ispod luka Starog mosta.
Žene su skakale s visine od 21, a muškarci s 27 metara, a posljednja stanica sezone na rasporedu je 19. septembra u Bostonu.
Još jedna nezaboravna stanica Red Bull Cliff Diving Svjetske serije održana je u Mostaru, a za pobjede su se pred mnogobrojnom publikom izborili Rhiannan Iffland i Constantin Popovici.
Nezaustavljiva Iffland
U ovu rundu su kao vodeći ušli Australka Rhiannan Iffland i Constantin Popovici. Četvrtu rundu je pred mnogobrojnom publikom u Mostaru, ali i gledaocima pored malih ekrana, odličnim skokom otvorila Kolumbijka Isabel Perez, debitantkinja u Red Bull Cliff Diving Svjetskoj seriji.
Takmičenje u ženskoj kategoriji je ponudilo brojne atraktivne skokove, a svoju dominaciju još jednom je potvrdila Rhiannan Iffland. Stala je na platformu, uživala u trenutku i energiji, potom je zatražila i dobila gromoglasnu podršku publike, a onda je izvela fantastičan skok.
Time je upisala novu pobjedu, ali i osigurala devetu vezanu titulu u Red Bull Cliff Diving Svjetskoj seriji na pretposljednjoj stanici sezone. Trofej kralja Kahekilija će joj biti dodijeljen u Bostonu. Na podijumu su joj se pridružile sunarodnjakinja Xantheia Pennisi i Amerikanka Kaylea Arnett.
"U šoku sam trenutno, ne mogu vjerovati da sam ovdje u Mostaru osigurala titulu, to je potpuno ludo. U Bostonu ću maksimalno uživati. Godina je bila teška, nisam znala kako će se stvari odvijati zbog manjeg broja stanica. Nevjerovatan je osjećaj osvojiti titulu na pretposljednjoj stanici, naporno sam radila za ovo, a sada uživam u tome", izjavila je Iffland.
Prije skoka je pokazala emocije dok je stajala na platformi. "Da, bilo je ludo. Imam ritual koji prolazim u glavi. Bilo je i malo suza, osjećala sam zahvalnost zbog svega što radim i života koji živim kroz svoj sport i Red Bull Cliff Diving Svjetsku seriju. Bilo je sjajno, sve vas volim", dodala je Australka.
Pobijeda Popovicia uprkos povredi
Muškarci su također impresionirali publiku svojim vještinama i odvažnim skokovima, a pobjeda je zahvaljujući gotovo savršenom skoku i uprkos problemu s povredom noge pripala Popoviciju. Rumun je slavio ispred Amerikanca Jamesa Lichtensteina i Francuza Garyja Hunta.
Za najbolji skok je izabran onaj koji je izveo Andrea Barnaba. "Osjećao sam bol tokom prošle sedmice, tako da nisam znao šta mogu očekivati ovdje. Uopće nisam trenirao, osim današnjeg skoka s 20 metara. Osjećaj je bio dobar, ali sam prilikom skoka u četvrtoj rundi ponovo istegnuo mišić, tako da sam sretan što prethodno nisam trenirao. Čuvao sam svoje tijelo i računao na svoje iskustvo. Fokusirao sam se, ostavio sve po strani i uradio ono što znam", kazao je Popovici.
On je u dobroj poziciji da se na posljednjoj stanici sezone bori za titulu. "Šta je najgore što se može dogoditi? Otići ću tamo i odraditi svoje skokove. Teško je, Gary ima nekoliko bodova prednosti. Oslanjao sam se na druge skakače da će malo 'promiješati' poredak, no razlika je i dalje velika. Ipak, preostala je još jedna stanica do kraja sezone, još četiri runde. Bit će borbe do posljednjeg skoka", istakao je Rumun.
Grad u ritmu Cliff Divinga
Mostar je živio od ranih jutarnjih sati, a mnogobrojni Mostarci, posjetioci i turisti uživali su u šetnji i bogatoj gastronomskoj ponudi grada na Neretvi. Također, iz Sarajeva je stigao poseban voz, koji je bio organizovan za posjetu Mostaru i uživanje u spektaklu Red Bull Cliff Divinga.
Vožnja jednom od najljepših željezničkih ruta u Evropi je protekla u ugodnoj atmosferi uz zvuk gitare i osvježavajući energetski napitak Red Bull.
Program u Mostaru otvoren je nastupom "kraljice sevdaha" Hanke Paldum, koja je s platforme postavljene na Starom mostu otpjevala svoju pjesmu "Ali pamtim još", što je bio sjajan i prikadan uvod za ono što je publiku očekivalo u nastavku.
Za vođenje programa i dobru atmosferu bili su zaduženi Gaga i Stihi iz grupe Helem Nejse, kao i voditelj Zoran Filičić, dok se za muzički ugođaj pobrinuo DJ Soul.
Zabava u Mostaru se nastavila i to na pet lokacija u starogradskoj jezgri, a među njima su Hamam Stage, Ali Baba Stage, Duradžik Stage, Lazy Stage i Bijeli Bar Stage.
Za one koji su propustili gledati završnu rundu skokova uživo, dostupni su snimci na YouTube i Red Bull TV-u.
Foto: Denis Ruvić, Sulejman Omberbašić
Prvi otkrijte najnovije trendove, ekskluzivne vijesti, najbolje shopping preporuke i pogled backstage priče!