TEKST: Arijana Bošnjak
DATUM OBJAVE: 17.8.2024.
Sinoć je na novoj party lokaciji Sarajevo Film Festivala, smještenoj tik uz SCC, održan nezaboravan opening party pod zvjezdanim nebom u Festival Gardenu.
Uz lagani povjetarac i prekrasno uređen prostor, atmosfera je bila iznimno elegantna i glamurozna. Live bend dao je poseban šarm cijeloj večeri, čineći atmosferu dinamičnom i stvorenom za ples.
Gosti, među kojima su se našli prijatelji Festivala, suradnici i predstavnici umjetničke scene, otišli su doma s crvenom brendiranom kutijicom u kojoj se nalazila baklava - savršeno osvježenje nakon plesne noći. Naš fotograf imao je priliku fotografirati sve uzvanike u sjajnom raspoloženju, a svi su izrazili oduševljenje što je službeno započeo SFF.
Kroz fotogaleriju pogledajte tko je prisustvovao Opening partyju u Festival Gardenu










































































































* * *
Foto: Marko Jovančić za Bonjour.ba
TEKST: Ilda Lihić-Isović
Ako ste se ikada zapitali gdje tačno počinje anti-aging, niste jedini. Prve fine linije, gubitak sjaja, promjene u teksturi kože… sve se to rijetko dešava odjednom, ali u jednom trenutku postane jasno da koža traži drugačiji pristup.
Tu nastaje dilema: šta joj zapravo treba i kojim redoslijedom. Nisu svi znakovi starenja isti, niti svaka formula odgovara svima, zbog čega su jasna objašnjenja i klinički potvrđena rješenja danas važnija nego ikada.
Upravo iz te potrebe Eau Thermale Avène je u Sarajevu organizovao Avène Anti Aging Academy, edukativni događaj za dermatologe i farmaceute iz cijele BiH, gdje su predstavljene nove linije Dermabsolu i Hyaluron Activ Procedure kao konkretan odgovor na različite znakove starenja kože.



Na ovom događaju niko nije gledao na sat. To je možda i najbolji opis atmosfere.
Nije bilo onog trenutka kada mislite: još malo pa pauza. Pažnja je ostajala na predavanjima, ali atmosfera nije bila distancirana. Slušalo se koncentrisano, bilježilo, razmišljalo unaprijed o konkretnim situacijama iz prakse.





Farmaceutima i dermatolozima ovakav format dolazi u pravom trenutku. U svakodnevnoj praksi upravo oni prvi odgovaraju na pitanja o starenju kože, često balansirajući između očekivanja, trendova i onoga što koži zaista treba.


Zato je ovaj susret ponudio nešto rijetko, prostor da se iskustva uporede, dileme potvrde i rješenja sagledaju bez pritiska brzih odgovora.




Kroz razgovor, razmjenu i stručno objašnjenje, Dermabsolu i Hyaluron Activ Procedure dobili su kontekst koji im daje težinu. Ne kao izdvojeni noviteti, nego kao rješenja koja prate različite faze starenja kože.


Dermabsolu je predstavljen kao noćna njega usmjerena na obnovu kontura i strukture kože, s jasnim fokusom na remodeliranje trougla mladosti. Djelovanje pro-ceramida, niacinamida i bakuchiola objašnjeno je kroz konkretne potrebe kože, uz kliničke rezultate koji potvrđuju efekat od vidljivo preoblikovanih kontura do ujednačenijeg, blistavijeg tena.





Hyaluron Activ Procedure donosi drugačiji pristup, lifting njegu inspirisanu estetskom medicinom. Kombinacija retinaldehida i hijaluronske kiseline pozicionirana je kao odgovor na bore, gubitak čvrstoće i sjaja, s klinički dokazanim efektom mlađeg izgleda kože.





Anti-aging ovdje ne počinje od nule. Postoje stvari koje su nam već poznate i provjerene poput Hyaluron Activ B3 ili Vitamin Activ Cg linija, a noviteti samo pomažu da se lakše snađemo u tome šta koži treba u kojoj fazi.



Kada se znanje dijeli otvoreno, a proizvodi smjeste u stvarni kontekst prakse, anti-aging prestaje biti apstraktan pojam.
U toj razmjeni između struke, iskustva i promišljenih formulacija Avène Anti Aging Academy u Sarajevu je pokazala zašto ovakav format ima posebnu vrijednost. Ne zbog onoga što je predstavljeno tog dana, nego zbog načina na koji će se to znanje koristiti i dugo nakon što se event završi.
Još nekoliko fotografija s eventa donosimo u nastavku.
















Prvi otkrijte najnovije trendove, ekskluzivne vijesti, najbolje shopping preporuke i pogled u backstage priče!