TEKST:
DATUM OBJAVE: 22.4.2021.
Još jedna zanimljiva priča s etiketom Made in BiH okupirala je ovih dana i našu pažnju.
Selma Zukić Hujdur kreativna je Mostarka koja ručno oslikava (porculanske) predmete i osnivačica je brenda Shmizla Art.
Da je riječ o pravoj, maloj umjetnosti na posuđu dokazuje i mnoštvo fotografija koje dočaravaju ljepotu décor detalja u Selminom potpisu.
Ova funkcionalna umjetnost krasi police brojnih kuhinja i doista joj se možete diviti svakodnevno, jer to su predmeti iz kojih pijemo omiljenu, aromatičnu kavu, ljekoviti čaj, toplo mlijeko ili jedemo ukusne kolače ili bilo koji od obroka u danu.
Šalice, čajnici i tanjuri samo su dio kuhinjskog posuđa koje svakodnevno koristimo a ova kreativna djevojka ih može oslikati.
Preslatko porculansko posuđe u Shmizla Art potpisu može poslužiti i kao odlična ideja za personalizirane poklone uz inspirativni citat ili stih iz omiljene pjesme.
Sigurni smo da će ova maštovita priča “ukrasti” i vaše simpatije, stoga posjetite njen Instagram profil i sami se uvjerite.
***
Naslovna fotografija: @shmizlaart
Tekst: Ana Bošnjak
TEKST: Lamija Muratagić
Na adresi Maršala Tita 25 u Mostaru posjetili smo Mrvicu i probali macarons, San Sebastian cheesecake s pistacijom i njegovu čokoladnu verziju.
Nakon Sarajeva i Zagreba, Mrvica je stigla i u Mostar, na adresu Maršala Tita 25, donoseći prepoznatljivu slatku vitrinu u grad koji već zna kako se prave dobre pauze. Mostar ima adrese kojima se vraćate zbog pogleda, zbog kafe, zbog šetnje ili kratkog predaha između dvije obaveze, a Mrvica se sada prirodno uklapa u tu mapu.

Za The Bonjour.list tražimo adrese koje imaju razlog više. U Mrvici je taj razlog spoj toplog prostora i slatke ponude koja poziva da se zadržite malo duže. Interijer je mekan, svijetao i pažljivo složen, s krem sofama, zelenim teksturiranim stolicama, detaljima od drveta, ratana i keramike. Sve djeluje toplo i zaokruženo, kao mjesto u kojem se kratka kafa lako pretvori u duži predah.
Iako Mrvica ima širu ponudu od onoga što je završilo na našem stolu, ovog puta zadržali smo se na slatkoj strani vitrine. Probali smo macarons, San Sebastian cheesecake s pistacijom i njegovu čokoladnu verziju.

Macarons su tip deserta koji odmah otkriva koliko je ruka sigurna. Dobar macaron mora imati nježnu koricu, mekanu unutrašnjost i punjenje koje zaokružuje zalogaj bez viška. Verzija koju smo probali u Mrvici ima upravo taj fini balans zbog kojeg ga doživite kao mali, precizan slatki predah uz kafu.

Zatim dolazi San Sebastian s pistacijom, kremast, punog okusa i dovoljno raskošan da odmah razumijete zašto je pistacija posljednjih sezona postala desertni favorit. Ovdje djeluje kao okus koji nosi cijeli desert, bogat, mekan i dovoljno izražen da ostane u pamćenju.

Čokoladni San Sebastian ide dubljim, intenzivnijim smjerom. Kremasta tekstura i čokoladni završetak čine ga izborom za one trenutke kada želite desert koji se lijepo slaže s kafom, ali i samostalno drži pažnju.
Mrvica u Mostaru je zbog toga adresa koju vrijedi sačuvati za dane kada šetnja traži slatku stanicu. Ima prostor koji smiruje, lokaciju koja se lako uklapa u gradski ritam i ponudu zbog koje se već nakon prvog dolaska javlja ideja za sljedeći.
A za početak, macarons i dva San Sebastiana rade sasvim dovoljno da Mrvica pronađe svoje mjesto na The Bonjour.list.


Pogledajte najnovije teme na Bonjour.ba
Foto: Bonjour.ba
Prvi otkrijte najnovije trendove, ekskluzivne vijesti, najbolje shopping preporuke i pogled u backstage priče!