TEKST: Bonjour.ba

DATUM OBJAVE: 19.8.2019.

Uz svjetsku premijeru filma 'Ukrug', svi filmoljupci su jučer uživali i u dugometražnom igranom filmu 'Jadnici' koji je prikazan u Ljetnom kinu.

Filmske ekipe oba filma su pozdravili novinare i brojne članove filmske industrije okupljene ispred Narodnog pozorišta. 

Ekipa filma 'Ukrug'

Ekipa filma 'Jadnici' 

Među gostima crvenog tepiha bila je i sjajna francuska glumica, Isabelle Huppert kojoj je jučer u Narodnom pozorištu Sarajevo dodijeljeno Počasno Srce Sarajeva za izuzetan doprinos filmskoj umjetnosti.

Ikona kinematografije i dobitnica 'Zlatnog lava' je bila odlična ambasadorica francuskog poimanja stila te je izgledala elegantno u dugoj čipkastoj haljini koja je obogaćena sitnim volanima i remenom od baršuna koji daje dodatan glamur kreaciji. 

 Isabelle Huppert

Za ugodnu atmosferu na crvenom tepihu i razgovor o europskoj kinematografiji ponovno su bili zaslužni voditelji Maja Čengić Miralem i Haris Bilalović

Maja je birala dizajn regionalno poznatog brenda Mateyaneira koji upravo kroz poman odabir materijala, minimalizam i zanimljive krojeve čine svaki svoj komad pamtljivim. Uz  dugu crnu slip Mateyaneira haljinu s visokim prorezom kombinirala je široki crni remen s kopčom koji je kreirao ženstvenu siluetu. Naramenice haljine otraga otkrivaju leđa, a dodatna elegantna nota haljini dana je uz mini šlep. 

Maja Čengić Miralem

Haris Bilalović je birao elegantno klasično crno odijelo uz koje je stilizirao bijelu košulju i crnu kravatu. Ovaj bezvremenski look upotpunio je uz broš Srca Sarajeva koji je dao festivalski prizvuk cijelom izdanju. 

Maja Čengić Miralem i Haris Bilalović

Glumac Moamer Kasumović je pauzu između snimanja nove sezone serije 'Lud, zbunjen, normalan' također iskoristio kako bi pogledao svjetsku premijeru filma 'Ukrug'. Za crveni tepih birao je elegantno odijelo koje je upotpunio leptir mašnom i cipelama u smeđim tonovima. 


Moamer Kasumović i pratnja

Među gostima sinoćnjeg crvenog tepiha bili su i pjevačica Lana Hamza te Sanel Hadžić, urednik SNL magazina. Crvena haljina koja nosi etiketu bh.dizajnerice Ljiljane Šaković Mujan, odnosno Ljilja Design za Metaphysika koncept store, obogaćena trendi volanima te otvorenim remenima, bila je modni odabir poznate pjevačice. Svoj look dodatno je naglasila modnim dodacima u identičnoj nijansi. 

Lana Hamza

Sanel je za crveni tepih birao dizajn domaćeg brenda, Dresscode. Obzirom da ovaj urednik često za svečane prilike bira odijela koja nose etiketu ovog Made in BiH brenda, očekivano je bilo i da će za crveni tepih Festivala birati upravo njihove komade. Njegov jučerašnji look sastojao se od jako elegantnog crnog odijela kojem je dodatna profinjenost dana odabirom modnih dodataka u crnoj boji – cipela i leptir mašne. 

Sanel Hadžić

Lana Hamza i Sanel Hadžić

Uz ružičastu Zara haljinu koju je Jelena Veljača odjenula za otvorenje Sarajevo Film Festivala, jučer je još jedna upečatljiva high street kreacija bila dio crvenog tepiha Sarajevo Film Festivala. Lejla Hajrović je birala pastelnu asimetričnu haljinu bez naramenica izrađenu od tila koju je dizajner Giambattista Valli kreirao za H&M. Kreacija je dio dizajnerske/high street suradnje o kojoj možete čitati ovdje i koja je predstavljena još u 5.mjesecu. Zlatni modni dodaci su bili Lejlin odabir uz ovu haljinu u boji breskve. 

Lejla Hajrović

Zanimljiv kroj haljine s unutrašnjom instrukcijom i upečatljivi metalik materijal od kojeg je izrađena su u fokusu ESCADA kreacije koju je Džejla Glavović nosila 3. večer Festivala. Sve o ovoj haljini možete saznati klikom ovdje.


Modne odabire ostalih gostiju crvenog tepiha 3. večeri Sarajevo Film Festivala pogledajte kroz fotografije u nastavku.


 


Bonjour

Je li Rovinj u vašem kalendaru za 2026? Evo kad i zašto bi trebao biti.

TEKST: Bonjour.ba - PR

Je li Rovinj u vašem kalendaru za 2026? Evo kad i zašto bi trebao biti. Je li Rovinj u vašem kalendaru za 2026? Evo kad i zašto bi trebao biti.

Festival koji svake godine okuplja najbolje iz svijeta kreativnosti, tržišnih komunikacija i digitalnih inovacija ponovno donosi ono zbog čega nije „samo još jedna konferencija“: inspiraciju, ideje i atmosferu koja se dugo pamti.

U 5. mjesecu očekuju vas tri uzbudljiva dana posvećena komunikacijama, kreativnosti i digitalnim inovacijama! Novo izdanje Dana komunikacija održat će se od 7. do 10.05.2026. u hotelu Lone u Rovinju, a prijave su sada i službeno otvorene.

 

dani-komunikacija-rovinj-10-bonjour-ba


Prepoznatljivi po jedinstvenoj festivalskoj ponudi koja iskače iz uobičajenoga i potiče na promjenu, Dani komunikacija svojim netipičnim pristupom žele nastaviti osvajati srca svih željnih kritičkog razmišljanja, novih pristupa i inovativnih tehnologija.

„Kraj godine obično je razdoblje kada sabiremo učinjeno, ali i radimo velike planove za naredno razdoblje. Teško da postoji bolji dar koji netko sebi može pokloniti od uvrštavanja Dana komunikacija u kalendar za iduću godinu.  Jer dok neke novogodišnje odluke padnu u vodu već nakon prvih tjedana, planiranje dolaska na Dane komunikacija nešto je čega se ne odričemo, što konstantno veseli, prvu polovinu godine ispunjava slatkim iščekivanjem, a drugu polovinu sažimanjem dojmova i primjenom naučenog. Iako u ovoj fazi ne možemo još otkriti puno više od samog datuma, pripreme su se već zahuktale, prvi su predavači dogovoreni, teme za panele slažu se kao i obično, bit će pun pogodak i super aktualne i korisne“, poručila je Jelena Fiškuš, članica organizacijskog odbora festivala.

 

dani-komunikacija-rovinj-3-bonjour-ba

Jelena Fiškuš, članica organizacijskog odbora festivala


„Hej, konkurencijo! Možda bolje da preskočite Dane komunikacija 2026. Bit će previše inspiracije, kontakata i ideja koje bismo radije zadržali za sebe. Kao i nagrade. A dragi oglašivači, pogotovo vi kojima je KPI ‘kontinuirani napredak, učenje i razvoj’ – vidimo se u Rovinju od 7. do 10. svibnja 2026.”, poručio je Damir Ciglar, član organizacijskog odbora festivala.

 

dani-komunikacija-rovinj-2-bonjour-ba

Damir Ciglar, član organizacijskog odbora festivala


Predavanja kreativaca, dijalog s domaćim i regionalnim stručnjacima, radionice, svečane dodjele strukovnih nagrada, partyji, niz drugih sadržaja i brojna iznenađenja – sve su to Dani komunikacija, omiljeno okupljalište ključnih oglašivača, agencija, dizajnera i kreativaca, stručnjaka za odnose s javnošću, digitalaca, predstavnika medija i ostalih profesionalaca iz komunikacijske industrije ključnih za stvaranje i pokretanje promjena.
 

dani-komunikacija-rovinj-8-bonjour-ba

dani-komunikacija-rovinj-9-bonjour-ba

dani-komunikacija-rovinj-7-bonjour-ba


Podsjetimo, uz više od 200 govornika, 80 programskih segmenata, 730 prijavljenih projekata, preko 130 partnera i sponzora, čak 125 članova žirija i odbora natjecanja te 5 festivalskih pozornica – proteklo izdanje Dana komunikacija, u organizaciji HURA-e i IAB-a Croatia, bilo je najopsežnije dosad.

Prijave za sudjelovanje moguće su na službenoj stranici festivala, gdje su dostupne sve informacije o rezervaciji early bird kotizacija, ali i smještaju u luksuznim Maistrinim hotelima očaravajućega Rovinja, jedne od najljepših europskih destinacija, u ponudi koja vrijedi do 16.01. za rane prijave i rezervacije. Iz godine u godinu najveći dio ukupnih smještajnih kapaciteta rasproda se u prvih desetak dana, zato je dobro svoja mjesta rezervisati na vrijeme.

 

dani-komunikacija-rovinj-1-bonjour-ba

dani-komunikacija-rovinj-6-bonjour-ba


Prva lica ovogodišnjeg festivala bit će predstavljena u prvom mjesecu, a dotad rezervišite svoje mjesto na jednom od najiščekivanijih festivala 2026. godine.

 

Foto: PR


Bonjour

Bonjour.club član!

Prvi otkrijte najnovije trendove, ekskluzivne vijesti, najbolje shopping preporuke i pogled u backstage priče!