TEKST: Marija Perić
DATUM OBJAVE: 30.3.2022.
Mnogo nas veseli vidjeti na koje sve načine ostajemo povezani sa vama, kako kroz članke i objave na društvenim mrežama, tako i kroz newsletter, darivanja i zanimljive printable poklone.
Uvijek nam naslika osmijeh na lice kada vidimo da rado preuzimate Bonjour. screensavere koji unose dozu optimizma i motivacije pri svakom pogledu na vaše pametne uređaje. Sada smo odlučili početkom svakog novog mjeseca predstavljati novi dizajn i učiniti ga dostupnim svim našim čitateljima putem članka. Moći ćete ga besplatno preuzeti i postaviti kao vaš screensaver za mobitel i desktop. Dizajn će uvijek biti pozitivan i tjerati vas na osmijeh kako uz grafike tako i uz ohrabrujuće rečenice koje će vas podsjetiti na sav vaš potencijal i jedinstvenost. Nadamo se da ćete se našim screensaverima vraćati iz mjeseca u mjesec jer za vas spremamo odlične dizajn ideje.
Do narednog mjeseca, svoje screensavere potražite u nastavku.

Bonjour. screensaver za mobitel preuzmi ovdje
______________________________________

Bonjour. screensaver za desktop preuzmi ovdje
______________________________________
***
Grafički dizajn: Marija Perić
TEKST: Ada Ćeremida
Tokom protekle godine, Sarajevo Vikend postao je mali ritual, vodič koji se ne čita na brzinu, nego po osjećaju. Svaki petak vraćali smo se istom pitanju: gdje ima smisla otići, a ne samo gdje se nešto dešava. Upravo zbog toga, s početkom 2026. odlučili smo otvoriti mapu šire.
Za početak proljeća idemo ka Mostaru, gradu čija kulturna scena često živi tiše, ali ne i manje intenzivno.
Mostar nudi ritam koji ne traži žurbu, nego pažnju. Ovo nije vikend vodič, već mjesečni kulturni plan za one koji vole znati šta se dešava dok mjesec još traje.

Foto: Pexels
Silente stiže u Mostar 
Foto: Ahmed Avdagić
Kada? 17. i 18. april
Gdje? OKC Abrašević
Dvodnevni program u Abraševiću spaja književnost i muziku u jedinstvenu cjelinu. Prve večeri održava se promocija knjige Terca na tišinu autora Sanina Karamehmedovića, uz druženje s publikom.
Dan kasnije, bend Silente donosi koncert koji dolazi nakon rasprodanih nastupa u regiji, uz nastup mladog izvođača Gediusa koji otvara večer.
Ako tražite večer s dobrom dozom ironije, ova predstava je vaš plan
Kada? 17.04. u 20:00
Gdje? Narodno pozorište Mostar
Satirična komedija koja kroz humor razotkriva odnos društva prema umjetnosti i kulturi.
Predstava kroz apsurdne dijaloge političke elite pokazuje kako se umjetnost marginalizira i koristi kao alat manipulacije. Istovremeno, podsjeća na pasivnost društva i pitanje slobode mišljenja koje ostaje otvoreno i danas.
Jedan od najpoznatijih komada teatra apsurda
Kada? 29.04. u 20:00
Gdje? Hrvatsko narodno kazalište Mostar
Klasik teatra apsurda Eugènea Ionesca vraća se kroz novu izvedbu koja propituje smisao komunikacije i odnosa među ljudima. Predstava kroz humor i repetitivne dijaloge otvara prostor za nelagodu, ali i prepoznavanje svakodnevnih obrazaca.
Ovo je večer za publiku koja voli teatar koji ostaje s vama i nakon izlaska iz sale.
Sajam antikviteta u Mostaru
Kada? 18. april
Gdje? Mala Tepa
Događaj koji okuplja kolekcionare, ljubitelje historije i sve one koji vole predmete s pričom. Na jednom mjestu možete pronaći antikvitete, vintage komade i raritete koji nose slojeve prošlih vremena.
Idealan je za sporiju šetnju, istraživanje i možda pronalazak nečega što ne planirate, ali vam ostane.
Prvi otkrijte najnovije trendove, ekskluzivne vijesti, najbolje shopping preporuke i pogled u backstage priče!