TEKST: Ilda Lihić-Isović
DATUM OBJAVE: 7.8.2020.
Jedan od favorita tijekom ljetne sezone je voćna salata.
Iako je sam postupak super lagan, isjeckate voće i voilà, toliko različitih tekstura i okusa voća ponekad ne funkcionišu najbolje zajedno.
No, kada znate komplementarne teksture i okuse zajedno sa ukusnim preljevom – vjerujemo da će vam voćna salata postati najukusniji ljetni desert.
Recept smo pronašli ovdje, a sastojke i pripremu pogledajte u nastavku.

Foto: onelovelylife.com
Ova voćna salata od breskve, jagoda i ukusnih bobica savršen je primjer. Svježe, zrele breskve (ili nektarine) i sočne bobice kombiniraju se sa mirisnim preljevom kako bi napravili ljetnu voćnu salatu u kojoj ćete uživati cijelo ljeto.
Evo što vam treba za početak:
SASTOJCI:
PRIPREMA:
U veliku zdjelu dodajte breskve, jagode, kupine i borovnice. Pospite mentom, a u maloj zdjeli pomiješajte limunov sok i med dok se ne otopi. Zatim, prelijte preljev preko voćne salate i lagano promiješajte. Uživajte!

Foto: onelovelylife.com
Za više ukusnih recepata posjetite Web stranicu i Instagram profil.
***
Naslovna fotografija: onelovelylife.com
Tekst: Ilda Lihić-Isović
TEKST: Bonjour.ba - PR
Štand kompanije Gorenje na sajmu EuroCucina 2026, jednom od najprestižnijih svjetskih događaja posvećenih kuhinjskom dizajnu i tehnologiji, održanom u okviru Salone del Mobile Milano, bio je u centru pažnje posjetilaca i javnosti.
Poznati brend tom je prilikom ugostio svjetsku fudbalsku zvijezdu i svog ambasadora, Luku Modrića.
Modrić je za prisutne pripremio posebnu pizzu, unijevši svoj prepoznatljivi stil i preciznost s terena u kuhinju, što je oduševilo sve okupljene.
Događaj je poslužio kao jedinstvena prilika za Gorenje da predstavi ne samo najnovije inovacije, već i svoju stratešku viziju budućnosti. 

Jedna od ključnih najava odnosila se na snažniji fokus kompanije na kanal maloprodaje kuhinja (KRT), što predstavlja važan korak ka jačanju pozicije Gorenje brenda na tržištu premium ugradbenih aparata, kao i proširivanje saradnje sa stručnjacima za projektovanje kuhinja.
Svoje oduševljenje saradnjom i iskustvom na Gorenje štandu podijelio je i Luka Modrić.
Poznati vezni igrač isprobao je najbržu pizza pećnicu, pripremivši savršenu napuljsku pizzu za samo dvije minute, zajedno s poznatim italijanskim pizza‑majstorom Vitom Iakonelijem. Tom prilikom napravili su i specijalnu, potpisanu „Luka pizzu“, što je događaju dalo poseban i upečatljiv trenutak.
„Velika mi je čast biti u Milanu s kompanijom Gorenje. Kao sportista, znam da uspjeh zavisi od discipline, pravog tima i kvalitetnih alata.
U kuhinji je isto. Gorenje proizvodi su pouzdani i jednostavni za korištenje, što je posebno važno u dinamičnom porodičnom životu.
Priprema pizze bila je zaista veliko zadovoljstvo i pokazuje kako savremena tehnologija može pomoći u stvaranju lijepih trenutaka s ljudima koje volite. Za mene, Gorenje predstavlja kvalitet i tradiciju s kojima se istinski mogu povezati, zbog čega je ovo partnerstvo prirodno i smisleno“, rekao je Modrić.
„Prisustvo Luke Modrića s nama na sajmu EuroCucina velika je čast i savršena ilustracija vrijednosti za koje se zalaže naš brend“, izjavio je Hanson Han, izvršni direktor kompanije Hisense Europe i globalni izvršni direktor Gorenje kompanije.
„Lukina karijera svjedoči o posvećenosti, vrhunskim rezultatima i važnosti snažnog tima; vrijednostima koje su duboko utkane u DNK brenda Gorenje.
Ovo partnerstvo predstavlja idealan spoj. Kako širimo svoje prisustvo u KRT kanalu, Luka nam pomaže da naglasimo našu posvećenost kvalitetu, pouzdanosti i promišljenom dizajnu koji korisnicima zaista olakšava svakodnevni život.
On simbolizira izvrsnost koju njegujemo i nastojimo utkati u svaki naš aparat“, dodala je Alenka Potočnik Anžič, direktorica marketinga Hisense Europe.
Foto: PR
Prvi otkrijte najnovije trendove, ekskluzivne vijesti, najbolje shopping preporuke i pogled u backstage priče!