TEKST: Bonjour.ba
DATUM OBJAVE: 30.7.2016.
Koncertom S.A.R.S.-a zatvorena je druga večer West Herzegowina Festa, koji se od četvrtka održava u Širokom Brijegu. Službeni program druge večeri festivala počeo je nastupima bendova Svemir (Zagreb / Hrvatska), Getrou (Mostar / BiH) i Pink Punk (Split / Hrvatska) nakon čeka su prikazivani filmovi u konkurenciji.
Inače, na festival koji se od 28. do 30. srpnja održava uz rijeku Lišticu na Širokom Brijegu pruža priliku mladim glazbenicima, autorima kratkih filmova i piscima kratkih priča da pokažu javnosti i stručnom žiriju svoj rad.
Ove godine na festival se prijavilo 68 autora kratkih filmova, 93 benda i 164 pisca kratkih priča. Selektori su odabrali devet bendova, 22 filma i 32 priče koje će se boriti za ovogodišnje nagrade. Najbolji u glazbenoj kategoriji bit će nagrađeni u snimanjem pjesme i spota dok će se autori kratkih filmova natjecati za novčanu nagradu, koju je osigurao HT-Eronet. Književni dio festivala je pod pokroviteljstvom portala Bljesak.info, koji je za najbolje autore kratkih priča osigurao novčane nagrade.

U žiriju i ove godine sjede zvučna i stručna imena iz svijeta filma, glazbe i književnosti, pa će o najboljem filmu odlučivati glumci Luna Zimić Mijović i Enis Bešlagić te dugogodišnji prijatelj festivala Đelo Hadžiselimović. Najbolji bend odabrat će glazbeni kritičari Zlatko Gal i Hrvoje Horvat te glazbenici Ivo Mikulić i Ivan Galić Ivećko, inače jedan od pokretača Festivala.
Zvučna imena sjede i u književnom žiriju, pa će najbolje autore kratkih priča odabrati Magdalena Vodopija, direktorica Sa(n)jam knjige u Istri, književnici i novinari Gordan Nuhanović i Emir Imamović Pirke, inače dugogodišnji prijatelj WHF-a te veliko bosanskohercegovačko pero Josip Mlakić.
Treću večer festivala, nakon nastupa bendova, prikazivanja filmova i dodjeljivanja nagrada zatvorit će koncert Natali Dizdar.
Dodajte Bonjour u omiljene izvore na Googleu
Označite nas kao omiljeni izvor i naši će se članci češće pojavljivati među vašim vijestima na Google pretrazi.
TEKST: Bonjour.ba/PR
Povodom još jedne uspješne godine partnerstva sa Sarajevo Film Festivalom, UniCredit Bank organizovala je World Elite Party, okupivši klijente, partnere i prijatelje Banke u večeri inspirisanoj kreativnošću, poduzetništvom i jedinstvenom energijom festivala.

World Elite Party bio je prilika da UniCredit Bank svojim klijentima predstavi pogodnosti premium World Elite Mastercard kartice, kojima će postati pouzdan partner. Ovaj proizvod olakšava svako putovanje i otvara vrata nezaboravnim doživljajima.

Upravo to je bila inspiracija za večer koja je postala susret dvije kreativne energije – filmske i modne, koje Sarajevo tokom festivalskih dana pretvaraju u mjesto susreta umjetnosti, kreativnosti i inspiracije.
Noć je otvorila revija kreacija bosanskohercegovačkih dizajnerica i dizajnera koje su tokom godina privukle pažnju na crvenom tepihu Sarajevo Film Festivala, stavljajući u fokus posebnost domaće modne scene i autore čiji rad doprinosi kulturnom i umjetničkom identitetu Sarajeva.
Svoje kreacije su predstavili Amira Pertesi, Amna Kunovac Zekić, Belma Tvico, Elysian, Emina Husedžinović Ibrahimović, JHB Fashion Design, La Jupe, LoveRich, Ljiljana Majkić, te nakit Zlatar Sofić i Elird.







Dodatna vrijednost kreacijama je i saradnja sa Udruženjem Think Pink – Zajedno smo jedno.
Naime, sve kreacije predstavljene na reviji UniCredit Bank će otkupiti i ustupiti Udruženju, koje će ih na jesen ponuditi na humanitarnoj aukciji, a sredstva prikupljena aukcijom bit će usmjerena radu Udruženja. Na taj način, kreacije koje su obilježile značajne trenutke Sarajevo Film Festivala nastavit će živjeti aktivnostima posvećenim podizanju svijesti o karcinomu dojke i važnosti preventivnih pregleda.

Iz UniCredit Bank naveli su da je World Elite Party, kroz spoj jedinstvenih iskustava, umjetnosti, mode i društvene odgovornosti, pokazao kako najvrjedniji trenuci nisu samo oni koje pamtimo već i oni koji ljude povezuju oko važnih ideja i zajedničkog cilja.

Kako su istakli, okupljanje klijenata, partnera, predstavnika kulturne i modne scene te organizacija koje svakodnevno doprinose zajednici odražava posvećenost banke inicijativama koje povezuju ljude, potiču pozitivne promjene i ostavljaju trajan trag.
Prvi otkrijte najnovije trendove, ekskluzivne vijesti, najbolje shopping preporuke i pogled u backstage priče!