TEKST: Bonjour.ba

DATUM OBJAVE: 14.9.2016.

Povodom otvaranja novog objekta popularne sarajevske cafe-pekare 'Mrvica', u Sarajevo će 1. 10. 2016. stići poznati kuhar svjetskog glasa, Rudolph van Veen, našoj publici poznat sa Tv kanala 24kitchen. Posebno za ovu priliku bit će upriličeno druženje sa Rudolphom, koji će svoje vještine pokazati pred posjetiocima novog, drugog po redu, objekta cafe-pekare 'Mrvica' u ulici Jelića.

„Ponosimo se činjenicom da je ovaj vrsni majstor svog zanata pristao biti naš gost i tako uveličati naše veliko otvorenje, koje pravimo zbog naših sugrađana kako bi imali nesvakidašnji događaj na kojem mogu ponešto naučiti, ali i probati neke od njegovih specijaliteta koje smo svi zajedno do sada mogli gledati samo na TV ekranima“, istakla je Dina Ramić-Husomanović, vlasnica popularne “Mrvice“. Kako je istakla, ovo je samo jedan u nizu poslovnih poteza kojima “Mrvica“ želi organizirati susrete sa kuharima svjetskog glasa kako bi i Sarajevo imalo priliku da ih ugosti, a ljudi iz ove branše nauče mnogo toga novog i obogate svoju ponudu.

Rudolph van Veen nizozemski je kulinarski majstor i televizijski voditelj. U domovini je popularnost stekao zahvaljujući emisiji Life & Cooking, dok je međunarodnoj javnosti postao poznat zahvaljujući emisiji Rudolph's Bakery koja se emitira na kanalu 24Kitchen. U 27. godini života osvojio je SVH Master titulu kao najviše nizozemsko priznanje koje se može osvojiti. Rudolph je prvi ponio obje titule u Nizozemskoj "Master Chef" i "Master Patissier", dok je osvajao nagrade na natjecanjima od Frankfurta i Sidneja, do Londona i Singapura. Sa četvoricom kolega slastičara, 1999. osnovao je Dutch Pastry Team koji se bavi promocijom pekarstva i slastičarstva na nacionalnoj i internacionalnoj razini.

Rudolph van Veen 1

“Sve koji vole biti kreativni u kuhinji, a posebno one koji vole slatke delicije, pozivamo da nas posjete 1. 10.-og i obećavamo im najslađe druženje godine uz Rudolpha i Mrvicu!“, poručila je Ramić-Husomanović.


Foto i tekst: Caffe slastičarna Mrvica PR


Bonjour

Danas slavimo Dan čokolade: Donosimo ideje za uživanje koje vrijedi probati

TEKST: Adelisa Mašić

Danas slavimo Dan čokolade: Donosimo ideje za uživanje koje vrijedi probati Danas slavimo Dan čokolade: Donosimo ideje za uživanje koje vrijedi probati

Danas, 13. septembra, širom svijeta se obilježava Dan čokolade, posvećen poslastici koja je od davnina bila simbol zadovoljstva i luksuza.

Još su je Maje i Asteci zvali 'piće bogova', a stoljećima kasnije postala je nezaobilazni dio naših malih svakodnevnih rituala. 

 



Sam Dan čokolade nastao je u Francuskoj krajem 90-ih godina, s idejom da se oda počast ovom omiljenom desertu i podsjeti na trenutke uživanja koje donosi.

 



A kako ga obilježiti?   

Najljepši način da obilježite Dan čokolade je da sebi poklonite trenutak uživanja. Možda je to posjeta omiljenoj slastičarni, šolja tople čokolade ili komad torte koji dugo želite probati. 

 



Nekad je dovoljno i par kvadratića čokolade podijeljenih s dragom osobom da dan dobije sasvim novu toplinu.

 



Za one koji vole kućne eksperimente, donosimo i jedan od najjednostavnijih recepata za čokoladni desert koji nikada ne razočara.

 



Potrebno vam je: 

  • 200 g tamne čokolade, 

  • 100 g putera, 

  • 100 g šećera, 2 jaja 

  • 80 g brašna. 

Sve sjedinite, stavite u pleh i pecite 15 minuta na 180 °C. Rezultat su sočni brownies koje možete poslužiti tople uz sladoled ili šolju kafe.

 



Bilo da današnji dan provedete u gradu uz desert ili kod kuće uz šolju tople čokolade, ovaj dan nas podsjeća da se sreća često krije u malim trenucima.

 

 

Foto: @manon.dbn


Bonjour

Bonjour.club član!

Prvi otkrijte najnovije trendove, ekskluzivne vijesti, najbolje shopping preporuke i pogled backstage priče!