TEKST: Ilda Lihić-Isović
DATUM OBJAVE: 16.10.2020.
Poznati footwear brend, Birkenstock, koji je osvojio srca i ormare svjetskih trendseterica, ove sezone odlučio je predstaviti novi model papuča za jesen - Arizona Big Buckle Teddy.
Navikli smo da su njihove sandale spas za vruće ljetne dane kada želimo nešto udobno na nogama, a da pritom i dalje izgledamo stylish, no sada se popularni brend odvažio zakoračiti u ponudu toplijeg modela papuča za jesen.
Ovaj klasik u svijetu papuča sa Teddy modelom zahvaljujući udobnosti, prepoznatljivom dizajnu i sada toplijem materijalu od kojeg su pravljene, brzo je osvojio veliki broj simpatija. Točnije, ikonska sandala Arizona sa dva remena dobila je trendovski twist i sa dvije odvažne, velike kopče koje efektno zaokružuju ovaj super zabavan look.
U ponudi su tri modela sa različitim bojama: Crystal Rose, Eggshell i Black, a ukoliko ste sigurni da je to idealan model za vas, Teddy Birkenstock papuče možete poručiti ovdje.
TEKST: Ada Ćeremida
Petak računamo kao početak vikenda, a ovog puta možete ga otvoriti izložbom i završiti na danceflooru nekoliko ulica dalje.
Jul je došao do one tačke kada se planovi više ne prave nekoliko dana unaprijed, nego porukom poslanom sat vremena prije izlaska. Srećom, ovaj vikend ima dovoljno različitih događaja da se ne morate svi složiti oko jednog mooda.
Možete birati između plesa, break battlea, knjige, izložbe, muzike na Vilsonovom i open-air partyja u samom centru grada. Neki planovi počinju još u petak, koji ovdje svakako računamo kao vikend, a drugi vam mogu ispuniti cijelu subotu. Evo gdje biste mogli završiti nakon onog prvog „gdje ćemo večeras?“.
Kada? 18. juli
Gdje? Sarajevo, lokacija prema objavi organizatora
Cypher of the Others okuplja breaking zajednicu kroz 1 na 1 battle, radionice, cyphere i završni party. U žiriju je End Won, plesač i community builder iz Basela, pa ovo nije samo takmičenje nego susret regionalne i međunarodne scene.
Kada? 17. juli od 19:00
Gdje? DKC Sarajevo
Rebound je novi sarajevski rave kolektiv koji prvi događaj gradi oko slobode, zajedništva i muzike koja ne ostaje u jednoj žanrovskoj ladici. Za zvuk su zaduženi MindSound b2b Nana, uz kombinaciju bouncea, techna, trancea, afra i arapskih ritmova.
Kada? 17. juli u 19:00
Gdje? Galerija BKC KS
U okviru Baščaršijskih noći bit će predstavljena knjiga „Da ne čuju zidovi“ Rezaka Hukanovića. Zbirka donosi osam pripovijetki o ljudskosti, dobroti i snazi običnog čovjeka, a o knjizi će govoriti Željko Ivanković, Mile Stojić, Nerzuk Ćurak i Ibrahim Kajan.
Kada? 17. i 18. juli
Gdje? Vilsonovo šetalište
Petak je rezervisan za Adisa Škalju, uz laganiju večer na otvorenom, hranu i pjesme koje publika već zna napamet. Subotnje finale donosi JugosLOVEnku i repertoar regionalnih hitova uz koji će se sezona na Vilsonovom zatvoriti glasno i vjerovatno mnogo kasnije nego što ste planirali.
Kada? 17. juli od 18:00 do 00:00
Gdje? Trg Alije Izetbegovića
Lollipop se nakon Bijele tabije spušta direktno u centar Sarajeva uz posebno open-air izdanje inspirisano energijom Svjetskog prvenstva. Na playlisti su najveći hitovi 2000-ih i 2010-ih, pa ovo izgleda kao plan za sve koji petak žele provesti na otvorenom i uz mnogo nostalgije.
Kada? Od 17. jula do 30. augusta
Gdje? Galerija Java
Samostalna retrospektivna izložba Rikarda Druškića ostaje otvorena tokom ljeta, pa je možete pogledati bez žurbe. Vikend je dobra prilika za prvi obilazak i upoznavanje s različitim fazama njegovog rada na jednom mjestu.
Prvi otkrijte najnovije trendove, ekskluzivne vijesti, najbolje shopping preporuke i pogled u backstage priče!