TEKST: Bonjour.ba/PR
DATUM OBJAVE: 15.11.2024.
Dvanaesto izdanje Branding konferencije, koja je ove godine održana pod sloganom „Brand New Humanity“, ponovno je okupilo vrhunske stručnjake iz svijeta brendinga, oglašavanja i komunikacija.
S više od 600 profesionalaca u dvorani „Mirza Delibašić“, konferencija je bila odlična prilika za razmjenu ideja i iskustava te razmatranje budućnosti kreativne industrije.
Pored inspirativnih govora od lidera poput Riccarda Fregosa, Igora Mladinovića i Huga Faustina, konferencija je bila popraćena i Bonjour.ba video zabilješkom poslovnih savjeta nekih od najistaknutijih osoba u bh.industriji.
Ana Ćavar, osnivačica i direktorica Bonjour.ba, Amna Džambić Branković, partnerica u bh. marketing agenciji Via Media, Haris Mujanović, CEO agencije Via Media i organizator konferencije, Rasim Memagić, generalni direktor brenda Alma Ras i Jaan Amir Alić, direktor Represent Communications Sarajevo, podijelili su sa nama vrijedne lekcije i iskustva iz svojih poslovnih karijera.
Evo nekoliko ključnih savjeta koji su se izdvojili:
Kako mislite da će brendiranje evoluirati? - Jaan Amir Alić naglaša da "...polako ćemo se početi vraćati baznom, tradicionalnom jer emocija je sve!".
Savjet za početnike u brendiranju – Amna Džambić Branković savjetuje da se unese: "...kreativnost u apsolutno sve što se radi!"
Trema prije javnog nastupa – Ana Ćavar podijelila je jednostavan trik: "Vrlo jednostavno: Jako dobro naučite i jako dobro izvježbajte!"
Šta za vas predstavlja Brand New Humanity - teme ovogodišnje konferenecije? – Haris Mujanović je vidi kao priliku da:"...promijenimo način djelovanja prema efikasnijem, kreativnijem i hrabrijem."
Vrijednost koju nikada ne biste ugrozili – Rasim Memagić ističe da je u poslu najvažnije povjerenje: "Jako se teško stvara, a jako lako se gubi."
U nastavku vam donosimo ekskluzivni video u kojem uspješni stručnjaci otkrivaju odgovore i na pitanja poput: "Koja je glavna lekcija s ovogodišnje konferencije?" i "Šta je najveća zabluda koju ljudi imaju o poslovnom svijetu?". Ovi savjeti nisu teorija, već stvarna iskustva koja vas mogu inspirisati da unaprijedite vlastiti poslovni put.
Kao zaključak možemo reći da su ovo iskustva koja nećete pronaći u knjigama, a jasno su istaknula ključnu ulogu autentičnosti, kreativnosti i hrabrosti u poslovnom svijetu. Lekcije i savjeti s Branding konferencije nisu samo primjenjivi na industriju brendiranja, već nude vrijedne uvide za sve koji žele graditi dugoročno uspješne brendove.
Zabilježili ste svaki savjet? Sjajno! Sada je vrijeme da sve primijenite u praksi, oslobodite svoju kreativnost i hrabro zakoračite u izgradnju autentičnog brenda koji će pričati vašu priču.
* * *
Naslovna fotografija: PR
TEKST: Bonjour.ba
Mnogi mladi danas vjeruju da je kuhanje dugotrajan i komplikovan proces, rezervisan samo za one s ozbiljnim kulinarskim vještinama.
Istina je potpuno drugačija jer dovoljno je nekoliko svježih sastojaka i kašika pravog začina da na stolu imate jelo koje izgleda i miriše kao iz restorana.
Upravo to je pokazala kulinarska radionica uz chefa Mirana Karića, kreirana u saradnji Vegete i Bonjour.ba, gdje su gosti otkrili da je kuhanje ne samo strašno… dobro, već i strašno jednostavno uz Vegetu.
Na početku radionice goste su pozdravili predstavnik kompanije Podravka BiH, Haris Arnautović, direktor marketinga i Ana Ćavar, direktorica i vlasnica portala Bonjour.ba.
Haris Arnautović, direktor marketinga Podravka BiH
Ana Ćavar, direktorica i vlasnica portala Bonjour.ba i Miran Karić
U uvodnom obraćanju Haris je istaknuo kako Vegeta u Bosni i Hercegovini ima i posebnu emotivnu vrijednost, podsjetivši da je za njen razvoj zaslužna profesorica Zlata Bart, Travničanka čija je ideja promijenila kuhanje u cijelom regionu. Ana je, pak, naglasila važnost zajedničkog druženja i otkrivanja novih okusa, a oboje su na kraju „kašiku“ prepustili chefu Miranu Kariću da vodi ostatak kulinarske radionice.
Chef Miran Karić otkriva trikove jednostavnog kuhanja
Chef je odmah na početku razbio mit da su wokovi rezervisani za profesionalne kuhare. Kroz radionicu je pokazao kako se wok može pripremiti u nekoliko poteza: nasjeckati, ubaciti, začiniti i uživati. Svaki gost iskusio je da kulinarska magija ne zavisi od vještine, nego od inspiracije i pravih začina koji izvlače najbolje iz svakog jela.
Šta se desi kad prepustite kuhanje gostima ili ko je iznenadio chefa?
Okruženje je gostima dalo dodatni osjećaj opuštenosti. Nije se radilo o savršenoj tehnici, već o uživanju u kuhanju bez pritiska. U mirisu povrća i zvuku tave, gosti su shvatili da je cijeli proces zapravo vrlo jednostavan.
Umjesto takmičenja, radionica se pretvorila u opušteno druženje. Gosti su se kroz smijeh i spontane trenutke prepustili kuhanju, a svaki wok nosio je svoj šarm.
Neki su prvi put držali wok u rukama, drugi su već imali svoje trikove, ali svima je zajedničko bilo jedno: niko nije ostao gladan, a svi su imali razlog da se smiju. Upravo tada se vidjelo koliko Vegeta zna izvući najbolje iz svakog pokušaja i pretvoriti ga u dobar rezultat.
Dok je Maja Čengić Miralem s osmijehom pratila kako wok postaje zvijezda večeri, Ajla Kurtović i Zerina Suyabatmaz su otkrivale prve trikove uz miris povrća na tavi. Naida Kadić, Nikolina Sablić i Magdalena Paradžik unijele su dodatnu dozu energije u druženje.
Hajrudin Šišić pokazao je da mu wok nije nepoznanica, a Iman Karović se pobrinula da niko ne ostane gladan. Zajedno su činili šaroliku ekipu koja je najbolje dokazala da kuhanje, uz pravi začin, postaje igra.
Završni station otkrio je koliko se lako može prilagoditi svaki wok. Na kraju se pokazalo da nije važno da li ste tim riža ili tim nudle jer čim se umiješala kašika Vegete, sve je dobilo onaj strašno dobar okus.
Malo začina za uspomenu
Goste je na odlasku dočekalo malo iznenađenje, a to je poseban Vegeta poklon box kojeg čini Vegeta Original, Smoked i Sweet Chili kao podsjetnik da se strašno dobri trenuci iz radionice mogu ponoviti i kod kuće.
Za sve one koji vole okus, ali ne žele komplikacije, poruka je jednostavna: pokažite svoje najbolje uz Vegetu i otkrijte da je kuhanje strašno… dobro.
Posebnu energiju cijelom druženju dale su i fotografije s photowalla, gdje su gosti ostavili svoj pečat na danu ispunjenom strašno dobrim okusima i smijehom.
A pitate se kako su izgledala jela na kraju ili koja kombinacija je izazvala najviše smijeha? Sve to pogledajte u našem reels-u na Instagramu.
Ovaj sadržaj je nastao u suradnji sa Podravkom
Produkcija: Bonjour.ba
Foto: Enida Kajević za Bonjour.ba
Video: Marko Jovančić za Bonjour.ba
Prvi otkrijte najnovije trendove, ekskluzivne vijesti, najbolje shopping preporuke i pogled backstage priče!