TEKST: Ilda Lihić-Isović

DATUM OBJAVE: 1.7.2020.

Keukenhof je jedan od najljepših proljetnih vrtova na svijetu koji svake godine privlači tisuće posjetitelja sjajnim prikazom cvijeća.

Poznat i kao Vrt Evrope, smješten je u gradu Lisse, u Nizozemskoj.

Foto: @marinacomes

Prostire se na površini od 32 hektara, a oko sedam milijuna cvjetnih lukovica zasadi se u vrtovima godišnje. Ako ih želite vidjeti izbliza, onda ćete sljedeće godine morati požuriti sa letom u Nizozemsku jer se vrt otvara krajem trećeg mjeseca, a zatvara se sredinom petog mjeseca. Dakle, imate priliku ovaj prelijepi krajolik vidjeti samo dva mjeseca godišnje.

Foto: @lauriebracewell

Foto: @sharonyws

Zbog globalne pandemije, događaj je otkazan ove godine, ali to nije zaustavilo da tulipani procvjetaju i pokažu svoju ljepotu.
Kroz video zapise, vrt Keukenhof je odlučio sa svijetom podijeliti svoje prostrane tepihe od tulipana, narcisa i hijacinta.

Foto: @bettega.ana

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Tulip Fields Photographer (@tulipfieldsphotographer) on

"Budući da trenutno ne možete posjetiti Keukenhof, odlučili smo vama dovesti Keukenhof!" kaže direktor parka. Na njihovom YouTube kanalu možete vidjeti više zapisa iz Keukenhofova i gotovo osjetiti miris i dodirnuti predivne tulipane. 

https://www.youtube.com/watch?v=DzrxNbiaFaE


Bonjour

Mostar vas zove za vikend. I iskreno, ne tražite drugi plan.

TEKST: Bonjour.ba - PR

Mostar vas zove za vikend. I iskreno, ne tražite drugi plan. Mostar vas zove za vikend. I iskreno, ne tražite drugi plan.

Mart je uvijek dobar izgovor da planove stavimo ispred obaveza. A ako smo već u Mostaru  ili tražimo razlog da mu pobjegnemo na vikend, Ladies’ Weekend u restoranu Prestige dolazi kao sasvim logičan izbor.

Povodom Dana žena, Restoran Prestige (Mostar, Mepas Mall) 6. i 7.03.2026. organizira Ladies’ Weekend, vikend ispunjen dobrom muzikom, gastronomijom i ugodnom atmosferom. 
 

mostar-dan-zena-vecera-muzika-mepas-mall-ladies-weekend-13-bonjour-ba


Program je osmišljen kao sofisticirano večernje druženje uz à la carte jelovnik i pažljivo odabranu ponudu vina, te probranih koktela.
 

mostar-dan-zena-vecera-muzika-mepas-mall-ladies-weekend-11-bonjour-ba


Plan može izgledati ovako: poslijepodne rezervisano za shopping u Mepas Mall-u i istraživanje omiljenih modnih i beauty brendova, a zatim večernje opuštanje uz vrhunska jela i muziku uživo u restoranu Prestige.
 

mostar-dan-zena-vecera-muzika-mepas-mall-ladies-weekend-8-bonjour-ba

mostar-dan-zena-vecera-muzika-mepas-mall-ladies-weekend-2-bonjour-ba

mostar-dan-zena-vecera-muzika-mepas-mall-ladies-weekend-5-bonjour-ba

mostar-dan-zena-vecera-muzika-mepas-mall-ladies-weekend-4-bonjour-ba

mostar-dan-zena-vecera-muzika-mepas-mall-ladies-weekend-6-bonjour-ba


Za one koje dolaze izvan Mostara, postoji i mogućnost noćenja u Hotelu Mepas, što pruža idealnu priliku za opuštanje u njihovom spa centru nakon proplesane noći. 

 

mostar-dan-zena-vecera-muzika-mepas-mall-ladies-weekend-10-bonjour-ba


Live muzika počinje u 19:30 sati. U petak, 06.03. nastupa Ivo Ćorić, a u subotu, 07.03. grupa Mediteran, stvarajući idealnu kulisu za opuštenu večeru.

Ako tražite razlog za malo drugačiji izlazak, Ladies’ Weekend je to. Idealna prilika da okupite prijateljice ili kolegice i provedete vikend u ambijentu koji nudi estetiku i dobru hranu.

Stol možete rezervisati telefonom na broj 036 44 55 85. Kako je broj mjesta ograničen, savjetujemo da svoje rezervacije napravite na vrijeme.
 

Foto: PR i dupephotos.com
Naslovna fotografija: @livvbarker

 


Bonjour

Bonjour.club član!

Prvi otkrijte najnovije trendove, ekskluzivne vijesti, najbolje shopping preporuke i pogled u backstage priče!